Liepāju apmeklē arvien lielāks viesu skaits (3)

BIRKAS:
LRTIB , tūrisms

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par tūristu plūsmas attīstību pilsētā un tās apkārtnes novados 2016. gadā. Dati ir iepriecinoši.

Liepājas muzeju pērn apmeklējis vairāk ļaužu nekā 2015.gadā (2)

BIRKAS:
muzejs

Latvijas muzeju apmeklējums pērn audzis par 10%; Liepājas muzeja – par 8%, liecina Kultūras ministrijas apkopotie dati. Bet kā Liepājas muzejs izskatās citu pašvaldību muzeju kontekstā?

Apstādījumu koncepciju dzīvē īsteno pamazām

BIRKAS:
apstādījumi , labiekārtošana , Lāčplēša dārzs , Jaunā ostmala , Gulbju dīķis

Pērn janvāra sākumā tika apstiprināta pilsētas apstādījumu attīstības koncepcija un plāns turpmākajiem trim gadiem. Kā veicies? Ko plānots darīt šogad?

Atklāta četru mākslinieku savdabīgā izstāde "4" (5) Četru mākslinieku izstādes

BIRKAS:
izstāde , muzejs

Liepājas muzeja filiālē K. Ukstiņa ielā 7/9 atklāta izstāde "4", kurā apvienots četru mākslinieku – Andra Užegova, NEKĀ, Agneses Rudzītes un Jāņa Rudzīša radošais veikums.

Iepazīstas ar farmaceita profesiju uzņēmumā "Grindeks"

BIRKAS:
Grindeks , 1.ģimnāzija , Mariona Tamsone
Mariona Tamsone un Anna Marija Kozačenko

Jau astoto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.–12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS "Grindeks" rīkotajās "Profesiju dienās skolēniem".

Sevastova iekļūst prestižā Dubaijas turnīra pusfinālā

BIRKAS:
teniss , Anastasija Sevastova

Teicamu sniegumu rādošā  Anastasija Sevastova Dubaijas WTA "Premier" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ceturtdien ar 6-4, 7-5 uzvarēja ķīnieti Vanu Cjanu, ziņo aģentūra LETA.

Japānas populārākais TV šovs filmēs Karostas cietumā

BIRKAS:
Karostas cietums , vizīte , tūrisms

Piektdien, 24.februārī, Karostas cietumā viesosies populārākais Japānas TV kanāls, lai filmētu epizodes televīzijas šovam ""ITTEQ: Let’s Challenge the World"".

Sabiedriskajā transportā aktīvi uzdarbojas kabatzagļi (3)

BIRKAS:
sabiedriskais transports , kabatzagļi , drošība , zādzība

22.februārī ap pulksten 15 Lielās ielas autobusa pieturā kāds vīrietis konstatēja, ka no somiņas pazudis maks. Iepriekš vīrietis esot pārvietojies ar 23.maršruta mikroautobusu.

Pēkšņais sniegs veicina vairāku automašīnu sadursmi (2)

BIRKAS:
autoavārija , drošība , sniegs , miesas bojājumi

Sniega dēļ strauji pasliktinoties braukšanas apstākļiem, 22.februārī, ap pulksten 12.30 Brīvības ielā dažu minūšu laikā notikuši trīs ceļu satiksmes negadījumi, informē Valsts policija.

Junioru bigbends iekļūst konkursa "No baroka līdz rokam" finālā

BIRKAS:
konkurss , mūzikas vidusskola , Jānis Ivuškāns

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) junioru bigbends (vadītājs Jānis Ivuškāns) izcīnījuši iespēju piedalīties konkursa "No baroka līdz rokam" finālā.

Siļķu ielā "savāc" vīrieti, kuru meklē policija

BIRKAS:
meklēšanā , atskurbtuve

22.februārī ap pulksten 11.35 pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Siļķu ielā, ievēroja personu stiprā reibuma stāvoklī, informē policijas preses pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Cukura ielā trešdien sadegusi automašīna

BIRKAS:
VUGD , ugunsgrēks , Cukura iela

Trešdien, 22.februārī, pulksten 8.03 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Cukura ielu Liepājā, kur dega vieglā automašīna piecu kvadrātmetru platībā.

"Bermudu Divstūris" prezentējis jaunu singlu (video) (1)

BIRKAS:
Bermudu Divstūris

Dziesma "Ram Pam Pam" ir par to, ka brālēni ne tikai uz skatuves, bet arī uz trases, iet ar pilnu atdevi, kas arī uzskatāmi tiek pierādīts dziesmas videoklipā.

Koka grabuļus arī šogad izgatavos Guntars Andersons

BIRKAS:
iepirkums , Reklāmas Apgāds , Guntars Andersons , Ira Cīrule , Pro-Baltic

Noslēdzies iepirkuma konkurss ar divām daļām – par suvenīra-grabuļa un adītu zābaciņu izgatavošanu un piegādi. Ar rezultātu  noslēgusies tikai konkursa pirmā daļa.

Liepājas izcilākos sportistus godinās 3.martā

BIRKAS:
sporta laureāts , Latviešu biedrības nams , Artis Lagzdiņš

Liepājā pasākumā "Sporta laureāts" 3.martā godinās pilsētas izcilākos sportistus, Rietumu Radio intervijā pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

Arī Liepājā būs koncertspēle "Es šonakt būšu laimīgs!"

BIRKAS:
koncerts , Uldis Marhilēvičs , Lielais Dzintars

Jau 25.februārī koncertspēle "Es šonakt būšu laimīgs!", sākot ar Valmieru, sāks apceļot Latvijas lielākās koncertzāles. "Lielajā dzintarā" tā viesosies  30.aprīlī.

Tehnikumā notiks jauno pavāru un viesmīļu konkurss

BIRKAS:
tehnikums , konkurss

Piektdien, 24.februārī, Liepājas tehnikumā notiek Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa pusfināls nominācijās pavārs un viesmīlis.

Iespēja apgūt latviešu valodu bez maksas

BIRKAS:
2.vidusskola , 7.vidusskola , Izglītības pārvalde , valsts valoda

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde arī šogad organizē bezmaksas latviešu valodas kursos iedzīvotājiem, kuri vēlas apgūt vai nostiprināt savas valsts valodas zināšanas.

Liepājas web kameras


Pirms 35 gadiem mirusi sufliere, režisora palīdze Milda Jundze

BIRKAS:
teātris , Milda Jundze , Valdis Kalnroze , grāmata liepājnieki

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 35 gadiem mirusi sufliere, režisora palīdze Milda Jundze, pazīstamā gleznotāja Valda Kalnrozes māsa.

Ceturtdien, 23.februārī, sveicam Haraldus un Almantus

BIRKAS:
vārdadiena , dzimšanas diena , Valts Čukurs

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 64 Haraldi un 3 Almanti. Dzimšanas dienā sveicam Valtu Čukuru.

Ziema uz brīdi sedz Liepāju ar sniegu (galerija) (1) Trešdienas sniegputenis Liepājā

BIRKAS:
sniegs , ziema

Pēc krietna pārtraukuma trešdien Liepāju atkal klāja sniega kārta. Ciklons, kas nāca no rietumiem, uz mūsu pilsētu nobirdināja 4,4 centimetrus sniega, kas visai ātri sāka kust.

Sevastova uzvar un sasniegs karjeras rekordu

BIRKAS:
Anastasija Sevastova , teniss

Anastasija Sevastova trešdien sasniedza prestižā Dubaijas WTA "Premier" sērijas turnīra ceturtdaļfinālu, kas ļaus nākamajā nedēļā labot savas karjeras rekordu pasaules rangā.

Vēsma Lēvalde iegūst mākslas zinātņu doktora grādu (9)

BIRKAS:
LiepU , Vēsma Lēvalde , Oļģerts Kroders , promocijas darbs

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē promocijas darbu doktora grāda iegūšanai aizstāvēja Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Vēsma Lēvalde.

Valsts policijā aizvadītas kārtējās donoru dienas

BIRKAS:
donori , Policija

Vakar un šodien Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē, sadarbībā ar Liepājas Reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļu, norisinājās  Donoru dienas.


irLiepāja dzintars