Gan pašmāju, gan nacionālie mediji augustā rakstīja par vīrieti, kurš pludmalē sieviešu zeķubiksēs "uzbāzās bērniem" un veica "netiklas darbības". Ar ko šis stāsts ir beidzies?

24.augustā pašvaldības policija informēja, ka dienu iepriekš "glābšanas dienesta darbinieki kāpās ievēroja vīrieti, kurš uzbāzās bērniem, staigāja gar jūras krastu, skatoties uz bērniem un veicot netiklas darbības. Netiklas darbības viņš veica, turot vienu roku bikšu kabatās."

Portāls centās noskaidrot, kādas ir tiesiskās sekas viņa izdarītajam. Vai viņš ir arestēts, gaida tiesu? Garīgi nelīdzsvarots? Varbūt apsūdzības ir izdomājumi? Ja nav ziņu par kāda maniaka tiesāšanu, varbūt tiek "piesegta" kāda pazīstama persona? Tā kā pašvaldības policisti viņu nogādāja Valsts policijā Bāriņu ielā 3, portāls ar šiem jautājumiem vērsās tieši Valsts policijā.

Tur izdevās noskaidrot, ka seksuālais maniaks ir labi zināms psihiatriskās slimnīcas pacients. Policijā viņš ievests neadekvātā stāvoklī, ik pa laikam krieviski saucot "Arnold, palīdzi!", uzskatot Arnoldu Švarcenēgeru par savu garīgo tēvu. Ķermeņa apakpšuse bija ģērbta melnās džinsa biksēs, melnās rūtotās sieviešu zeķbiksēs un apakšbiksēs. Vizuāli nekas neliecināja, ka viņš būtu veicis (un būtu varējis veikt) kādas seksuālas darbības, ieskaitot pašapmierināšanos.

Saskaņā ar 1973.gadā dzimšā vīrieša stāstīto pēc nomierināšanās, tajā dienā viņš bija devies uz pludmali paēst medūzas. Jo pēc medūzu ēšanas viņa otrā dvēsele spēj iemiesoties bezdelīgā un sveicināt Jēzu. Tomēr šai iecerei patraucēja puišeļi, kuri, redzot sieviešu zeķbikses, sākuši viņa kaitināt. Vīrietis ātri sadusmojies un palicis agresīvs. Tad viņu arī aizturējuši pašvaldības policijas pludmales glābēji. Zēni, kuri norādīja uz viņu kā maniaku, nekur vairs nebija atrodami.

Piejūras slimnīcas dakteri viņu pazinuši, sakot ka vīrietis tikai nesen iznācis no slimnīcas un negribot lietot zāles. "Nepareizie" simptomi parādījušies jau pāris dienas pirms gadījuma pludmalē, kad "Kurzemē" viņš sācis lūkoties pār pleciem citiem pircējiem.

Policijā zināja teikt, ka viņu nebija viegli pierunāt kāpt neatliekamās palīdzības automašīnā. Sūdzējies, ka tur viņu piesies pie dzelzs vērša. Tomēr ilgi neesot runājis pretīm, vardarbību policijai nebija jālieto.

Mediķi, argumentējot ar pacientu tiesību aizsardzību, informāciju par šo vīrieti un viņa veselības stāvokli nesniedz, tomēr, kā noprotams no policijas darbinieku teiktā, šis nav tas gadījums, ka varētu runāt par kādu turpmāku sabiedrības apdraudējumu. Pats neveselais vīrietis citus cilvēkus liek mierā, ja netiek speciāli kaitināts vai aizskarts.