Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Simti izvada pēdējā gaitā dziesminieci Austru Pumpuri


atlikušas 250 zīmes


Simti izvada pēdējā gaitā dziesminieci Austru Pumpuri (12) Austras Pumpures izvadīšana Sv. Trīsvienības katedrālē

Autors: irliepaja.lv
Sestdien, 07. janvārī, 2017 | BIRKAS: Austra Pumpure , Sv. Trīsvienības katedrāle , Pēteris Kalks , bēres , Dienvidu kapi
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Sestdien, 7.janvārī, Sv.Trīsvienības katedrālē liepājnieki un viesi no tuvākām un tālākām vietām atvadījās no Austras Pumpures, cilvēka, kurš citus darīja laimīgus, kā teica mācītājs Pēteris Kalks.

No dziesminieces, Liepājas teātra ilggadējās mūziķes Austras Pumpures atvadīties bija nākuši gan radinieki, gan dziedošās aktrises no fokloras kopas “Atštaukas”, gan kādreizējie teātra kolēģi, gan jaunākas paaudzes mūziķi, Austras Pumpures audzēkņi, saukti par "austrasbērniem", komponists Imants Kalniņš ar dzīvesbiedri Agru un citi Austras Pumpures talanta cienītāji, tostarp Latvijas Teātra darbinieku savienība, Rīgas kultūras darbinieki, arī Liepājas mērs Uldis Sesks un pilsētas kultūras dzīves vadītāji.

Katedrālē Austras bērnu vārdā atvadu vārdus teica Latvijas Radio raidījumu vadītājs Ēriks Pozemkovskis, pastāstot arī Austras Pumpures biogrāfijas faktus. Sirsnīgu uzrunu teica arī mācītājs Pēteris Kalks, skanēja gan dažas Austras Pumpures kādreiz dziedātās Imanta Kalniņa dziesmas, gan garīgi dziedājumi.

Pēc dievkalpojuma atvadīšanās no Austras Pumpures turpinājās Dienvidu kapos, kur mākslinieci guldīja zemes klēpī.


Attēli:

Sludinājums

o jeee
00:19 | 08/01/17
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

diez kas nav, ka baznīcā nenoņem cepuri,tā ir necieņa.

Roze K.
13:07 | 08/01/17
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Vai tā cepure šoreiz tas svarīgākais? Un vai svarīgi tagad iztirzāt, kā vajadzēja pēc reglamenta, etiķetes vai kādiem vēl rituāla noteikumiem un vai vajadzēja baznīcā? Sabiedrība visa jau sen ir aizmirsusi etiķešu mācību, jo vairākas paaudzes ir izaugušas bez etiķešu un pat bez tikumu un pieklājības mācības. Kopumā tomēr sajutos kā sirsnīgās, klusinātās, visu mīļota cilvēka bērēs. Un pie visu minēto mācību trūkuma sabiedrība tomēr atnāca atvadīties.Un tas ir tas jaukākais.

pārdomas
11:37 | 08/01/17
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Es arī uzrakstīju komentāru par cepures nenoņemšanu baznīcā. Komentārs gan ātri pazuda. Ja kāds ir tik švaks, ar temperatūru, tad kāpēc jānāk uz baznīcu? Lai aplaistu ar vīrusu arī citus? Varēja taču vēlāk atnākt un svecīti nolikt! Vai musulmaņu kultūrā tā nav pieņemts? Un vēl es nesaprotu, kāpēc visi tika laisti klāt Austras kundzei, daži viņu pat aiztika. Teritoriju varēja norobežot pieklājīgā attālumā un ziedus varēja novietot uz blakus galdiņa. Tās ir manas pārdomas par redzēto. Nekas rupjš šeit nav, tāpēc ceru, ka manu viedokli neizdzēsīs! Lai Austras kundzei viegls Ceļš.

tuvu
09:37 | 08/01/17
ZIŅOT
(-8)
(7)
+

Baidos izpļāpāties, bet mākslinieks atnāca uz bērēm par spīti augstai temperatūrai, tā kā nevajadzētu tiesāt, nezinot apstākļus.

...
10:44 | 08/01/17
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

nezinu apstākļus un diez kas nav, ka no latviskās dzīvesziņas kopēja jāatvadās baznīcā

Jautājums vietā
22:09 | 08/01/17
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Jā, kad beidzot Liepājā uztaisīs krematoriju ar atvadu zāli, lai nav vairs jāizmanto šīs sātaniskās celtnes un jāklausās to kalpu balsīs.

mēs zinājām ,
12:24 | 08/01/17
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

ka māksliniece bija ļoti slima.Cik no puķu nesējiem bija klausītāju uz dziesminieces pēdējo koncertu Lāčplēša dienā, cik no buķešu nesējiem Austru sveica 88 gadu jubilejā? Cik apsveikumu, cik bilžu parādījās presē? Neviena !
Nekorekti aizgājēju svešiem fotogrāfiem bildēt tuvplānā ,bet tā jau ir gaumes un inteliģences lieta.
Nebija jau slikta izvadīšana baznīcā, bet dziesminiece bija pelnījusi pavisam citu izvadīšanu.
Paldies Austras bērniem par dziedājumu ,par to to mīļumu, ko māksliniece bija godam pelnījusi!

xxx
19:36 | 08/01/17
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Nekritizēsim baznīcēnus, bet savu viedokli vēlos izteikt : tik tuvu vairākkārt bildēt aizgājēju zārkā ---nav ētiski, jā, un daža kundze pat glāsta !Parasti pat kapsētas kapličā tuvinieki nevēlas foto ! Rodas jautājums, vai māksliniecei goda, cieņas apliecināšanai nebūtu piemērotāka laicīga iestāde : teātra, biedrības nama telpas ?

iesaku gudrajiem spriedējiem
21:18 | 08/01/17
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

ierakstiet testamentā - vai gribat savas bēres baznīcā vai pļavā senlatviskā stilā, kas lai tur piedalās, kas lai kategoriski nenāk un ka nevar aizskart seju. Kāda mūzika lai skan un kādā apģērbā ietērpt. Gan jau mirēja pēdējo vēlmi tuvinieki uzklausīs. Par to jādomā laikus!

arī
08:48 | 09/01/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

dažiem vārdiem piekrītu-21:18 ,bet skaitāmies jau sasnieguši it kā attīstības augstāku pakāpi. Austras kundze par visiem vārdiem tikai pasmaidītu...

par cepuri
08:52 | 09/01/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

cepure baznīcā ir jānoņem tikai vīriešiem, sievietes jau izsenis dievnamā gājušās ar lakatiem galvā

"...atmiņa iesniedzas tik tālu pagātnē,
09:54 | 09/01/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

ka reiz bijušais un notikušais jau sāk likties kā leģenda un pati Austra kā viena no dziedātājām,kas nākušas no tautas vidus,kas ar Imanta dziesmām aizsākusi mūsu Trešo Atmodu jau tad ,kad vēl bija dziļa,dziļa nakts un tikai reta zvaigznīte (Zvaigznīt,zvaigznīt,ko tu trīci?) pavīdēja staro drūmajiem padomjlaika padebešiem...
Cik bērnu jau nav lieli izauguši,klausoties Austras dziesmā,paši kļuvuši par šo dziesmu dziedātājiem .Un,ja ne ar balsi,tad ar sirdi un dvēseli,ar piederību tam dziedātāju -klausītāju pulkam,kas allaž pulcējās ap Austru..." tā Olafs Gūtmanis 2010.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki