Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ganību 133 apsaimniekotāju vaino krāpšanā (video)


atlikušas 250 zīmes


Ganību 133 apsaimniekotāju vaino krāpšanā (video) (25)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 14. septembrī, 2011 | BIRKAS: Ganību 133 , apsaimniekošana , video
Izdrukāt Ziņot

Neapdomīgi noslēgts līgums ar apsaimniekotāju – Rīgas firmu „Latcoals” – Ganību ielas 133. nama iedzīvotājiem liek meklēt palīdzību policijā

Kad nopirkām dzīvokli un ievācāmies šajā skaistajā mājā, bijām ļoti laimīgi, atceras Olgas Osteles meita Ilona. Tagad situācija krasi mainījusies, starp apsaimniekotāju – SIA „Latcoals” un iedzīvotājiem sācies karš.

Iedzīvotāji atsakās maksāt pilnu apsaimniekošanas maksu, jo pretī nesaņemot atbilstošas kvalitātes pakalpojumu, turklāt uzkrātā nauda pazūdot bez pēdām. Apsaimniekotājs no savas puses ar nepaklausīgajiem iedzīvotājiem izrēķinās, nomontējot dzīvokļiem elektrības skaitītājus. „Visus ziemai sasaldētos krājumus jau izmetu ārā,” saka Olga Ostele. Viņas kaimiņš, kuram mājās zīdainis, protestējot pret apsaimniekotāja rīcību, patvaļīgi pieslēdzies mājas kopīgajam elektrības skaitītājam. Abas puses griezušās policijā ar iesniegumiem. Iedzīvotāji par to, ka skaitītāji noņemti, apsaimniekotājs – par patvaļīgu pieslēgšanos kopīgajam skaitītājam.

Olga Ostele rāda ar mājas būvnieku „Voleks centrs” (vēlāk pārtapis par SIA „Latcoals”, kurš veic arī nama apsaimniekotāja funkcijas) noslēgto „Cerību līgumu”, kurā teikts, ka elektrības skaitītājs nāk komplektā ar dzīvokli un ietilpst cenā. Mājas pārvaldniece Dana Lapene savukārt portālam norādīja, ka „Cerību līgums” nav pirkuma līgums, un tajā apsolītais nav ņemams vērā.

Pirkuma līgums esot gan bijis „tāds jocīgs”, nenoliedz Ilona. Taču to parakstījuši, cerot, ka konfliktu nebūs. Tomēr laika gaitā iedzīvotājos radusies pārliecība, ka viņus krāpj. Lai gan rēķinus maksājuši, te gāze atslēgta, te gruži nav izvesti, jo, apsaimniekotājs nav norēķinājies par pakalpojumu. Tad no ikmēneša rēķiniem, ko saņem katrs dzīvoklis, pēkšņi pazudusi ailīte par mājas kopējo uzkrājumu, bet nu jau tās vietā esot ziņojums par astoņus tūkstošus lielu parādu. Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka parāds izveidojies tāpēc, ka mājā ir septiņi, astoņi dzīvokļi, kas pieder pašam mājas būvniekam un apsaimniekotājam un kuri joprojām stāv tukši, jo nav izdevies tos pārdot. Apsaimniekotājs arī pretēji iedzīvotāju gribai atļāvis uz jumta izvietot „Bites” antenu. Vai un kādu peļņu no tā gūst māja, iedzīvotāji nezina. Arī apsaimniekošanu nejūtot – kāpnes nodilušas, durvis neveroties ciet, caur jumta lūku plūdis ūdens, kas sabojājis kāpņu telpas griestus, savukārt mobilo sakaru antena bojājusi jumta segumu u.tml.

Lai tiktu skaidrībā, apsaimniekotājam sūtītas ierakstītas vēstules, uz kurām, kā uzskata iedzīvotāji, atbildes sniegtas nevis pēc būtības, bet formāli.

„Vēstulē brīdinājām apsaimniekotāju, ka nemaksāsim uzkrājuma fondam, jo nav skaidrības, kur nauda paliek, un nemaksāsim arī apsaimniekošanas maksu, ja nesaņemsim atbildes uz saviem jautājumiem un, vismaz reizi gadā, – atskaiti par naudas izlietojumu, kā to nosaka likums,” stāsta Ilona. Pēdējās rakstiskās atskaites bijušas par 2007. un 2008. gadu. Aprīlī, kad notikusi mājas sapulce, pārvaldniece no lapiņas nolasījusi dažus ciparus, bet, kad pieprasīta kopija, atteikusies tādu dot.

SIA „Latcoals” pārstāvis Andis Melnalksnis, ar kuru ieteica runāt nama pārvaldniece, kura „par naudas lietām” pati runāt nevarot, pirmoreiz sazvanīts lūdza zvanīt vēlāk, tad teica, lai zvana rīt, un beigās vispār neatbildēja.

Kā konflikts atrisināsies, šobrīd grūti spriest. Taču skaidrs, ka kopīgu valodu abām pusēm diez vai izdosies atrast, un labāk būtu šķirties, kā to paredz un atļauj likums. Iedzīvotāji jau ir savākuši parakstus, ka vēlas mainīt apsaimniekotāju, sāktas arī sarunas ar SIA „Liepājas namu apsaimniekotājs”. Taču Rīgas rajonā reģistrētā SIA „Latcoals” nesteidzas atteikties no apsaimniekotāja goda.

Kā liecina uzņēmuma "Lursoft" dati, firma "Latcoals" reģistrēta 1996. gada 9. decembrī. Tās pamatkapitāls ir 2000 latu, bet īpašnieki vienādās daļās šobrīd ir divi – fiziska persona Sarmīte Melnalksne un juridiska persona "AM Investments". Savukārt "AM Investments" pilnībā pieder Gatim Senkānam.

Firmā "Latcoals" šobrīd ir trīs personas ar tiesībām pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi – 49 gadus vecā valdes priekšsēdētāja Sarmīte Melnalksne, 52 gadus vecais valdes loceklis Aigars Melnalsknis un prokūrists, 28 gadus vecais Andis Melnalksnis. Uzvārdu līdzība liecina par vienas ģimenes pārvaldītu uzņēmumu.

Firmai ir divas komercķīlas, kas dotas bankai "Swedbank", bet par saviem galvenajiem darbības veidiem tā norādījusi izmitināšanu viesu mājās un cita veida īslaicīgas apmešanās vietās, nekustamā īpašuma pārvaldīšana par atlīdzību vai uz līguma pamata, kā arī inženierdarbības un ar tām saistītas tehniskās konsultācijas.

Firmas juridiskā adrese – Lāčplēša iela 10/12, Baloži, Ķekavas novads.

 Sludinājums

ARĪCILVĒKS
08:15 | 14/09/11
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Jocīgi, ka ,lai arī ēkas priekšā ir auto stāvlaukums, mašīnas iedzīvotāji novieto uz ielas, pat uz ietves! Un novieto haotiski. Ziemā sniega tīrītājs pat lāga nevar notīrīt Ozolu ielas un Lauku ielas krustojumu! Padomājiet ,šīs mājas iedzīvotāji par to! arī citi ir cilvēki, kas dzīvo uz šīs ielas!

133.mājas iedzīvotājs
17:21 | 21/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mums pašiem arī nepatīk šī situācija, kad nav vietas, kur novietot automašīnas. Tāpēc ne aiz ļauna prāta automašīnas tā tiek novietotas. Un ja iet runa par pagājušo ziemu, tad, jums jāpiekrīt, ka tā bija sava veida ārkārtas situācija!

Jīlija
08:53 | 14/09/11
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Kāpēc tā kesenfelda avīžele stāsta par tādiem sīkumiem, lai labāk padalās cik pašvaldībā ir nozagts.

padoms
09:45 | 14/09/11
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

LNA būs pareizā izvēle :)

lasītāja
22:51 | 14/09/11
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

katrs sanjem to ko ir pelniijis

..
10:13 | 14/09/11
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ieteikums portāla veidotājiem - jūs varētu video likt nevis lapas apakšā, bet augšā, lielās bildes vietā, kā to, piemēram, dara BBC, jo video pamanīju tikai pēc palaga izlasīšanas , kur rakstīts tas pats, kas video, bet interesantāk būtu bijis skatīties, un lasīt jau pēc tam, ja ir interese.

ttr
15:46 | 14/09/11
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Liepājas namu apsaimniekotājs tiešām laba izvēle :DDD varu derēt, ka pēc gada atkal šie paši ļautiņi skraidīs vācot parakstus :D

zane
21:28 | 14/09/11
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Ja tādi iedzīvotāji kā tavi vecāki godprātīgi veiktu rēķinu apmaksu, tad šim namam nebūtu atslēgta nedz elektrība, nedz apkure....... Labāk nodrošini, lai tavi vecāki sāk maksāt par patērētajiem pakalpojumiem vai izvācas uz sociālo namu.
Nav ko likt ciest visiem pārējiem Ganību ielas iedzīvotājiem dēl tā, ka tavi vecāki dzīvo ne pa kabatai.... Un ekrānā smaidošais Liepas kungs ir LIEĀKAIS nama parādnieks!!!!!

POA
13:31 | 19/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jāslēdz līgumu ar citu apsaimniekotāju un griezties tiesā

Nav ko teikt =)
21:54 | 14/09/11
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

IDIOTE........
Mums sanāca tā, ka NEMAKSĀT IZNĀCA =)=)=)
Nav naudas NAV ELEKTRĪBAS! =)=)=)=)
Liepājas namu apsaimniekotājs ir CIENĪGA izvēle tādiem iedzīvotājiem. Tad sēdēsiet ne tikai bez elektrības un apkures, bet arī bez ūdens.....

DeNiro
21:54 | 14/09/11
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Krieviem nekad nav labi...............kā vienmēr

133.mājas iedzīvotājs
17:23 | 21/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labi, ka latviešiem vienmēr viss ir labi

lasītāja
22:50 | 14/09/11
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

interesanti, ka jezgu celj vislielaakie nemaksaataaji, nevis godpraatiigie maksaataaji :)

garāmgājējs
07:56 | 15/09/11
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Katru dienu eju garām šim namam un gribu teikt, ka iedzīvotāji paši ir nekārtīgi. Tā, kā viņi darās ar savām mašīnām-te noliek uz ietves, te atstāj ceļa vidū, te krustu šķērsu ir sabraukuši malā.... apkārt dubļi, peļķes, lai arī mājas priekšā ieklāts bruģis. Saprotu, ka šī iebilde nav nekādā sakarā ar šo rakstu, bet laikam sakars ir ar mājas iedzīvotāju attieksmi pret pašu māju. Vārdu sakot- diezkas nav ar šo mājas auru kārtībā, jau no laika gala.

Zuzis
09:53 | 15/09/11
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Es isti nesaprotu, par ko ir sis raksts? Ja cilveki nemaksa un viniem atsledz elektribu? :)

ezis
10:43 | 15/09/11
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Liepa beidz dzert - baigi nopampis izskaties. Labāk maksā savu parādu!

Ir ko teikt
23:22 | 15/09/11
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Kāpēc būtu jāmaksā, ja nav zināms, kur nauda paliek?

Kaža
10:21 | 17/09/11
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Paši iedzīvotāji ir labie- to var redzēt, kā novieto auto un kā uzvedas, piebraucot pie mājas, kādreiz uz ielas vidus stāv un pļāpā ar atvērtām auto durvīm, pat garām nevar pabraukt....tupaki! Tādiem jau nekad nekas nebūs kārtībā, saimnieki atradušies!

igo
10:52 | 17/09/11
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Kapēc maksat, ja abzog un kasē naudu par to kas nav:))))

liepa
10:57 | 17/09/11
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Lai kautreiz parāda mājas bilanci tad sākšu maksāt,ja tādas nav tad par ko maksāt un lai apsaimniekotājs samakā par saviem dzīvokļiem

Danai
15:48 | 20/09/11
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

dana,Izbeidz rakstīt tizlos komentārus citu cilvēku vārdā

garamgajeja
19:04 | 20/09/11
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Malači, dzeniet krāpniekus firmačus ārā

lasītājs
10:05 | 21/09/11
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Vajag tik cīnīties pret tādiem apsaimniekotājiem. Reāli jau ir tā, ja apsaimniekotājs negūtu labumu no mājas un ietu vislaik mīnusā, tad tas pats apsaimniekotājs jau sen būtu uzmetis visus mājas iedzīvotājus, lai paši streb putru ārā. Bet te cik noprotu apsaimniekotājs to darīt negrib, jo kas tad pēc tam maksās par viņu dzīvokļiem.

Bo
11:49 | 20/03/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ko tad Jūs gribiet, tā apsaimniekotaju firma taču pusspagastam parādā un būvnieks sen bankrotējis.

''"
23:09 | 07/02/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

''"

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki