Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Rozmarīna" krāsa un smarža ziemas spelgonī


atlikušas 250 zīmes


"Rozmarīna" krāsa un smarža ziemas spelgonī (13) Guntas Krastiņas izstādes

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 06. janvārī, 2017 | BIRKAS: izstāde , Gunta Krastiņa , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā ar Guntas Krastiņas izstādes "Rozmarīns" atklāšanu uzvirmojusi vasaras un rozmarīna smarža.

Ekspresīvi, spilgti, koši – tāds bija skatītāju vērtējums. Mākslinieks Guntis Otaņķis sacīto papildināja ar vēl vienu apgalvojumu: "Tev nav lemts kļūt garlaicīgai!".

Izstādes nosaukums "Rozmarīns" pats atradis mākslinieci – viņa mēģinājusi tam pretoties, taču nācies atzīt sakāvi. Galu galā rozmarīna ziedi izrādījušies tikpat rozā kā mākslinieces darbi, un, ja labi grib, nosaukumu var tulkot arī kā "rozā jūra", bet izstādes vieta ir līdzās Rožu laukumam utt. Šādas sakritības arī saistās ar Guntu Krastiņu un viņas darbiem. Tāpat kā 2017.gads ar 17 darbiem, kas skatāmi izstādē, – tieši tik, un ne vairāk, ne mazāk ietilpis konkrētajā telpā.

Visi darbi tapuši 2016.gadā. Taču nebūt ne ziedošās pavasara vai vasaras dienās. "Ja man ir slikti, top gaiši darbi, ja labi – tumši. Ja ārā pelēks slapjdraņķis, kāds bija decembrī, top tādi darbi, kā viens no jaunākajiem ar nosaukumu "Ieelpo vasaru"," atklāj māksliniece.

Savai uzrunai izstādes atklāšanas apmeklētājiem izstādes autore bija izvēlējusies Jūlija Aldersona sacīto par tēmu "ko mākslinieks ar šo darbu ir gribējis pateikt":

"Bieži uzdots, taču neloģisks jautājums. Ar šādu jautājumu tiek pieprasīts, lai to, ko mākslinieks ir izteicis mākslas valodā, kāds izteiktu runātajā valodā. Bet tas bieži vien ir neiespējami, jo runātajā valodā vienkārši var nebūt attiecīgajām sajūtām, emocijām, jēdzieniem atbilstošu vārdu. Tāpēc nereti vienīgā iespējamā atbilde uz šo jautājumu ir: "To, ko viņš ir pateicis ar šo darbu!" Vai arī šis jautājums ir jāuztver kā koans [termins, kas apzīmē jautājumu, uz kuru nav iespējams sniegt saprātīgu atbildi]".

Un, lai gan māksliniece šādi lika saprast, ka nav jāuzdod jautājums "ko mākslinieks ar šo darbu ir gribējis pateikt", apmeklētājiem viņa lūdza atbildēt uz tikpat neatbildamu jautājumu: "Kas ir (nav) māksla?"

"Tas saistīts ar manu doktorantūras darbu mākslas pedagoģijā," atzina Gunta Krastiņa, piebilstot, ka studijas doktorantūrā kļūstot aizvien interesantākas un nupat jau viņa sākot izbaudīt šo procesu.

Izstāde apskatāma līdz 29. janvārim.

Uzziņa
Gunta Krastiņa ir profesionāla māksliniece, mākslas maģistre. Dzimusi Ventspilī, bet nu jau desmito gadu sauc sevi par liepājnieci. Strādā Liepājas Universitātē, kur pasniedz gleznošanu. Ir mākslas biedrības ‘’Impasto’’ valdes priekšsēdētāja, kā arī vada mākslas studiju Rucavā. Studē Liepājas Universitātes doktorantūras 2. kursā. Aktīvi piedalās Liepājas un Latvijas mākslas dzīvē, kā arī organizē izstādes Liepājas un citu Latvijas novadu māksliniekiem.

Bijušas 30 personālizstādes, piedalījusies 28 dažādos mākslas projektos – kopizstādēs, simpozijos, plenēros. Mākslinieces darbi atrodas privātās kolekcijās ASV, Čehijā, Kanādā, Austrijā, Vācijā un citviet pasaulē.Attēli:

Sludinājums

mudzis
13:49 | 07/01/17
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Brīnišķīgi!

fliks
15:40 | 07/01/17
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Baisi!

skatītājs
17:51 | 07/01/17
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Diletantisms !!!

Anonīms
18:54 | 08/01/17
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Vai šeit komentē tie paši, kas māksliniecei sejā smaidīja un klanījās?

man gan tīk
19:42 | 07/01/17
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

man gan tīk

mudzis
20:14 | 07/01/17
ZIŅOT
(-7)
(3)
+

Aizejiet un apskatiet VISU izstādi un varbūt TAD spriediet? Citādi tāds "diletantisms" spriedumos vien sanāk... Tiešām nesaprotami KĀPĒC ta nevarēja ievietot visu darbu fotogrāfijas..

notārs
20:09 | 08/01/17
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

90, gadu estētika !

zina
21:28 | 08/01/17
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Māksliniece bez talanta, bet ar daudz brīva laika. Ja nebūtu krietna vīra, viņas darbu nebūtu arī izstāžu zālēs. Tas ir viņas vienīgais kā mākslinieces trumpis.

ptr
12:43 | 09/01/17
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Kāpēc tāda ķengāšanās ? Ja esat tik lieli gudreļi, uzrakstiet analītisku rakstu ,nevis anonīmi muldat muļķības. Nejēdzat ne to, kas ir talants, ne arī, kas ir māksla. Tie, kas lej samazgas, ir - eizglītoti skauģi.

ptr
12:48 | 09/01/17
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Kāpēc tāda ķengāšanās ? Ja esat tik lieli gudreļi, uzrakstiet analītisku rakstu, nevis anonīmi muldiet muļķības. Nejēdzat ne to, kas ir māksla, ne arī to, kas ir talants. Samazgas lej neizglītoti skauģi.

juhan
18:56 | 10/01/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ak tad tā saucamais ziemas spelgonis???? Pārs grād mīnusos un jau spelgonis,smieklu uzrauj.

Gunta Krastiņa
00:01 | 20/01/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Jauki komentāri! Ja Jums draugi ir sasāpējuši jautājumi par mākslu, kā es te lasu komentāros,un ka tas rada tādu neizpratni,, es labprāt ar Jums varu arī satikties pie tām pašām gleznām un droši varēsiet pateikt visu, kas tā sasāpējis!!! Man vienmēr prieks parunāt ar zinošiem cilvēkiem! Varam tikties klātienē un tikpat varat droši man zvanīt un pateikt visu, kas uz sirds! Lai Jums visiem jauki! Ar mīlestību- Gunta Krastiņa, tel. 26115632

hai!
22:40 | 20/01/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Man ļoti patika!Daudz labak par G, Otaņķi,,,,,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki