Birka: LiepU

Vēsma Lēvalde iegūst mākslas zinātņu doktora grādu (9)

BIRKAS:
LiepU , Vēsma Lēvalde , Oļģerts Kroders , promocijas darbs

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē promocijas darbu doktora grāda iegūšanai aizstāvēja Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Vēsma Lēvalde.

Aizvadītas programmētāju dienas un to konference (1)

BIRKAS:
LiepU , IT , Dzintars Tomsons

Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātē aizvadīta programmētāju dienu atklāšanas konference, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Trešdien, 22.februārī, sveicam Rigondas, Adrianus, Adriānas, Ārijas un Adrijas

BIRKAS:
vārdadiena , Ārija Kolosova , LiepU

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 12 Rigondas, 117 Adrianus, 7 Adriānas, 116 Ārijas un 11 Adrijas.

LiepU aizvadīta sociālajam darbam veltīta konference

BIRKAS:
LiepU , konference , Dace Markus , Visvaldis Gūtmanis , Svetlana Lanka , sociālā palīdzība

Universitātē aizvadīta Izglītības zinātņu institūta Sociālā darba studiju un pētniecības centra rīkotā 11. sociālā darba konference "Sociālā darba aktualitātes: problēmas un risinājumi".

"Mazā akadēmijā" stāstīs par bērnu drošību

BIRKAS:
LiepU , mūžizglītība , Uldis Novickis , lekcija , drošība

LiepU Mūžizglītības nodaļa lekciju ciklā "Mazā akadēmija" 23.februārī pulksten 17 stāstīs par bērnu drošību. To vadīs pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Uldis Novickis.

Liepājas dzintarotājam Olafam Gūtmanim godu dodot (3)

BIRKAS:
Olafs Gūtmanis , dzeja , jubileja , Latviešu biedrības nams , LiepU , Sandra Okuņeva

Sestdien, 11.februārī, Latviešu biedrības namā notika uzvedums, kas bija vērienīgākais no līdzšinējiem rakstnieka Olafa Gūtmaņa 90.jubilejas gada sarīkojumiem.

Arī Liepājas Universitāte piedalās programmētāju dienās

BIRKAS:
LiepU , IT

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un uzņēmumiem no 13. līdz 17.februārim rīko Latvijas Programmētāju dienu pasākumus.

Notiks ceturtā starptautiskā jauno lingvistu konference

BIRKAS:
LiepU , konference

7. un8. aprīlī Liepājā jau ceturto reizi tiks organizēta starptautiskā jauno lingvistu konference "Via Scientiarum". Pieteikšanās tai ir līdz otrdienai,  21.februārim

Ar koncertuzvedumu godinās Olafu Gūtmani

BIRKAS:
LiepU , Olafs Gūtmanis , Latviešu biedrības nams , dzeja , Edgars Lāms , Jana Egle , Sandra Okuņeva

Sestdien, 11.februārī, pulksten 13 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dzejnieka Olafa Gūtmaņa 90. jubilejas sarīkojums atmiņās, fotogrāfijās, dzejā un mūzikā – "Dzintarotājs".

LiepU Ārzemju sakaru daļa koordinēs starptautisku projektu (1)

BIRKAS:
LiepU , Erasmus , Patriks Morevs

Universitātes Ārzemju sakaru daļa, kura nodarbojas ar "Erasmus" programmu īstenošanu, tagad ir arī projekta, kurš vērsts uz kapacitātes stiprināšanu starp augstskolām, realizētāja.

LiepU skolēna stipendiju saņem Valērija Jurčenko

BIRKAS:
Valērija Jurčenko , stipendija , LiepU , Dace Markus , Līga Blumfelde

Liepājas Universitāte piešķīrusi ikgadējo skolēna stipendiju 15. vidusskolas 12. klases skolniecei Valērijai Jurčenko. Šādu stipendiju uz sešiem mēnešiem universitāte piešķir jau vairākus gadus.

Universitātē notiks Andreja Osokina koncertlekcija

BIRKAS:
LiepU , lekcija , mūzika , Andrejs Osokins

Pirmdien, 13.februārī, pulksten 12 Liepājas Universitātes zālē visi interesenti tiek aicināti uz pianista Andreja Osokina un viņa kolēģu koncertlekciju par tēmu "20 gadsimta sākuma amerikāņu mūzika".

Universitāte interesējas, kas vajadzīgs novadiem (1)

BIRKAS:
LiepU , Dace Markus

Liepājas Universitātes (LiepU) rektore Dace Markus tikās ar Grobiņas, Aizputes un Pāvilostas pašvaldību vadītājiem, lai vienotos par kopīgu mērķu realizēšanu izglītības jautājumos.

Ēka Baseina ielā 9.

LiepU vēlas paturēt tukšo Baseina ielas ēku (16)

BIRKAS:
LiepU , Dace Markus , nekustamais īpašums , Kaspars Baltputns , Inga Ronče , Ināra Freidenfelde , Izglītības ministrija , Baseina 9

Lai gan augstskolas vajadzībām ēka Baseina ielā 9 netiek izmantota jau kopš 2012.gada, Liepājas Universitāte (LiepU) no tās atteikties nevēlas.

Par godu Gūtmanim notiks lekcijas un meistardarbnīcas

BIRKAS:
dzeja , literārā akadēmija , LiepU , lekcija , meistardarbnīca

10. un 11.februārī Liepājas Universitātē Piejūras pilsētu literārā akadēmija piedāvā apmeklēt dzejai, it īpaši dzejnieka Olafa Gūtmaņai daiļradei, veltītas lekcijas un meistardarbnīcu.

Izsludina teātra tekstu praktiskās izstrādes darbnīcu

BIRKAS:
LiepU , teātris , Goda teātris , konkurss , Telpa 18.23

Liepājas Universitātes Latvijas dramaturģijas centrs, biedrība "Darbnīcas" un Goda teātris izsludina teātra tekstu izstrādes praktiskās darbnīcu – lugu konkursu "36 stundas – skola".

LiepU studenti izvēlas zināšanas smelties ārvalstīs

BIRKAS:
Erasmus , LiepU , studenti

Liepājas Universitātes (LiepU) 19 studenti "Erasmus+" apmaiņas programmas ietvaros ir nolēmuši pavasara semestrī studijas turpināt kādā no Eiropas partneraugstskolām.

Top koncertuzvedums, godinot Olafu Gūtmani

BIRKAS:
LiepU , Olafs Gūtmanis , Latviešu biedrības nams , dzeja , Edgars Lāms , Jana Egle , Sandra Okuņeva

Sestdien, 11.februārī, pulksten 13 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dzejnieka Olafa Gūtmaņa 90. jubilejas sarīkojums atmiņās, fotogrāfijās, dzejā un mūzikā – "Dzintarotājs".

Dzejas dienās pie Mirdzas Ķempes pieminekļa.

Rakstnieku nodaļa pagaidām bez savām telpām (16)

BIRKAS:
literatūra , Sandra Vensko , Humanitārais institūts , LiepU , Latviešu biedrības nams , Egons Līvs , Dzejas dienas

Rakstnieku savienības (RS) Liepājas nodaļa kopš janvāra sākuma palikusi bez savām biroja telpām, kas līdz šim atradās Liepājas Latviešu biedrības namā.

Universitātē stāstīs kā kļūt finansiāli veiksmīgākam

BIRKAS:
LiepU , Citadele , lekcija

Ja aktuāls ir tāds jautājums kā "Es dzīvoju no algas līdz algai", tad Liepājas Universitāte (LiepU) aicina atnākt uz semināru "Nauda nāk. Domāšanas veids finansiāliem panākumiem".

Liepājas Universitāte uzņem sešu valstu studentus (2)

BIRKAS:
LiepU , Erasmus , studenti

Pavasara semestrī Liepājas Universitāte (LiepU) uzņēmusi deviņus apmaiņas studentus no Vācijas, Lietuvas, Taivānas, Serbijas, Dienvidkorejas un Turcijas.

LKA kritizē ieceri apmācīt aktierus Liepājā (video) (10)

BIRKAS:
teātris , LiepU , Kultūras akadēmija

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) kritizē ieceri apmācīt aktierus Liepājas Universitātē un šādu soli vērtē kā "dzīres mēra laikā", rubrikā "Kultūras Ziņas" vēsta Latvijas televīzija.

Universitātē diskutē par kompetencēm tūrismā (5)

BIRKAS:
tūrisms , diskusija , LiepU , Inese Lūsēna-Ezera , Gunārs Ansiņš

Liepājas Universitātes (LiepU) Vadības un sociālo zinātņu fakultātes dekāne Inese Lūsēna-Ezera uz diskusiju bija aicinājusi tūrisma profesionāļus un darba devējus.

Būs apskatāma ekspozīcija par cilvēktirdzniecības tēmu

BIRKAS:
Droša māja , drošība , LiepU

Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" Kurzemes pilsētās, arī Liepājā, vairāku stundu garumā iedzīvotājiem piedāvā iespēju apskatīt ekspozīciju par cilvēktirdzniecības tēmu.

Liepājas Universitātē aizvadīti ziemas izlaidumi

BIRKAS:
LiepU , izlaidums

Piektdien Liepājas Universitātē diplomus par iegūto izglītību bakalaura un maģistra līmenī saņēma vairāk nekā 60 ziemas izlaidumu absolventi, ziņo preses pārstāve Simona Laiveniece.

Informēs par produkcijas realizācijas iespējām Norvēģijā

BIRKAS:
seminārs , eksports , LIAA , LiepU

Lai informētu par iespējām realizēt dažāda veida produkciju Norvēģijas tirgū, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) nākamnedēļ Liepājā organizēs bezmaksas semināru.

LiepU neatraidīs likvidētās RPIVA studentus (4)

BIRKAS:
LiepU , studenti , RPIVA , Ilze Miķelsone , izglītība

Izglītības un zinātnes ministrija Valsts sekretāru sanāksmei iesniegusi rīkojuma projektu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanu ar šā gada 31.augustu.

Jaunieši var pieteikties ikgadējām ERGO stipendijām (1)

BIRKAS:
Ergo , Vītolu fonds , stipendija , LiepU

Jaunieši, kuri palikuši bez vecāku gādības un kuriem nepieciešams atbalsts studijām, līdz 1.martam var pieteikties studiju stipendijām, ko sadarbībā ar "Vītolu fondu" piešķir apdrošinātājs ERGO.

Cer, ka pedagogu gatavošanas reforma notiks plānveidīgi

BIRKAS:
Māra Zeltiņa , LiepU , izglītība , pedagoģija

Jau informējām, ka tuvāko gadu laikā studijām pedagoģiskajās programmās valstī plānots uzņemt trīs reizes mazāk studētgribētāju. Kā šī reforma varētu skart Liepājas Universitāti?

Atbalsta jauna aktieru kursa sagatavošanu universitātē (8)

BIRKAS:
teātris , domes sēde , LiepU

Ceturtdien, 19.janvārī  Liepājas domes sēdē pieņemts lēmums par studiju programmas līdzfinansēšanu aktieru kursa sagatavošanai Liepājas Universitātē teātra vajadzībām.