Mācību gadu apvienotās skolas audzēkņi sāka "Lielajā dzintarā" (5)

BIRKAS:
Zinību diena , Lielais Dzintars , mākslas vidusskola , mūzikas vidusskola

1.septembrī mācību gadu koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē svinīgi uzsāka jaunizveidotās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi.

Izglītības iestādes sagaidījušas jauno mācību gadu

BIRKAS:
Zinību diena , Izglītības pārvalde , Dome

1.septembrī Liepājas izglītības iestādēs Zinību dienas svinīgajos pasākumos skolēnus, skolotājus un vecākus bija ieradušies sveikt domes deputāti un Izglītības pārvaldes pārstāvji.

Jūrniecības koledža mācību gadu uzsāk kuplākā pulkā (1)

BIRKAS:
Jūrniecības koledža , Zinību diena

Liepājas Jūrniecības koledžā, ka jau ierasts, Zinību diena iesākās ar svinīgo brīdi mācību iestādes lielajā zālē, kur bija pulcējušies pirmā kursa koledžas un Jūrskolas audzēkņi.

"Vēl viens Jaunais gads" – tikai nedaudz mazāk pirmklasnieku

BIRKAS:
Zinību diena , Dome , Vilnis Vitkovskis , skolēnu skaits , investīcijas , ES , atalgojums

Salīdzinot ar pavasari, kad pirmajā klasē Liepājā mācījās 846 skolēni, 1.septembrī uz pirmo klasi dodas nedaudz mazāk – 827. Pavisam 10 pilsētas mācību iestādēs šogad būs ap 8400 bērnu.

Muzejā var apskatīt 20. gadsimta skolas lietas (2)

BIRKAS:
muzejs , izstāde , Zinību diena

Līdz 11.septembrim Liepājas muzejs aicina uz izstādi "Lasām, rakstām, rēķinām", kurā būs iespēja apskatīt 20. gadsimta mācību grāmatas, skolas lietas, liecības, formas tērpus un somas.

Universitāte studiju gada sākumu svinēs 5.septembrī (4)

BIRKAS:
LiepU , Sv. Trīsvienības katedrāle , Zinību diena

Universitātes rektore Dace Markus un mācītājs Pēteris Kalks aicina studentus, mācībspēkus un darbiniekus 5.septembrī uz dievkalpojumu Sv. Trīsvienības katedrālē.

Skolēniem sabiedriskais transports 1.septembrī ir bez maksas (1)

BIRKAS:
Zinību diena , sabiedriskais transports

1.septembrī vispārizglītojošo skolu skolēni, kā arī profesionālās vidējās vai augstākās izglītības iestāžu audzēkņi sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Sākoties mācību gadam, atsāks kursēt skolēnu ekspreši

BIRKAS:
LST , sabiedriskais transports , Zinību diena

Sākoties jaunajam mācību gadam, skolēnu ērtībām atsāks kursēt skolēnu ekspreši maršrutos 1S, 2S, 4S un 22S, informē aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".

Ar "Baseins&SPA" un "ZINOO" var iesildīties skolai

BIRKAS:
SPA , Zili brīnumi , Zinību diena

Mazajiem liepājniekiem, kuri uzsāks skolas gaitas  izglītības iestāžu pirmajās klasēs, Olimpiskais centrs un zinātkāres centrs "ZINOO" ir sagatavojuši draudzīgus piedāvājumus.

Skolēniem sabiedriskais transports 1.septembrī būs bez maksas

BIRKAS:
Zinību diena , sabiedriskais transports

1.septembrī vispārizglītojošo skolu skolēni, kā arī profesionālās vidējās vai augstākās izglītības iestāžu audzēkņi sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Pirms jaunā mācību gada palīdz sarūpēt skolas somas

BIRKAS:
Zinību diena , maznodrošinātie , sociālais dienests , Dome , labdarība

Jau tradicionāli, tuvojoties jaunajam mācību gadam, ar Liepājas domes deputātu, kā arī domes un pašvaldības iestāžu darbinieku atbalstu sagādātas 22 jaunas skolas somas.

Vērtē skolu gatavību jaunajam mācību gadam (1)

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , Zinību diena , Kristīne Niedre-Lathere

Liepājā sākusies skolu pieņemšana, lai  izvērtētu izglītības iestāžu gatavību jaunā mācību gada uzsākšanai, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Cālis.lv:No inženiera ASV par fizikas skolotāju Liepājā (5)

BIRKAS:
Mārcis Rācenis , 15.vidusskola , Zinību diena

27 gadus vecais ASV latvietis Mārcis Rācenis pārceļas uz Latviju, lai kā "Iespējamās misijas" jaunais skolotājs 15.vidusskolas audzēkņiem  mācītu fiziku, 5.augustā raksta portāls Cālis.lv

Sāksies pabalstu izmaksa akcijā "Skolas soma"

BIRKAS:
Skolas soma , akcija , Izglītības pārvalde , Zinību diena

No 8. augusta sāksies pabalstu izmaksa pašvaldības akcijā "Skolas soma". Pabalstus varēs saņemt Liepājā deklarētas daudzbērnu un trūcīgās ģimenes.

Liepājas skolās sākusies pirmklasnieku reģistrācija

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , Zinību diena

Pirmdien, 1.februārī, sākusies pirmklasnieku reģistrācija Liepājas izglītības iestādēs, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Noteikts 2016./2017. mācību gada un semestru sākums un beigas (2)

BIRKAS:
izglītība , Zinību diena

Precizēts. Ar Ministru kabineta (MK) rīkojumu noteikts 2016./2017. mācību gada, semestru un brīvlaiku sākums un beigas skolās, kas īsteno vispārējo pamata un vidējo izglītību.

Zinību diena jaunietim beidzas ar reibuma 2,56 promilēm (1)

BIRKAS:
atskurbtuve , nepilngadīgie , Zinību diena , zādzība

1.septembrī pulksten 22.50 Krišjāņa Valdemāra ielā 1999.gadā dzimis jaunietis, būdams nepilngadīgs, atradās pamatīgā alkohola reibuma stāvoklī (2,56 promiles).

Liepājā mācības uzsāk vairāk nekā 8000 bērnu

BIRKAS:
Zinību diena

Liepājā šodien, 1.septembrī skolas gaitas uzsāka vairāk nekā 8200 zēnu un meiteņu, kas ir apmēram tikpat daudz cik pagājušajā mācību gadā.

Arī Liepājas Universitātē sākts jauns mācību gads (galerija)

BIRKAS:
LiepU , Zinību diena , Jūrmalas parks , Māra Zeltiņa

Laika apstākļiem spītējot, šorīt, 1.septembri, godināja arī Liepājas Universitātes studenti un mācībspēki, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Aicina nosvinēt 1.septembri pludmalē

BIRKAS:
Zinību diena , Red Sun Buffet , pludmale

Pludmales bārs "Red Sun Buffet" sveic visus skolēnus, studentus un viņu vecākus jaunā mācību gada pirmajā dienā, 1.septembrī, aicina nosvinēt šo jauno vai nu jau kārtējo dzīves posma sākumu jūras krastā.

Skolēniem otrdien sabiedriskais transports būs bez maksas

BIRKAS:
sabiedriskais transports , LST , Zinību diena

Zinību dienā, otrdien, 1.septembrī, skolēniem braucieni Liepājas sabiedriskajā transportā ir bez maksas, informē pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".

Uz Zinību dienas svinībām ielūdz arī "XL Sala" (2)

BIRKAS:
Zinību diena , XL Sala , koncerts , radošās darbnīcas

Otrdien, 1.septembrī, no pulksten 13 līdz 15 tirdzniecības centrā "XL Sala" ar koncertu, radošām darbnīcām un spēlēm notiks lustīgas Zinību dienas svinības, informē organizatori.

Aicina uz mācību gada sākuma svinībām Rožu laukumā

BIRKAS:
Zinību diena , Rožu laukums , bērnu un jaunatnes centrs

Otrdien, 1.septembrī, no pulksten 12 līdz 15, atzīmējot jaunā mācību gada sākumu, Rožu laukumā notiks muzikāli atraktīvs sarīkojums "Vēl viens jaunais gads".

Vērtē skolu gatavību jaunajam mācību gadam

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , Zinību diena

Piektdien, 28. augustā Liepājā noslēdzās skolu apsekošana pirms jaunā mācību gada, informē Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

No 1.septembra atsāks kursēt skolēnu ekspreši (1)

BIRKAS:
sabiedriskais transports , Zinību diena

Lai skolēni ērti varētu nokļūt uz savām mācību iestādēm, no otrdienas, 1. septembra, sākoties jaunajam mācību gadam skolās, atsāks kursēt skolēnu ekspreši.

Pirms jaunā mācību gada palīdz sagādāt skolas somas

BIRKAS:
labdarība , Zinību diena , maznodrošinātie

Tradicionāli, tuvojoties jaunajam mācību gadam, ar atsaucīgu liepājnieku atbalstu sagādātas 24 jaunas skolas somas ar kancelejas precēm un dāvanu kartēm skolas lietu iegādei.

1.septembrī gaidāms silts laiks, vietām pat plus 28 grādi (1)

BIRKAS:
laika ziņas , Zinību diena

1.septembris jeb Zinību diena būs silta - vietām gaiss var sakarst līdz plus 28 grādiem, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

No 2.februāra skolās sāksies pirmklasnieku reģistrācija (2)

BIRKAS:
Zinību diena , Izglītības pārvalde

Sākot no 2.februāra, vecāki, kuru bērni jaunajā mācību gadā uzsāks mācības 1.klasē kādā no vispārizglītojošām skolām, aicināti doties uz attiecīgo mācību iestādi un reģistrēt nākamos skolēnus.

Nākamais mācību gads arī sāksies 1.septembrī (3)

BIRKAS:
Zinību diena , izglītība

Otrdien, 6.janvārī, Ministru kabinetā (MK) apstiprināti 2015./2016. mācību gada un semestru sākuma un beigu laiki, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Zinību dienā aizturēti vairāki iereibuši skolēni (1)

BIRKAS:
huligānisms , Zinību diena

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis ziņo par pirmās skolas dienas bilanci – pieciem administratīvo pārkāpumu protokoliem.