In memoriam: Atvadu vārdi Štrausa villai

BIRKAS:
Peldu 64 , nekustamais īpašums , vēsture , arhitektūra , Gunārs Silakaktiņš
Štrausa villa visā krāšņumā.

Laika neapturamais ritums, bet vairāk cilvēku nevērība un cinisms, kas arī šobrīd pavada attieksmē pret Jūrmalas parka vēsturisko apbūvi, "norakstījis" kārtējo, bijušo koka vasarnīcu Peldu ielā 64.

VKKF atbalsts "Virsnieku sievām", Berči durvīm, izstādēm, koncertiem

BIRKAS:
VKKF , teātris , LSO , Serde , Berči , Sv.Jāzepa katedrāle , muzejs , Leļļu teātris , Jana Egle , mūzikas vidusskola , Andra Manfelde
VKKF nauda piešķirta arī Berči, juniora, projektētā nama durvju restaurācijai.

Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda šā gada 3. konkurss. Piedāvājam iepazīties ar tā rezultātā atbalstītajiem projektiem.

"TVNet": Vilnītim pārmet patvaļīgu būvniecību; viņš to noraida (42)

BIRKAS:
Jānis Vilnītis , First Labels , Ezera 49 , Būvvalde

Kā raksta portāls "TVNet", liepājnieki sūdzas par situāciju pie ēkas Ezera ielā 49 – izrakātais trotuārs saistīts ar domes deputāta Jāņa Vilnīša vadītā "First Label" īstenoto žoga atjaunošanu.

Liepājā nopelnīta lielākā skolotāja alga Latvijā – 2260 eiro (5)

BIRKAS:
Izglītības ministrija , Izglītības pārvalde

Lielākā skolotāja alga Latvijā šī gada septembrī kopā ar piemaksām bija 2260,27 eiro kādam pedagogam Liepājā, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Izskanēs divi koncerti "Frank Sinatra 100"

BIRKAS:
Lielais Dzintars , koncerts , Daumants Kalniņš

Sestdien, 22. oktobrī, pulksten 15 un 19 koncertzālē "Lielais dzinatrs" izskanēs koncerts "Frank Sinatra 100" ar Daumantu Kalniņu, informē koncerta rīkotāji.

Prezentēs "Sense Media" un LOC īsfilmu par Kristapu Porziņģi

BIRKAS:
LOC , kino , basketbols , Kristaps Porziņģis , Mikus Austers , Sense Media , Egils Šusts , Jānis Jostmanis , Ģirts Feldmanis

Sestdien, 22.oktobrī, pulksten 16.30 Olimpiskā centra Rožu zālē notiks pirmizrāde īsfilmai "Kristaps Porziņģis. There`s no place like home" (Kristaps Porziņģis. Nekur nav tik labi kā mājās).

Sestdien klubā "Vecais Vikings" būs grupa "Cits Kvartāls"

BIRKAS:
koncerts , Vecais vikings

Sestdien, 22.oktobrī, pulksten 24, uz nelielās kluba skatuves kāps pirms nepilna gada radītā grupa "Cits Kvartāls", kuras vokālists un ģitārists ir Toms Bokums.

Sestdien "Liepājas stundā" tiks skaitīti metri

BIRKAS:
vieglatlētika , Liepājas stunda , stadions Daugava

Sestdien , 22.oktobrī, no pulksten 9 stadionā "Daugava” sacensībām "Liepājas stunda” reģistrētie interesenti varēs izņemt dalībnieka numurus, lai pēc tam dotos trasē.

Sestdien, 22.oktobrī, sveicam Airisas, Īrisas un Irīdas

BIRKAS:
vārdadiena , dzimšanas diena , Katrīna Mediņa

Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati, šodien Liepājā vārda dienu svin 6 Airisas, 5 Īrisas, bet nevienas Irīdas.  

FK "Liepāja" paklūp arī aiz RFS un zaudē cerības uz medaļām (2)

BIRKAS:
futbols , komanda Liepāja , virslīga

Pērnās sezonas čempione "Liepāja" virslīgas spēlē viesos ar 0:1 (0:1) piekāpās jaunpienēcējai RFS komandai, neuzvarot piekto maču pēc kārtas un zaudējot cerības uz pirmo trijnieku.

"Liepāja" Kontinentālā kausa izcīņu sāk ar vieglu uzvaru

BIRKAS:
hokejs , Kontinentālais kauss , hokejs Liepāja

Latvijas čempionvienība hokejā "Liepāja" Kontinentālā kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē piektdien ar rezultātu 8:1 (1:0, 4:1, 3:0) pārliecinoši uzveica Turcijas klubu Stambulas "Zeytinburnu".

2.vidusskolas skolniece dāvanā saņem elektriskās klavieres

BIRKAS:
2.vidusskola , Andris Bulis , Jeļizavete Platinska , Irēna Oše , Andra Jākobsone

Piektdien A.Puškina 2.vidusskolā, noslēdzoties mācību gada 1. ceturksnim, aktieris Andris Bulis 12.a klases skolniecei Jeļizavetei Platinskai dāvāja elektriskās klavieres.

No pirmdienas slēgs satiksmi Loču ielas posmā

BIRKAS:
satiksme , CTB , Loču iela , Graudu 20

Sakarā ar bruģa seguma uzturēšanas darbiem no pirmdienas, 24.oktobra, tiks slēgta satiksme Loču ielā, posmā no Graudu ielas līdz īpašumam Graudu ielā 20.

Metalurga kreditoru prasījumus apkopos nedēļas laikā

BIRKAS:
Liepājas metalurgs , FeLM , Guntars Koris

AS "KVV Liepājas metalurgs" administrators Guntars Koris kreditoru iesniegtos prasījumus apkopos nedēļas laikā, aģentūrai LETA sacīja tā preses pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

"Red Sun Buffet" sestdien uzstāsies Ainars Virga (2)

BIRKAS:
Red Sun Buffet , Ainars Virga , koncerts

Sestdien, 22.oktobrī, kafejnīcā "Red Sun Buffet" notiks dzīvās mūzikas vakars ar komponistu, ģitāristu, dziedātāju, leģendārās grupas "Līvi" dalībnieku Ainaru Virgu.

Reģistrētas vairākas zādzības no tirdzniecības objektiem

BIRKAS:
zādzība , huligānisms , autoavārija

Ceturtdien, 20.oktobrī, Valsts policijas Kurzemes pārvaldes Liepāja iecirknī reģistrētas divas zādzības no tirdzniecības objektiem, informē policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Liepājā sācies mācību olimpiāžu laiks

BIRKAS:
skolēnu olimpiāde , Izglītības pārvalde

21.oktobrī ar mācību olimpiādi valsts valodā mazākumtautību skolu 7.–8. klašu audzēkņiem Liepājas skolās sācies saspringtais pilsētas un valsts mēroga mācību olimpiāžu laiks.

Liepājas "Rēzekne" palīdzējusi glābt jahtu pie Ventspils

BIRKAS:
jūra , glābšana , kuģis Rēzekne , Jūras spēki
Patruļkuģis

Ceturtdien, 20.oktobrī, pulksten 15.27 Jūras spēki saņēma ziņu, ka 40 jūras jūdzes no Ventspils jahtai “Forum" ir tehniskas problēmas un nav iespēju turpināt ceļu saviem spēkiem.

Liepājas web kameras


Aizvadīta Sandras Krastiņas iedvesmojoša meistardarbnīca

BIRKAS:
meistardarbnīca , mākslas vidusskola

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā notika gleznotājas Sandras Krastiņas meistardarbnīca un prezentācija, informē skolas izglītības metodiķe Sanda Liepa-Vjakse.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsējiem viens izsaukums

BIRKAS:
VUGD , ugunsgrēks , Viršu iela

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka ceturtdien, 20.oktobrī, pulksten 15.09 tika saņemts izsaukums uz Viršu ielu Liepājā, kur dega lapu kaudze.

Iepirkumu un būvniecības aktualitātes pašvaldībā

BIRKAS:
Dome , Būvvalde , iepirkumi

Piedāvājam iepazīties ar jaunākajiem iepirkumiem Liepājas pašvaldībā, kā arī aktualitātēm būvniecībā. Izmantoti domes portāla dati.

"Lielais dzintars" novembrī atzīmēs gada jubileju (1)

BIRKAS:
Lielais Dzintars , koncerts , jubileja

6.novembrī apritēs gads kopš koncertzāles "Lielais dzintars" svinīgās atklāšanas. Atzīmējot gadadienu, 12.novembrī pulksten 19 koncertzāle aicina uz viena gada jubilejas koncertu.

Notiks seminārs par ģimeni un tās lomu bērna attīstībā (5)

BIRKAS:
LiepU , seminārs , Viktors Stulpins , Dace Markus , Vilnis Vitkovskis , Egils Ķeiris

Pirmdien, 24.oktobrī, no pulksten 11 līdz 15 Liepājas Universitātes Lielajā zālē notiks konference "Attiecības, laulība, ģimene – vērtību skola, spogulis un krustceles".

Sv. Trīsvienības katedrālē skanēs programma "Debess dārzos"

BIRKAS:
Sv. Trīsvienības katedrāle , Ziemassvētki , koncerts

Izcilais kontrtenors Sergejs Jēgers duetā ar valdzinošās balss īpašnieci – dziedātāju Ievu Kerēvicu – aicina izbaudīt muzikālu sajūtu piedzīvojumu Latvijas baznīcās.


irLiepāja dzintars