Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Maija Neimane: Kvalitātes balvas nolikums ir aplams, un tas jāmaina


atlikušas 250 zīmes


Maija Neimane: Kvalitātes balvas nolikums ir aplams, un tas jāmaina (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 18. oktobrī, 2011 | BIRKAS: Kvalitātes balva , Maija Neimane
Izdrukāt Ziņot
FOTO: http://15vskliepaja.lv

Ja spēle ir godīga, tad jāspēlē ar atklātām kārtīm, portālam atzina pensionētā skolotāja, ilggadējā 15. vidusskolas direktore un Liepājas pensionēto skolotāju biedrības vadītāja Maija Neimane.

Skolotājas vizītes iemesls – sašutums par izglītības Kvalitātes balvas piešķiršanas kārtību, slepenību, kādā notiek pretendentu izvērtēšana, un rezultātiem, kuri pēc Maijas Neimanes ieskata ir „nekvalitatīvi un nekonsekventi”.

„Kvalitātes balva, bez šaubām, ir vajadzīga. Bet kāpēc nav iespējams iepazīties ar nolikumu? Tas būtu jāzina visiem: skolotājiem, vecākiem, bērniem, bet tas nekur nav izlasāms?! Skolu direktoru rīcībā tāda nav! Arī domes mājaslapā to atrast nav iespējams! Vai tas ir slepens dokuments? Ja tā ir godīga spēle, tad ejam ar atklātām kārtīm!” (Portāla rīcībā šis dokuments ar visiem pielikumiem tagad ir – pēc mūsu lūguma līdz pirmdienas beigām domes priekšsēdētāja vietnieces Silvas Goldes palīdze Iveta Fomina to atsūtīja.)

Lai gan ar nolikumu nav bijis iespējams iepazīties, izanalizējot faktus un salīdzinot ar rezultātiem, Maija Neimane nonākusi pie secinājuma, ka nolikums ir aplams, un tas būtu jāizstrādā no jauna tā, lai apmierinātu visus. „Skolu direktori jau bija izteikuši priekšlikumus, kas būtu jāmaina nolikumā. Kāpēc tos neņēma vērā?”

Arī Maija Neimane pievienojas tiem, kuri uzskata – nevar sabāzt vienā maisā palīgskolu, internātskolu, vispārizglītojošās skolas un ģimnāziju, kurai ir pavisam cits „kvalitātes līmenis”. Sacensībai ir jābūt godīgai, savu viedokli pauda skolotāja, norādot, ka komisijai, kas piešķīra balvu Liepājas valsts 1. ģimnāzijai, būtu vajadzējis novērtē to, ka 15. vidusskola, kur skolēnus uzņem bez jebkādas atlases, spējusi sasniegt tik augstus rezultātus centralizētajos eksāmenos – 74,2%! Otrs labākais rezultāts ir Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolai – 72,4%, bet 1. ģimnāzija ar 72% ir tikai trešajā vietā. Tā kā eksāmenus vērtē neatkarīga komisija, tad šis ir ļoti objektīvs un vērā ņemams rādītājs, kuram vajadzētu būt galvenajam kritērijam, vērtējot skolas, pārliecināta Maija Neimane.

„Kāpēc deputāts Jānis Vilnītis, 1. septembrī viesodamies 15. vidusskolā visus maldināja, teikdams bērniem – jūs būsiet pilsētā labākie?! Tagad skolēnu un skolotāju sirdīs ir rūgtums,” atzina cienījamā liepājniece.


Sludinājums

liepājniece
08:40 | 18/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Visu cieņu skolotājiem un skolēniem, kuri cēluši 15.vsk līmeni. Atceros, agrāk par šo skolu iesmēja, jo līmenis tiešām bija zems, bet tagad, šķiet, viss ir mainījies.

09:30 | 18/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pilnīgi pareizi . Māciet ka gribiet,centieties ,bet rezultāts ir eksāmeni .Un tā ir balva .

Es
10:32 | 18/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Viss jāmaina!

Skolotājs
12:03 | 18/10/11
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Nupat izlasīju komentāros par Mākslas skolu- domē vislielākais ienaidnieks ir intelekts.
Nu patiesi vārdi, kas attiecināmi arī uz šo gadījumu. Paldies Maijai Neimanei par noslēguma vārdiem šai diskusijai!

oo
16:19 | 18/10/11
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Arī ģimnāzijā skolēnu atlases nav!!!!!!!!!

liepājniece
16:58 | 18/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tiešām? Man gan šķiet, ka ir - jāatbilst noteiktam sekmju līmenim, savādāk netiec uzņemts.

Tiešām
17:51 | 18/10/11
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Tiešām, nekāds konkurss Valsts ģimnāzijā netiek rīkots. Protams, ar 3 gadā neuzņem, bet tāda jau prasība ir visās vidusskolās. Ja ir vēlēšanās strādāt, tad arī izaug līdz noteiktam līmenim. Protams, to jebkur var tikai celt un celt bezgalīgi.

sesk
09:52 | 19/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Bet kāds taču to ir izdomājis..atkal nekvalitatīvs darbs

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki