Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pēc negadījuma atgādina, ka jābūt uzmanīgiem ar petardēm


atlikušas 250 zīmes


Pēc negadījuma atgādina, ka jābūt uzmanīgiem ar petardēm

Pirmdienā, 14. novembrī, 2016 | BIRKAS: miesas bojājumi , Slimnīca , drošība , pirotehnika
Izdrukāt Ziņot

Liepājas slimnīcā ar sejas un kakla apdegumiem no Grobiņas nogādāts kāds 10 gadus vecs zēns, kuram rokās uzsprāga no sadzīves ķīmijas veidota paštaisīta petarde.

Valsts policija aicina vecākus izrunāties ar saviem bērniem par pirotehnikas lietošanu un to bīstamību, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Īpaši vēlamies aicināt nelietot pašdarinātus un apšaubāmas izcelsmes izstrādājumus. Ņemot vērā to, ka tuvojas svētki un pirotehnika šajā laikā būs īpaši pieprasīta, aicinām arī atcerēties to, ka pēc pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 15.pantā noteikts, ka F1 kategorijas uguņošanas ierīces (ļoti zemas bīstamības un zema trokšņa līmeņa uguņošanas ierīces) ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot fiziskajai personai, kas sasniegusi 14 gadu vecumu, savukārt F2 (zemas bīstamības un zema trokšņa līmeņa uguņošanas ierīces) un F3 (vidējas bīstamības uguņošanas ierīces) kategorijas uguņošanas ierīces, T1 (zemas bīstamības skatuves pirotehniskie izstrādājumi) kategorijas skatuves pirotehniskos izstrādājumus un P1 (pirotehniskie izstrādājumi, kas nav uguņošanas ierīces un zemas bīstamības skatuves pirotehniskie izstrādājumi) kategorijas pirotehniskos izstrādājumus ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot fiziskajai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu.

Jāpiebilst, ka atsevišķas klases pirotehniskos izstrādājumus drīkst realizēt tikai tādi komersanti, kuri saņēmuši licenci. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki svētku laikā pastiprināti kontrolēs tirdzniecības vietas, kurās var iegādāties pirotehniku un sekos līdzi, vai šie izstrādājumi netiek pārdoti jauniešiem, kuri nav sasnieguši attiecīgo vecumu.

Svarīgi, lai pirotehnikas izmantošana neapdraud sevi un apkārtējos, savukārt šajā negadījumā cietušajam zēnam novēlam ātru izveseļošanos un labu veselību.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki