Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nozares speciālisti Rīgā novērtē žurnālu "Scriptus manet"


atlikušas 250 zīmes


Nozares speciālisti Rīgā novērtē žurnālu "Scriptus manet" (1)

Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ģirts Gertsons

Liepājas pārstāvniecībā Rīgā aizvadīts Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu žurnāla "Scriptus manet" pirmo trīs numuru prezentācijas pasākums.

Žurnālu izdod Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte un Kurzemes Humanitārais institūts, informē Liepājas Universitātes Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Uz pasākumu kuplā skaitā bija pulcējušies žurnālā pārstāvēto nozaru – valodniecības, literatūrzinātnes un mākslas, vadošie speciālisti Latvijā. "Scriptus manet" atbildīgās redaktores profesore Diāna Laiveniece un docente Anda Kuduma iepazīstināja klātesošos ar žurnāla tapšanas radošo un darba procesu. Runājot par zinātniskajā žurnālā pārstāvēto mākslas jomu, profesore Inta Klāsone teica: "Mēs uzdrīkstējāmies pieskarties tēmai māksla un mākslinieks. Tas ir pašizaicinājums un eksperiments."

Savos iespaidos par izdevumu dalījās arī nozares speciālisti. Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, atzinīgi novērtējot liepājnieku paveikto, uzsvēra: "Šāda žurnāla iznākšana nav lokāla Liepājas vai Kurzemes lieta. Tas ir nozīmīgs notikums atļaušos teikt – Eiropas domāšanas un tradīciju jomā. Tas ir stilā un valodā izturēts žurnāls, to lasīt ir vienkārši bauda."

Habilitētais doktors Benedikts Kalnačs atzīmēja: "Žurnāls ir dzīvs ar pētnieku aizrautību." Profesore Gunta Ločmele rezumēja: "Pasaulē ir vairāk kā 28 tūkstoši zinātniski recenzētu žurnālu, bet šodien atveram gaumīgu un gudru žurnālu."

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus sūtīja sveicienus zinātniskā žurnāla autoriem, sakot: "Esmu ļoti gandarīta par žurnāla "Scriptus manet" kvalitāti un par tā gatavotāju komandas darbu profesores Diānas Laivenieces vadībā."

Līdzās konkrētā zinātniskā žurnāla prezentācijai klātesošie tika iepazīstināti ar grāmatām, kuras ir izdotas Liepājas Universitātes izdevniecībā "Liepa", bet Liepājas pārstāvniecību Rīgā vēl kādu laiku rotās Liepājas Universitātes mākslas pasniedzēju Alda Kļaviņa, Intas Klāsones un Mārtiņa Krūmiņa gleznas.

Notikušo rezumēja fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, kura atzina: "Esam priecīgi, ka esam saprasti un uzklausīti."


Sludinājums

Hm
16:01 | 10/12/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Neapstrīdu izdevuma kvalitāti, brt netedzu, kur tad ir nozares speciālistu viedoklis? Te ir tikai izdevēju - LiepU rektores, HMZF dekānes u.c iesaistīto - viedoklis.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki