Parādu piedzinējs Jānis Zorģis, kuram vairāki ceļojumu firmas „Ar Viktoru” piekrāptie klienti uzticējuši rīkoties viņu vietā, uzskata, ka firmas īpašnieka rīcībā skaidri redzamas krāpšanas pazīmes.

Kā portālu informēja vairāki kādreizējā „Kurzemes Vārda” žurnālista Viktora Ulberta firmas „Ar Viktoru” cietušie klienti, pēc policijas Liepājas iecirkņa lēmuma atteikties ierosināt kriminālprocesu par krāpšanu, viņi vērsušies pēc palīdzības pie parādu piedzinēja Jāņa Zorģa.

Savukārt Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla apliecināja, ka arī muzejs izvēlējies šādu ceļu, kā atgūt sadarbībā ar Ulberta firmu zaudētos 700 eiro nodokļu maksātāju naudas.

Kā portālam raksta Kārkla: „Liepājas muzejs ir veicis sarunas ar parādu piedzinēju Jāni Zorģi par parāda piedzīšanu. Esam pārrunājuši līguma nosacījumus, saskaņojuši šo nodomu ar Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāju Juri Jirgenu, kas to ir akceptējis, taču līgums vēl pagaidām nav noslēgts.

Cik zināms, Jānis Zorģis apzina arī parējos kreditorus, lai noskaidrotu kopējo parāda summu, kā arī viņam bijušas sarunas ar Viktoru Ulbertu.

Salīdzinoši ar citiem kreditoriem, Liepājas muzeja parāda summa nav liela. Ja muzejs mēģinātu to piedzīt no Viktora Ulberta civiltiesiskā kārtībā, būtu jārēķinās ar papildu tiesas, advokāta izdevumiem. Turklāt tas var būt ilgstošs process, ja ņem vērā pārsūdzības iespējas.”

Jānis Zorģis portālam apstiprināja, ka noslēdzis kopīgu līgumu ar vairākiem cietušajiem par zaudēto līdzekļu atgūšanu.

„Neļausim Viktoram Ulbertam tēlot ne nevarīgu vecīti, ne slimu. Vai viņš regulāri maksās desmit, simts vai tūkstoti, bet viņš maksās!”

Zorģis izteica nožēlu, ka žurnālistam tik pēkšņi bijis jāaiziet no savas pamatdarbavietas – laikraksta „Kurzemes Vārds” redakcijas, pretējā gadījumā parādu piedzīšana būtu vieglāk paveicama.

„Tā nevar būt, ka vakar Ulberts bija labs, bet šodien – slikts un no darba jāatlaiž. Tādas pārvērtības nenotiek pēkšņi,” sprieda Zorģis.

Parādu piedzinējs arī atzina: lai gan Ulberts savas nemākulības dēļ arī pats ir iekritis, tas nemaina faktu, ka viņš tomēr nodarbojies ar krāpniecību, solot ceļojumus vēl tad, kad jau bija skaidrs, ka solījumus viņš nepildīs.

„Iespējams, krāpšana turpinās, jo firma „Ar Viktoru” nav pasludinājusi maksātnespēju,” zināja teikt parādu piedzinējs (iepriekš Ulberts portālam sacīja, ka „tiek gatavots maksātnespējas pieteikums”).

Jau vēstīts, ka 1.aprīlis kādai liepājniecei, kura vēl cerēja, ka 4.aprīlī sēdīsies lidmašīnā, lai lidotu uz Portugāli, izvērtās par bēdīgāko joku dienu viņas mūžā.

12.februārī pārskaitījusi firmas „Ar Viktoru” īpašniekam, individuālajam komersantam Viktoram Ulbertam 520 eiro par sevi un savu draudzeni, liepājniece sāka gaidīt kādu ziņu no ceļojuma rīkotāja.

„Pēc mēneša epastā vaicāju, vai ir vēl kāds braucējs no Liepājas, jo prātoju, kā tikt uz Rīgas lidostu.” Viktors atbildējis – „No Liepājas būs daudzi. Tā kā to sarunāsim”. Taču vēl 28.martā no Viktora nav bijis nekādu ziņu.

„Vakar (1.aprīlī) zvanīju atkal, Viktors neatbildēja, bet vakarā atzvanīja. Vaicāju, vai nebūs par vēlu, ja braukšu ar autobusu 7 no rīta.” Noklausījies jautājumu Viktors atbildējis: „Ā, es jums vēl neesmu paziņojis? Lidojums nenotiks. Esmu maksātnespējīgs.”

Šokētā liepājniece vēl pajautājusi: „Bet kā tad ar naudu?”, uz ko saņēmusi atbildi: „Centīšos palēnām atmaksāt... Bet visiem jau nepietiks...”

Kad atguvusies, uzrakstījusi arī epastu ar prasību atdot samaksāto naudu, piebilstot: „pretējā gadījumā sniegšu policijā iesniegumu par krāpšanu”.

Atbilde drīz sekojusi: „Labdien! Es, protams, nevaru Jums liegt vērsties policijā vai jebkurā citā iestādē, taču situāciju tas nemainīs. Esmu bankrotējis un savas saistības izpildīt šobrīd nevaru. Tam ir nepieciešams laiks. Ar cieņu – Viktors”.

Mēģinot sazināties ar pašu Viktoru, trešdien zvanīju uz „Kurzemes Vārda” redakciju, bet žurnālista kolēģis pastāstīja, ka Viktors ir atvaļinājumā. Zvanot uz mobilā telefona numuru, operators paskaidroja, ka „ienākošie zvani šim abonentam ir slēgti”.

Atbildēja draugiem.lv publicētais firmas „Ar Viktoru” numurs, runātājs bija Viktors Ulberts.

Apstiprinājis, ka brauciens uz Portugāli tik tiešām nenotiks, Viktors pastāstīja: „Pieļāvu kļūdu. Pirku aizvien dārgākas biļetes un vairs netiku galā. Iestājās maksātnespēja”. Maksātnespējas pieteikums tiekot gatavots.

Viktors Ulberts portālam skaidroja, ka viss sācies pērn ar kādu neveiksmi. „Nopirku aplamas biļetes, un lai, cilvēki tiktu tur, kur viņiem bija jātiek, nācās pirkt vēlreiz.”

Runa esot par apmēram pusotru tūkstoti latu, ko Viktors nekādi nav spējis ne atgūt, ne aizņemties, un „ģeometriskā progresijā” parāds audzis.

Tiesa, no biznesa loģikas viedokļa grūti saprast, kā uzņēmuma krahu varēja izraisīt tik salīdzinoši neliela summa, ņemot vērā, ka „Ar Viktoru” pārdod ceļojumus gadu un pat vairāk uz priekšu. Piemēram, nākamā gada janvārī uz Malaiziju, Kualalumpuru (995 eiro).

Kā redzams no „Ar Viktoru” oficiālās lapas draugiem.lv, vēl februārī un martā visai aktīvi tiek piedāvāti ceļojumi uz attāliem termiņiem un par palielām summām (Maldivu salas – 950 eiro, Gruzija – 420 eiro u.c.).

Pērn pārdoti ceļojumi 2014.gadam – uz Portugāli, Maroku, Indiju, Itāliju utt.

Jautāts, kāpēc draugiem.lv joprojām tiek reklamēti ceļojumi, ja reiz „Ar Viktoru” ir maksātnespējīga, Viktors sacīja: „Rīt jau visi to uzzinās, „Kurzemes Vārdā” būs iekšā...”

Par to, kā būs ar naudas atdošanu tiem, kuri, neko nenojaušot, ir iemaksājuši firmai gana lielas summas, Viktors saka: „Ir vēl cilvēki, kas man uzticas... Redzēs, kā būs. Varbūt ar laiku varēšu lēnām turpināt un pamazām naudu atdot.”

18.martā „Latvijas Vēstnesis” publicējis informāciju par to, ka šķirta laulāto Viktora Ulberta un Kristīnes Ulbertes manta. „Laulību līgumu vajadzēja slēgt jau agrāk, sieva un bērni ne pie kā nav vainīgi,” spriež Viktors.

Laulības līguma slēgšana par visas mantas šķirtību nav vienas dienas jautājums, no tā var secināt, ka par iespējamo bankrotu arī bija zināms.

8.aprīlī ierakstītā vēstulē uz Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkni tika izsūtīti trīs valmieriešu iesniegumi ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu par krāpšanu lielos apmēros – kopumā, solot sagādāt dažādus ceļojumus, “Ar Viktoru” šiem cilvēkiem bija izkrāpusi vairāk nekā 18 000 eiro.

Par mazākām summām, kas zaudētas uzticoties Ulberta firmai, portālu informēja arī citi cietušie. Zaudējumus cieta arī Liepājas muzejs.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde s vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos 12.maijā portālu informēja, ka „visos gadījumos policijā tiks pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.”