Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šogad novembrī siltumenerģija patērēta par 32% vairāk


atlikušas 250 zīmes


Šogad novembrī siltumenerģija patērēta par 32% vairāk

Ceturtdienā, 15. decembrī, 2016 | BIRKAS: Liepājas enerģija , siltums , apkure
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas enerģija

Kopējais siltumenerģijas patēriņš novembrī Liepājā sasniedzis 27 955 megavatstundas (MWh), kas ir par 32% vairāk nekā pirms gada šajā mēnesī.

Kā skaidro SIA "Liepājas enerģija" sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda, lielāks siltumenerģijas patēriņš skaidrojams ar gaisa temperatūras atšķirībām. Pēc netipiski vēsā oktobra, kas liepājniekus šogad pamudināja agrāk sākt apkures sezonu, arī novembrī gaisa temperatūra saglabājās mēreni zema, veidojot stabilu siltumenerģijas patēriņu visa mēneša garumā. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, aizvadītajā mēnesī vidējā gaisa temperatūra Liepājā bija plus 3,2 grādi, kas ir par 3,6 grādiem zemāka nekā gadu iepriekš novembrī, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedza plus 6,8 grādus.

Šā gada novembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0142 MWh par kvadrātmetru. Atšķirīgs siltumenerģijas patēriņš vērojams ēkām ar atšķirīgu tehnisko stāvokli - ēkās, kurās veikta pilnīga renovācija, siltumenerģijas patēriņš ir par 37% zemāks nekā mājās, kurās veikti tikai daļēji energoefektivitātes uzlabojumi, un par 55% zemāks nekā ēkās, kur nav veikti nekādi uzlabojumi. "Liepājas enerģija" aicina klientus īstenot ēkās energoefektivitātes pasākumus, lai tādējādi samazinātu siltumenerģijas patēriņu, kas atspoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās.

"Liepājas enerģija" arī atgādina, ka, aprīkojot dzīvojamo ēku ar sistēmu, kas ļauj sekot līdzi siltumenerģijas patēriņam, katrs klients var saņemt aktuālo informāciju par siltumenerģijas patēriņu un iegūtos datus izmantot ēkas iekšējā siltummezgla regulēšanai, kas ļauj efektīvāk patērēt siltumenerģiju.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki