Aizvadītajā domes sēdē ceturtdien, 14.jūlijā, deputāti lēma par 24 darba kārtības jautājumiem, kā arī diskutēja par gaidāmo PVN namu apsaimniekošanai.

Deputāti pieņēma virkni lēmumu, kas saistīti ar pašvaldības uzņēmumiem un struktūrām, piemēram, par slimnīcas 2015.gada peļņas daļas 35,8 tūkstoši eiro apmērā novirzīšanu pašas slimnīca saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Kā uzsvēra vicemērs Gunārs Ansiņš, slimnīca strādājusi "kvalitatīvi un efektīvi", un, atšķirībā no daudzām citām, tai nav zaudējumu, bet ir peļņa.

Tāpat tika grozīti pašvaldības policijas tarifi, nosakot maksu pludmales glābēju pakalpojumiem, kā arī par pakalpojumiem privātos masu sarīkojumos. Šo lēmumu apsveica arī opozīcijas pārstāvis Ģirts Kronbegs, sakot: "beidzot zināsim precīzas izmaksas ne tikai pašvaldības sniegtajam finansiālajam atbalstam, piemēram, festivālam "Summer Sound"".

Deputāti lēma atbalstīt Centrālās zinātniskās bibliotēkas dalību projektā "Bibliotekāro pakalpojumu un informācijas sistēmu modernizācija un attīstība pierobežas reģionā", kur nepieciešamais Liepājas pašvaldības līdzfinansējums 15% apmērā ir 12 000 eiro (2016.gadā – 7500 eiro, 2017.gadā – 4500 eiro). Tāpat pašvaldībai ir jānodrošina nepieciešamais priekšfinansējums 68 000 eiro apmērā (šogad – 42 500 eiro, 2017.gadā – 25 500 eiro).

Apstiprināja grozījumus domes nolikumā "Par talantīgo izglītojamo finansiālu motivāciju", nosakot, ka par teicamām un izcilām zināšanām 1. un 2.semestrī mācību gada noslēgumā 9. – 12.klašu grupā skolēns saņem balvu 140 eiro apmērā.

Deputāti akceptēja arī naudas balvu piešķiršanu Liepājas sportistiem un trenerus par sasniegumiem Latvijas IV Olimpiādē. Kopumā sportistiem tiks izmaksāti 17 581 eiro, bet treneriem – 6603,50 eiro. Savukārt par 1.vietu Eiropas čempionātā džudo kadetiem 450 eiro balva piešķirta Artjomam Galaktionovam, bet 225 eiro viņa trenerim Vaclavam Jaževičam, bet 1200 eiro saņem Jānis Preiss par 2.vietu Pasaules čempionātā buršanā senioriem 2015.gadā.

Deputātam Ģirtam Kronbergam interesēja, vai pašvaldībai pietiks naudas, ko izmaksāt sportistiem, uz ko vicemērs Vilnis Vitkovskis atbildēja, ka šobrīd pietiekot, bet, ja sportisti turpinās uzrādīt tik labus rezultātus, tad nākšoties meklēt papildu līdzekļus.

Gan pozīcijas, gan opozīcijas deputāti slavēja "FIA European Rally Championship" posma norisi un atbalstīja tā organizēšanu Liepājā arī 2017., 2018. un 2019.gadā. Jānis Vilnītis gan rosināja pagaidām lemt par naudas piešķiršanu tikai nākamā gada rallijam, bet par diviem turpmākajiem gadiem lemt atsevišķi, jo nevarot zināt, kā pašvaldībai būs ar līdzekļiem.

Tam nepiekrita pozīcijas deputāti un rallija organizētāju pārstāvis Raimonds Strokšs, uzsverot, ka arī valdība ir lēmusi par atbalstu trīs gadu posmā, un, ja Liepājas dome lems par atbalstu vienam gadam, viņam kā līguma parakstītājam ar federāciju varētu būt "juridiskas sekas".

Līdz ar to tika pieņemts lēmums atbalstīt pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu "FIA European Rally Championship" posma organizēšanai Liepājā, sadalījumā pa gadiem: 2017.gadā – 120 000 eiro; 2018.gadā – 120 000 EUR (viens simts divdesmit tūkstoši euro); 2019.gadā –120 000 eiro, iekļaujot šo finansējumu Sporta pārvaldes budžeta projektā.

Neraugoties uz SIA "Joker LTD" pārstāvja klātbūtni un skaidrojumu, ka azartspēļu vietu skaits pilsētā netiks palielināts, jo pašlaik telpu rekonstrukcijas dēļ nedarbojas stacijas ēkā Rīgas ielā 71 esošā spēļu zāle, deputāti nolēma atteikties izsniegt atļauju spēļu zāles atvēršanai Ganību ielā 187 (bijusī "Rāmava"). Kā izteicās Kronbergs, tas, ka "Joker LTD" ir ar mieru atteikties no "nabadzīgā stacijas rajona", lai ierīkotu spēļu zāli "guļamrajonā, kur varbūt ir maksātspējīgāki cilvēki", tikai padarīs ienesīgāku azartspēļu rīkotāju biznesu. Arī iedzīvotāju aptaujā, ko organizēja dome, no 264 iedzīvotājiem 256 (97%) pauda negatīvu attieksmi pret totalizatora un derību likmju vietas atvēršanu Ganību ielā 187.

Kārtējo reizi ar nokavēšanos, šoreiz domes sēdē, ieradās AS "AmberStone Group" pārstāvji, kas vēlējās grozīt nosacījumus zemesgabala Zvejnieku alejā 11A nomas līgumā. Deputāti akceptēja lūgumu pagarināt termiņu būvprojekta minimālā sastāvā iesniegšanai un būvatļaujas saņemšanai par sešiem mēnešiem, līdz 30.novembrim.

Lūgumu sadalīt projektu posmos, ar tiesībām katram posmam saņemt atsevišķu būvatļauju deputāti nolēma šajā reizē neskatīt, bet atlikt uz kādu no nākamajām sēdēm, jo uzņēmuma juristu vēstule ar šādu lūgumu saņemta tikai iepriekšējās dienas vakarā.

Portāls jau rakstīja, ka AS "AmberStone Group" vēlas attīstīt kūrortviesnīcas būvi Zvejnieku alejā 11A.

Vārdu apmaiņa starp pozīcijas un opozīcijas deputātiem izvērsās pēc tam, kad deputāts Jānis Vilnītis uzdeva jautājumu, vai valdošā koalīcija ir gatava tam, ka nākamgad var notikt pretējs process pašreizējam, kad iedzīvotāji par nama apsaimniekotāju izvēlas pašvaldības SIA "LNA", jo, kā zināms, no 1.jūlija SIA sniegtā apsaimniekošanas pakalpojuma maksa pieaug gandrīz par piekto daļu, tāpēc, ka pakalpojumam tiks piemērota PVN likme 21% apmērā. Savukārt biedrībām, kas pašas apsaimnieko savus namus, PVN netiks piemērots. Izpilddirektors Edgars Rāts atzina, ka savulaik visi domājuši, ka namu apsaimniekošanu pārņems privātie, bet, kad daži, piemēram, "Remaks" apkrāpa cilvēkus, tie atgriezās pie pašvaldības uzņēmuma, taču nu PVN dēļ tiešām varētu sākties pretējs process.

Ģirts Kronbergs pārmeta Liepājas partijai, kuras sabiedrotie šobrīd ir pie varas un kuras biedrs ieņem premjera krēslu, ka tā nav bijusi pietiekami aktīva, lai novērstu šādu apsaimniekošanas maksas pieaugumu. Mērs Uldis Sesks, atbildot uz pārmetumu, izteicās, ka tad jau Liepājas partijai varētu pārmest arī to, ka "kaut kur Viļānos briedis uz ceļa izskrējis". Kronbergs savukārt uz to atbildēja ar aicinājumu kolēģim izturēties "deputāta cienīgi"... Vicemēra Ansiņa arguments bija, ka "tāda ir Eiropas regula".