Birka: drošība

Satiksmes uzraudzības rotai četras jaunas automašīnas

BIRKAS:
Policija , drošība

Četras jaunas trafarētas automašīnas turpmāk būs policijas satiksmes uzraudzības rotas rīcībā, lai uzturētu kārtību Liepājas pilsētas teritorijā, portāls uzzināja policijā.

Friča Brīvzemnieka 34

Vēsturiskā ēka Fr. Brīvzemnieka ielā 34 kļuvusi bīstama (17)

BIRKAS:
Friča Brīvzemnieka 34 , Friča Brīvzemnieka 35 , Būvvalde , drošība , Pauls Demme

Pagājušajā nedēļā divstāvu koka ēkas Friča Brīvzemnieka ielā 34 fasāde tika apklāta ar zaļu tīklu. Tas darīts, lai novērstu apdraudējumus apkārtējiem, informē Būvvalde.

Sabiedriskajā transportā aktīvi uzdarbojas kabatzagļi (3)

BIRKAS:
sabiedriskais transports , kabatzagļi , drošība , zādzība

22.februārī ap pulksten 15 Lielās ielas autobusa pieturā kāds vīrietis konstatēja, ka no somiņas pazudis maks. Iepriekš vīrietis esot pārvietojies ar 23.maršruta mikroautobusu.

Pēkšņais sniegs veicina vairāku automašīnu sadursmi (2)

BIRKAS:
autoavārija , drošība , sniegs , miesas bojājumi

Sniega dēļ strauji pasliktinoties braukšanas apstākļiem, 22.februārī, ap pulksten 12.30 Brīvības ielā dažu minūšu laikā notikuši trīs ceļu satiksmes negadījumi, informē Valsts policija.

"Mazā akadēmijā" stāstīs par bērnu drošību

BIRKAS:
LiepU , mūžizglītība , Uldis Novickis , lekcija , drošība

LiepU Mūžizglītības nodaļa lekciju ciklā "Mazā akadēmija" 23.februārī pulksten 17 stāstīs par bērnu drošību. To vadīs pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Uldis Novickis.

Iecerētā pētniecības un pieredzes apmaiņas centra

Jūrniecības koledža Ezermalas 2a vēlas veidot mācību centru (7)

BIRKAS:
teritorijas plānojums , Ezermalas 2a , Jūrniecības koledža , Vladimirs Dreimanis , Attīstības komiteja , drošība , ezers

Deputāti 9.februārī Pilsētas attīstības komitejā vienbalsīgi atbalstīja Jūrniecības koledžas ideju veidot Baltijas pētniecības un pieredzes apmaiņas centru “Drošība uz ūdens”.

Griestu lampas dēļ no bērnudārza evakuējas 37 cilvēki (1)

BIRKAS:
ugunsgrēks , drošība , VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests trešdien pulksten 9.02 saņēma izsaukumu uzbērnudārzu  E.Veidenbauma ielu, kur nostrādāja ugunsdrošības signalizācija.

Aldis Kaupa rāda vienu no vietām, kas tiks papildināta ar stikla konstrukcijām, lai uzlabotu drošību koncertzālē.

"Lielā dzintara" telpu atjaunošana – drošības dēļ (35)

BIRKAS:
Lielais Dzintars , Aldis Kaupa , remonts , Būvvalde , projekts , drošība

Tikai divus gadus pēc ēkas uzcelšanas jau iecerētā "Lielā dzintara" 3., 4. 5. un 6.stāva telpu grupas vienkāršotā atjaunošana nepieciešama drošības apsvērumu dēļ.

Kanālmala atkal bīstami bedraina un robaina (5)

BIRKAS:
labiekārtošana , Tirdzniecības kanāls , Mīlestības koks , Komunālā pārvalde , drošība , tramvaja tilts

Kanālmalā Jaunliepājas pusē, netālu no Mīlestības koka, atkal parādījušās bīstamas bedres, apdraudot cilvēku veselību. Arī pretējā krastā situācija nav īpaši labāka.

Pērn Liepājā nav bijis letālu nelaimes gadījumu darbā

BIRKAS:
VDI , drošība

Valsts darba inspekcija informē, ka 2016.gadā Liepājā nav bijis letālu nelaimes gadījumu darba vietā. Latvijā pērn fiksēts 31 letāls iznākums, kas ir vairāk nekā 2015.gadā.

Liepājā 2016.gadā veiktas 600 ugunsdrošības pārbaudes

BIRKAS:
VUGD , drošība

2016.gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas Liepājā veikusās 600 ugunsdrošības pārbaudes.

AS "Sadales tīkls" aicina ziņot par aizdomīgām darbībām

BIRKAS:
Sadales tīkls , drošība

Pēdējo mēnešu laikā AS "Sadales tīkls" ik nedēļu konstatē vairāku transformatoru zādzību gadījumus, kas ietekmē iedzīvotāju elektroapgādi un apdraud sabiedrības drošību.

Būs apskatāma ekspozīcija par cilvēktirdzniecības tēmu

BIRKAS:
Droša māja , drošība , LiepU

Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" Kurzemes pilsētās, arī Liepājā, vairāku stundu garumā iedzīvotājiem piedāvā iespēju apskatīt ekspozīciju par cilvēktirdzniecības tēmu.

2016.gadā arī Liepājā atklāta viltota nauda

BIRKAS:
eiro , viltota nauda , Latvijas banka , drošība

Pērn Latvijā pārbaudei nosūtītas un par viltotām atzītas 1577 naudas zīmes, tajā skaitā 300 monētu un 1277 banknotes. Liepājā un rajonā tādas bija 4 monētas un 26 banknotes.

Pērn Liepājā pārbaudīti 62 kuģi.

Latvijas karoga kuģi pērn saglabāja vietu baltajā sarakstā

BIRKAS:
osta , drošība , LJA

Pērn Latvijas karoga kuģiem ārvalstu ostās veiktas 38 inspekcijas, par septiņām vairāk nekā 2015.gadā, taču neviens kuģis nav aizturēts, informē Latvijas Jūras administrācija.

Aizvadītajā diennaktī dūmvados deguši sodrēji

BIRKAS:
VUGD , ugunsgrēks , drošība , Uliha iela

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu. Viens no tiem bija Liepājā.

Mirklis pirms autobuss notieca pensionāru.

Joprojām notiek izmeklēšana par 13.janvāra avāriju (10)

BIRKAS:
autoavārija , kriminālprocess , drošība , Liepājas autobusu parks

Piektdienas, 13.janvāra, vakarā Raiņa ielā satiksmes autobuss uzbrauca sirmgalvim, kuru pēc notikušā nogādāja slimnīcā. Valsts policija joprojām veic izmeklēšanu par šo gadījumu.

"Re:TV": "Baatas" apmeklētājus pārsteidz krītoši stikli (4)

BIRKAS:
Baata , drošība , Būvvalde

Kā informē televīzija "Re:TV", aizvadītās nedēļas nogalē no tirdzniecības centra “Baata” fasādes nokrituši divi stikli. Cietušo nav, taču bojājumi radušies trīs automašīnām.

Reida laikā automašīnām konstatē nedrošas riepas

BIRKAS:
reids , drošība

Laika posmā no 16. līdz 22.janvārim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde sadarbībā ar CSDD rīkoja reidu, kura laikā tika pārbaudītas transportlīdzekļu riepas.

Turpmāk reģistrā iekļaus visus lidmašīnu pasažierus (2)

BIRKAS:
lidosta , terorisms , drošība

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumu, kas nosaka lidmašīnu pasažieru datu reģistra (PDR) izveidošanu terorisma un noziedzības apkarošanai.

Izraisa avāriju, pagriezienā nedodod ceļu citai automašīnai (1)

BIRKAS:
autoavārija , drošība , reids

Otrdien, 17.janvārī, ap pulksten 18 1988.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu "Renault Laguna" pa Oskara Kalpaka ielu virzienā uz Pulvera ielas pusi, informē Valsts policija.

Zēns no paštaisīta spridzekļa guvis sejas apdegumus (1)

BIRKAS:
negadījums , miesas bojājumi , drošība , spridzeklis

Valsts policijā no ārstniecības iestādes saņemta informācija, ka traumpunktā nogādāts 12 gadus jauns zēns, kurš Krūmu ielā no paštaisīta spridzekļa guvis ķīmiskus sejas apdegumus.

Nepadomājot, cietušā likvidē zādzības pierādījumus (2)

BIRKAS:
zādzība , drošība , kriminālprocess

Pirmdien, 16.janvārī, ap pulksten 19 Eduarda Tisē ielā sieviete konstatēja, ka no dzīvokļa ir nozagts televizors "Samsung", radot aptuveni 200 eiro lielus materiālos zaudējumus.

Aicina pasargāt sevi no saslimšanas ar gripu

BIRKAS:
gripa , drošība

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina par gripas sezonas sākumu un aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību gan profilaksei, gan tās savlaicīgai konstatēšanai un ārstēšanai.

CSDD atkal piedāvā drošas ziemas braukšanas konsultācijas

BIRKAS:
CSDD , drošība

Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB) autovadītājiem piedāvā bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas.

Apdrošinātāji prognozē negadījumu skaita pieaugumu

BIRKAS:
apdrošināšana , drošība , Ergo , satiksme

Sniegs, putenis un apledojuma veidošanās Latvijā veicinājuši saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaita palielināšanos, informē apdrošināšanas sabiedrības ERGO.

Ugunsdzēsējiem Kurzemē viens izsaukums – uz Vites ielu

BIRKAS:
VUGD , ugunsgrēks , Vites iela , drošība

Laika posmā no 11.janvāra pulksten 6.30 līdz 12.janvāra pulksten 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Kurzemē saņēma vienu izsaukumu uz ugunsgrēku.

Četros mēnešos Liepājā lasītas 26 lekcijas par drošību

BIRKAS:
VUGD , drošība

Viens no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) uzdevumiem ir organizēt un veikt prevencijas pasākumus izglītības iestādēs bērniem un jauniešiem.

Pašvaldības policija pieķer četrus līmes ostītājus

BIRKAS:
narkotikas , nepilngadīgie , drošība , ledus

6.janvārī ap pulksten 16.15 pašvaldības policijas darbinieki patrulējot Siena ielā, ievēroja jaunieti, kurš, pamanot operatīvo transportlīdzekli, kļuva nervozs un kaut ko ielika jakas kabatā.

VUGD aicina nesatraukties par it kā iesalušiem gulbjiem

BIRKAS:
VUGD , putni , ledus , drošība

Piektdien pulksten 14.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Grobiņu, kur iedzīvotāji ziņoja par Grobiņas dīķa ledū iesalušu gulbi.