Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nākotnē veidos tekstilindustrijas parku (galerija, video)


atlikušas 250 zīmes


Nākotnē veidos tekstilindustrijas parku (galerija, video) (2)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 23. maijā, 2012 | BIRKAS: Lauma Fabrics , Edijs Egliņš , rekonstrukcija , Emme Latvia , video
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

SIA “Lauma Fabrics” veiksmīgi pārcietusi krīzes, nepārtraukti attīstās un nākotnē cer izveidot nozares industriālo parku.

2011.gada nogalē izveidotais “Lauma Fabrics” un itāliešu uzņēmēju kopuzņēmums SIA “Emme Latvia”, kurš atrodas zem viena jumta ar “Lauma Fabrics” un kurā šobrīd nodarbināti 24 darbinieki, pastāvēšanas četros mēnešos sevi jau pierādījis un turpina attīstīties, portāls uzzināja uzņēmumā.

Kā pastāstīja “Lauma Fabrics” ģenerāldirektors Edijs Egliņš, ar SIA "Emme Latvia" darbības uzsākšanu, interesi par šī uzņēmuma ražoto produkciju – izšuvumiem – izrādījis viens no pazīstamākajiem Itālijas tekstilindustrijas pārstāvjiem, jo ražotājiem iegādāties izšuvumus Itālijā kļūst arvien dārgāk. “Latvijā tomēr izmaksas ir zemākas, tāpēc arī produktu cena ir mazāka.”

Egliņš atzina, ka saskata iespēju “Lauma Fabrics” teritorijā veidot tekstilindustrijas parku. Uzņēmums pats izmanto tikai ap 70% no tā īpašumā esošajām ražošanas platībām, un, iespējams, turpmāk vajadzēs vēl mazāk vietas, jo, pēc Egliņa teiktā, jaunākās paaudzes mašīnas, ko izmanto uzņēmumā, izmēros kļūst aizvien kompaktākas.

Edijs Egliņš: “Mūsu rīcībā ir lielākā ēka Baltijas valstīs, tās izmēri ir 510 m x 220 m, tātad vairāk nekā simttūkstoš kvadrātmetru liela platība zem jumta, tā ir līdzvērtīga 12 futbola laukumiem!”

Egliņš arī uzskata, ka “Emme Latvia” nebūs vienīgais kopuzņēmums, ko veidos “Lauma Fabrics” – nākamais varētu būt saistīts ar apdrukāto audumu ražošanu. “Mēs ražojam krāsainus audumus, bet šobrīd nevaram panākt trīs, četru, piecu krāsu efektu.” Iekārtas, kas maksā no 100 līdz 300 tūkstošiem eiro, var nopirkt, spriež Egliņš, bet zināšanas – ne. Tāpēc efektīvāk būtu veidot kopuzņēmumu.

Par attīstību domā arī pati “Lauma Fabrics”. Kā zināms, aprīļa sākumā uzņēmums Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) iesniedza septiņus miljonus eiro vērta projekta pieteikumu, kura ietvaros paredzēta krāsošanas un apdares ceha rekonstrukcija. Šobrīd uzņēmumā ar nepacietību gaida pozitīvu LIAA atbildi, ka projekts apstiprināts.

“Rekonstrukcija ļaus par 20 – 25% mazāk tērēt ūdeni, līdz ar to arī enerģiju, būs mazāk notekūdeņu. Būs ne tikai resursu ekonomija, bet arī augstāka kvalitāte, plānojam, ka 97% mūsu produkcijas atbildīs 1.šķirai (šobrīd 94 – 95%). Ja tagad krāsas ar rokām jauc seši cilvēki, pēc rekonstrukcijas cilvēku vadībā to darīs roboti. Ja tagad varam nokrāsot tikai vai nu 300 m vai 1000 m auduma, tad pēc rekonstrukcijas – jebkuru daudzumu.”

Uzziņai
Pērn “Lauma Fabrics” apgrozījums sasniedza Ls 22, 093 milj., šogad plānotais – Ls 23, 285 milj. Adīšanas cehs (vairāk nekā 100 mašīnas) strādā 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā.

Investīcijas jaunās iekārtās ik gadu: 2 – 3 miljoni eiro.

Produkti: elastīgās un neelastīgās mežģīnes (ik gadu tiek izstrādāti ap 60 jauni mežģīņu veidi); neelastīgie un elastīgie adījumi; lentes; medicīnas saites, jostas u.c.; tekstilmateriālu termiskās formēšanas pakalpojumi.

Produkciju eksportē uz vairāk nekā 15 valstīm, no kurām 10 – 15% pārstāv Rietumu tirgu, pārējās ir agrākās PSRS un Austrumu bloka valstis – Baltkrievija, Krievija, Ukraina, Polija u.c.

Uzņēmumā šobrīd ir 511 strādājošo.Attēli:

Sludinājums

Ejzu
09:44 | 23/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Baidi iespaidīgi!Nemaz nezināju,ka Lauma ir tik milzīga!

Eva
10:18 | 23/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Padomijas monstra palieka. Bet labi, ka cilvēki cīnās!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki