Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolēnus aicina gatavot plakātus par dzīvnieku tematiku


atlikušas 250 zīmes


Skolēnus aicina gatavot plakātus par dzīvnieku tematiku

Pirmdienā, 19. septembrī, 2016 | BIRKAS: dzīvnieku aizsardzība , konkurss , dzīvnieku patversme
Izdrukāt Ziņot

4.oktobris visā pasaulē tiek atzīmēta kā Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. Lai aktualizētu šo tēmu, Liepājas skolas aicinātas piedalīties plakātu zīmēšanas konkursā.

Liepājas skolas aicinātas sagatavot plakātus un iesniegt tos Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā (116.kab, Rožu iela 6) laika posmā no 19. līdz 23.septembrim, informē sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Zane Ģirne.

Plakātus aicinām sagatavot kopīgi visai klasei, nevis individuāli. Labākā plakāta autori (klase) saņems pārsteiguma balvu, kā arī savu radošo darbu drukātā veidā varēs redzēt pilsētvidē uz afišu stabiem, Liepājas vispārizglītojošās skolās un citās publiskās telpās.

Papildus plakātu zīmēšanas konkursam oktobrī Liepājā norisināsies dažādi dzīvnieku aizsardzības tēmai veltīti pasākumi – vairākās vispārizglītojošajās skolās notiks informatīvas lekcijas, kurās ar jauniešiem tiksies Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmes "Lauvas sirds” vadītāja Nora Brūdere, Valsts policijas pārstāvji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji un Liepājas kanisterapijas komandas koordinators Ingars Gudermanis.

Lai pēc iespējas plašāku iedzīvotāju loku informētu par dzīvnieku aizsardzības tēmām, vakcinācijas nepieciešamību, sterilizācijas jautājumiem un citām aktualitātēm, sestdien, 8.oktobrī Liepājā "Kurzemes skvērā” notiks dzīvnieku aizsardzības dienai veltīts pasākums. Tajā piedalīsies Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversme "Lauvas sirds”, dzīvnieku aizsardzības biedrība "Liberta”, Liepājas Kinoloģiskā biedrība "Dzīvnieku aizsardzības grupa",  Valsts policijas pārstāvji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, Liepājas kanisterapijas komandas koordinators Ingars Gudermanis, veterinārārsts un citi. Ikvienam pasākuma apmeklētājām būs iespēja atnest ziedojumus dzīvnieku patversmēm.

Pirmo reizi Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienu sāka atzīmēt 1931.gadā Florencē, kad grupa ekologu vērsa uzmanību uz izzūdošo savvaļas dzīvnieku sugu aizsardzības nepieciešamību. Datums 4.oktobris izvēlēts, jo tā ir Svētā Asīzes Franciska nāves diena. Svēto Asīzes Francisku uzskata par dzīvnieku un vides aizbildni. Gan Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā, gan ikdienā cilvēki tiek aicināti aizsargāt dzīvniekus un rūpēties par tiem, nest atbildību par paša pieradinātiem mājdzīvniekiem un neatstāt savus draugus uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki