Liepājas domes „Saskaņas centra” deputāti Liepājas mēram iesnieguši grozījumus saistošajos noteikumos Nr.5 „Par siltumapgādes attīstības kārtību Liepājas pilsētā”.

Izplatītajā preses relīzē, ko parakstījuši visi trīs Liepājas domes saskaņieši – Sergejs Dikterjovs, Romans Miloslavskis un Naums Vorobeičiks, kā arī Saeimas deputāts Valērijs Agešins un „Saskaņas centra” Liepājas biroja vadītāja, biedrības „Mājas gariņš” valdes priekšsēdētāja Irina Barbaša, teikts:

„Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5 „Par siltumapgādes attīstības kārtību Liepājas pilsētā” tika izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem, t.sk. ar Enerģētikas likuma nosacījumiem, bet faktiski tie ir pretrunā ar šo likumu.

Īsumā noteikumi nosaka galvenokārt centralizētās siltumapgādes attīstību Liepājā, bet jaunu decentralizētu siltumavotu (katlu māju) izbūvi pieļauj tikai izņēmuma gadījumos – viena dzīvokļa dzīvojamās mājas siltumapgādei, un ja tiek izmantota bez kurināmā siltumenerģijas ražošanas tehnoloģija. Tas nozīmē konkurences iznīcināšanu enerģijas tirgū, kā arī ēku un būvju īpašnieku likumīgo tiesību ignorēšanu izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu.

Enerģētikas likuma mērķi (3.pantā) ir vērsti, lai nodrošinātu enerģijas lietotāju tiesības izvēlēties patērējamās enerģijas veidu un tirgotāju, veicinātu ekonomiski pamatotu konkurenci un vietējo, atjaunojamo un sekundāro energoresursu izmantošanu.

Mēs nevaram piekrist šo noteikumu nosacījumiem, jo nevaram pieļaut iedzīvotāju tiesību nepamatotu ierobežojumu. Mēs uzskatām, ka noteikumi jāsaskaņo ar Enerģētikas likuma normām un jāgroza.

 Līdz ar to mēs sagatavojam un iesniedzam Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam U.Seska k-gam priekšlikumus par 2009.g.20.februāra Liepājas pilsētas domes saistošo noteikumu Nr. 5 „Par siltumapgādes attīstības kārtību Liepājas pilsētā” grozījumiem.

Grozījumi paredz siltumapgādes attīstības kārtības grozīšanu – kopā ar centralizētās siltumapgādes attīstību mēs ierosinām attīstīt arī jaunu decentralizētu siltumavotu (katlumāju) izbūvi. Eiropas Savienībā ir uzkrāta liela alternatīvās apkures pieredze, kas paredz ne tikai siltumenerģijas ražošanas veidu ar kurināmo, kas veido minimālu kaitīgo izmešu apjomu – dabasgāzi, koksni u.c. biomasu vai bez kurināmā sadedzināšanas (elektroapkure, saules kolektori, siltumsūkņi u.c.), bet arī kombinēto siltumenerģijas ražošanas veidu.

Ceram, ka Liepājas pilsētas domes kārtējā sēdē mūsu priekšlikumi tiks izvērtēti saskaņā ar Enerģētikas likuma normām, un Liepājas pilsētas domes pieņemtie saistošie noteikumi Nr. 5 „Par siltumapgādes attīstības kārtību Liepājas pilsētā” tiks grozīti par labu iedzīvotāju tiesībām."