9.jūlija domes sēdē deputātu vidū izvērtās diskusija par kārtību, kādā domes sēdes darba kārtībā tiek iekļauti papildjautājumi, tostarp par ievērojamu summu aizņemšanos.

Tik daudz – piecus – papildjautājumu reti kad mēģina iekļaut iepriekš zināmajā domes sēdes darba kārtībā, bet šajā reizē domes priekšsēdētājs Uldis Sesks rosināja papildināt darba kārtību ar četriem jautājumiem, bet viņa vietnieks Gunārs Ansiņš – vēl ar vienu jautājumu. Viens no jautājumiem bija par 1,4 miljonus eiro aizņemšanos, lai varētu nodot ekspluatācijā "Lielo dzintaru". Pārējie – par telpu nomu topošajā daudzfunkcionālajā centrā, par naudas balvām jaunajiem sportistiem un viņu treneriem (11 220 eiro), par 2000 eiro piešķiršanu Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fondam, kā arī par servitūta izveidi Krūmu ielā 10 kV kabeļu līnijas izbūvei.

Pret šādu lietu kārtību iebilda opozīcija. Jānis Vilnītis aizrādīja, ka lēmumprojekti viņa epastā vēl nav bijuši pat pusstundu pirms domes sēdes sākuma. Līdz ar to deputātiem nav bijusi iespēja ar tiem iepazīties, kas ir jo īpaši svarīgi, kad runa ir par tik ievērojamu summu aizņemšanos.

Seska skaidrojums šai situācijai bija "darbinieku atvaļinājums", kā dēļ lēmumprojekti neesot savlaicīgi izsūtīti.

"Jūs pats teicāt, ka pastāv zināma kārtība, kad mēs domes sēdē rosinājām izskatīt lēmumprojektu par maksas autostāvvietām, – ka vispirms jautājums ir jāskata komisijās, tad komitejā, un tikai tad domes sēdē," vēršoties pie sēdes vadītāja Seska, sacīja Vilnītis.

Arī Linda Matisone iebilda pret šādu koalīcijas divkosību, bet Ģirts Kronbergs aizrādīja, ka "ar tādām summām pēdējā brīdī nevar operēt".

Visi pieci opozīcijas deputāti balsoja pret papildjautājumu iekļaušanu sēdes darba kārtībā.

Vēlāk, kad bija jābalso par katru lēmumprojektu atsevišķi, opozīcija tomēr atbalstīja mazāk svarīgos lēmumus, tostarp par sportistu apbalvošanu, bet bija pret lēmumu par aizdevuma ņemšanu, kas, viņuprāt, ir pārāk nopietns solis, lai par to balsotu neiedziļinoties. Vilnītis neslēpa, ka uzskata – neinformēta bijusi tikai opozīcija, jo diez vai skaidrība par šādas summas nepieciešamību SIA "Lielais dzintars" radās tikai īsi pirms domes sēdes.

Nepieciešamību pēc vēl vienas aizņemšanās Sesks skaidroja ar to, ka daudzkas nav bijis iekļauts projektā – mēbeles, apkaimes labiekārtošana. Viņš arī mierināja deputātus, ka valdība solījusi vēlāk pašvaldībai palīdzēt atmaksāt aizdevumu, bet nauda nepieciešama jau šobrīd. Viņš arī aizrādīja, ka lēmums "ir būtisks pilsētas attīstībai" un to "nedrīkst kavēt".

Ansiņš skaidroja, ka sarunas ar Kultūras ministriju un valdību risinoties jau vairāku mēnešu garumā, bet skaidrība, ka jāaizņemas, nākusi tikai nupat.

Vilnītis brīnījās, kāpēc vajadzīga nauda mēbeļu iegādei "Lielajam dzintaram, ja Iepirkumu komisija jau sen izsludinājusi vairākus iepirkumus un, droši vien, jau noslēgti līgumi par to piegādi. Uz to Sesks atbildēja apmēram tā, ka "šīs mēbeles nav tās mēbeles, un šie flīģeļi nav tie flīģeļi". Savukārt Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs paskaidroja, ka iepirkumi bijuši daļai nepieciešamo mēbeļu, un ka neviens līgums vispār vēl nav noslēgts.

Ģirts Kronbergs gribēja zināt, vai ar 1,4 miljoniem eiro pietiks, lai pabeigtu "Lielo dzintaru", un vai šī ir "pēdējā aizņemšanās", vai varbūt ir "kas, ko nezinām, un tūlīt atkal kaut ko vajadzēs". Seska atbilde bija, ka "Rīga nekad nav gatava..."

Sēdē klātesošajām SIA "Lielā dzintars" pārstāvēm gan nevienu jautājumu neuzdeva ne koalīcijas, ne opozīcijas deputāti.

Vilnītis bija arī pret 19 tūkstoš eiro piešķiršanu nākamgad paredzētajam Eiropas čempionātam bridžā (čempionāta rīkotāji iepriekš bija prasījuši vēl lielāku summu – 29 tūkst.eiro), viņaprāt, šī summa ir par lielu, otrkārt – "kārtis ir kārtis", un šis tikai "solis līdz azartspēlēm".

Vienisprāt gan koalīcija, gan opozīcija bija par atteikumu izsniegt atļauju azartspēļu rīkotājiem piecās spēļu zālēs Liepājā ierīkot totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu.

Kopumā 9.jūlija domes sēdē deputāti pieņēma lēmumus 43 darba kārtības jautājumos.