Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas Universitātē notiks Matemātikas un fizikas olimpiāde skolēniem


atlikušas 250 zīmes


Liepājas Universitātē notiks Matemātikas un fizikas olimpiāde skolēniem (2)

Piektdienā, 02. decembrī, 2011 | BIRKAS: LiepU , olimpiāde
Izdrukāt Ziņot

3. decembrī Liepājas Universitātē pulcēsies skolēni, lai piedalītos jau septītajā Matemātikas un fizikas olimpiādē. Tā īpaši tiks veltīta matemātikas zinātņu profesora Edvīna Ģinguļa piemiņai.

Matemātikas un fizikas olimpiāde Liepājas Universitātē notiek jau kopš 2005. gada, tās galvenais mērķis ir paaugstināt jaunatnes interesi par matemātiku un sniegt saskarsmes iespējas jauniešiem ar kopējām interesēm, kā arī atrast Liepājā un tai tuvajos novados matemātiski apdāvinātus skolēnus un stimulēt šo skolēnu darbu, radot papildu iespēju atkārtot un pielietot skolā apgūtās zināšanas jaunā situācijā.
Katru gadu olimpiādē piedalās visu Liepājas pilsētas vidējās izglītības iestāžu komandas, kā arī Aizputes, Grobiņas, Nīcas, Priekules, Vaiņodes vidusskolas komandas. Īpaši jāizceļ Aizputes pagasta, Virgas, Rudes, Krotes Kronvalda Ata, Kapsēdes, Kalētu, Dzērves, Bārtas, A.Spāģa Dunalkas pamatskolu dalība Liepājas Universitātes  organizētajā matemātikas un fizikas olimpiādē.
Komandas olimpiādē sastāv no četriem dalībniekiem. Uzdevumi ir gan par algebras, gan ģeometrijas tēmām. Uzdevumu saturs atbilst izglītības standartam un neprasa papildus zināšanas. Panākumus olimpiādē lielā mērā nosaka risināšanas ātrums un sadarbība starp komandas locekļiem.
Šogad olimpiāde īpaši tiek veltīta ilggadējā Liepājas Universitātes Dabas un sociālo zinātņu fakultātes profesora Edvīna Ģinguļa piemiņai. Profesors galvenokārt pievērsās ģeometrijai un metodikai. Tieši metodikas nozarē viņš bija asociētais profesors. Viņš vadīja studentu kvalifikācijas darbus, arī bakalauru un maģistrantu darbus metodikā.
Profesoram tuvs temats bija skolēnu matemātiskās spējas, par šo tematu aizstāvējis arī disertāciju un sarakstījis grāmatas – 1996. gadā izdota  pedagogiem domāta grāmata "Skolēnu matemātiskās spējas un to attīstība", kuru profesors izmantoja arī matemātikas tālākizglītības kursos un 1997. gadā izdota grāmata skolēniem "Attīstīsim savas matemātiskās spējas".
Profesors E.Ģingulis ir arī iniciators mācību līdzeklim "Liepājas pedagoģijas akadēmija matemātikas olimpiādes 2005 – 2007" un "Liepājas Universitātes matemātikas olimpiādes 2008 – 2010", kuros apkopoti visu gadu matemātikas olimpiādes uzdevumi, to atrisinājumi, kā arī olimpiāžu uzvarētāji.


Sludinājums

dawid
21:49 | 06/04/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

:-)

dawid
21:49 | 06/04/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jbdjdjsx

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki