Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Arī Liepājā aprobēs kompetenču pieeju mācību saturā


atlikušas 250 zīmes


Arī Liepājā aprobēs kompetenču pieeju mācību saturā

Otrdienā, 10. janvārī, 2017 | BIRKAS: izglītība , 1.ģimnāzija , bērnudārzs Saulīte , 15.vidusskola
Izdrukāt Ziņot

Valsts izglītības satura centrs ir atlasījis 100 no 235 izglītības iestādēm, ko Latvijas pašvaldības nominēja dalībai mācību satura aprobācijā projektā "Kompetenču pieeja mācību saturā".

Mūsu pilsētā šajā projektā piedalīsies bērnudārzs "Saulīte", Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola un Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, informē projekta pārstāve Signe Ernštreite.

Sadarbība ar šīm izglītības iestādēm sāksies šī gada februārī. Tās būs pirmās pirmsskolas izglītības iestādes un skolas, kurās, ar projekta atbalstu, skolotāju komandas kopīgi plānos un sadarbosies, lai katrs bērns un jaunietis prastu mērķtiecīgi un atbildīgi izmantot iegūtās zināšanas un vēlētos turpināt mācīties mūža garumā.

Katra Latvijas pašvaldība pagājušā gada nogalē varēja nominēt ne vairāk kā trīs (Rīgā – ne vairāk kā piecpadsmit) izglītības iestādes dalībai mācību satura aprobācijā. Valsts izglītības satura centrs tās atlasīja, ņemo vērā gan izglītības programmu piedāvājumu, gan mācību vidi, gan bērnu un jauniešu skaitu, gan skolotāju motivāciju dalībai. Dalībai aprobācijā katrā plānošanas reģionā izvēlējās dažādu skolu veidus no nelielām lauku sākumskolām līdz lielo pilsētu vidusskolām un Valsts ģimnāzijām, lai noskaidrotu, kā iecerēto mācīšanas pieeju vislabāk ieviest visās Latvijas vispārējās izglītības iestādēs un katrā reģionā būtu pieejami labās prakses piemēri.

 "Mēs esam gandarīti par pirmsskolu un skolu lielo vēlmi būt pirmajiem, kas gatavi atsacīties no ierastā darba ritma, dažādu priekšmetu skolotājiem ikdienā tiekoties un kopīgi plānojot mācību darbu, lai rezultātā bērniem un jauniešiem būtu arvien vairāk laika un iespēju iedziļināties, patiesi izprast, ko viņi mācās, domāt, diskutēt, pielietot jaunos jēdzienus, idejas, prasmes. Esmu pārliecināta, ka tikai tādā veidā iespējams iegūt dziļas, paliekošas zināšanas un mēs sagatavotu bērnus un jauniešus drošai nākotnei," atzīst Zane Oliņa, projekta Mācību satura ieviešanas struktūrvienības vadītāja.

Izglītības iestādēm bija jāpiesaka skolotāju komandas, kas mācīs dažādus mācību priekšmetus vieniem un tiem pašiem bērniem un jauniešiem dažādos vecumposmos. Šīs komandas piedalīsies mācībās divu gadu garumā un regulāri tiksies, lai kopīgi plānotu mācību darbu un mācību sasniegumu vērtēšanu saviem skolēniem, palīdzot viņiem attīstīt dzīvei mūsdienu sabiedrībā nepieciešamas kompetences – kritiski domāt, sadarboties, patstāvīgi mācīties, prasmīgi izmantot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un citas. Šo pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu iesaiste aprobācijā ir ļoti nozīmīga, jo tieši tajās tiks pārbaudīta un novērtēta jaunās pieejas efektivitāte, vienlaikus noskaidrojot faktorus, kas sekmē vai kavē tās īstenošanu skolas līmenī, lai šo pieredzi varētu izmantot citās izglītības iestādēs.

Projekta ietvaros plānotas arī citas aktivitātes, lai šo mācīšanas pieeju pakāpeniski ieviestu visās izglītības iestādēs. Rudenī sāksies mācības visu Latvijas vispārizglītojošo skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vadības komandām, notiks semināri, konferences, tiks apzināti un popularizēti skolu labās prakses piemēri, veidotas e-mācības skolotājiem un digitālā mācību resursu krātuve.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki