Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pērn Liepājā ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki


atlikušas 250 zīmes


Pērn Liepājā ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki

Autors: VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Otrdienā, 10. janvārī, 2017 | BIRKAS: VUGD
Izdrukāt Ziņot
Izsaukumu skaits ugunsdzēsējiem Liepājā samazinās jau trešo gadu pēc kārtas.
Izsaukumu skaits ugunsdzēsējiem Liepājā samazinās jau trešo gadu pēc kārtas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), apkopojot datus par pērno gadu, informē, ka Liepājā gājuši bojā divi cilvēki. Gadu iepriekš dzīvību zaudēja viens cilvēks.

Letālā ugunsnelaime notika jau pērnā gada sākumā, kad savā dzīvoklī Meža ielā bojā gāja divi bērni – sešus mēnešus un 10 gadus veci. Kopš tā brīža liesmas dzīvības nav prasījušas. Kopumā ugunsdzēsēji Liepājā pērn saņēma 327 izsaukumus, kas ir ievērojami mazāk nekā 2016.gadā, kad bija 414 izsaukumu. Cietuši 14 cilvēki, izglābti – 11.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika par Latviju liecina, ka 2016.gadā samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bet palielinājies tajos bojā gājušo skaits – aizvadītajā gadā ugunsnelaimēs gāja bojā 95 cilvēki, kas ir pēdējo trīs gadu laikā lielākais bojāgājušo skaits.

2016.gadā kopumā VUGD reģistrējis 18604 izsaukumus, no kuriem 9288 bija uz ugunsgrēkiem, 6744 uz glābšanas darbiem un 314 uz meža ugunsgrēkiem, savukārt 2258 no izsaukumiem bija maldinājumi. Aizvadītais gads izsaukumu jomā vērtējams salīdzinoši pozitīvi, jo samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēkiem, bet palielinājies – uz glābšanas darbiem.

Iesākoties jaunam gadam, VUGD aicina iedzīvotājus neaizmirst un savlaicīgi parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, piemēram, iegādājoties un uzstādot dūmu detektorus un nerīkoties neapdomīgi ūdenstilpņu tuvumā!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki