Birka: drošība

Turpmāk reģistrā iekļaus visus lidmašīnu pasažierus (2)

BIRKAS:
lidosta , terorisms , drošība

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumu, kas nosaka lidmašīnu pasažieru datu reģistra (PDR) izveidošanu terorisma un noziedzības apkarošanai.

Izraisa avāriju, pagriezienā nedodod ceļu citai automašīnai (1)

BIRKAS:
autoavārija , drošība , reids

Otrdien, 17.janvārī, ap pulksten 18 1988.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu "Renault Laguna" pa Oskara Kalpaka ielu virzienā uz Pulvera ielas pusi, informē Valsts policija.

Zēns no paštaisīta spridzekļa guvis sejas apdegumus (1)

BIRKAS:
negadījums , miesas bojājumi , drošība , spridzeklis

Valsts policijā no ārstniecības iestādes saņemta informācija, ka traumpunktā nogādāts 12 gadus jauns zēns, kurš Krūmu ielā no paštaisīta spridzekļa guvis ķīmiskus sejas apdegumus.

Nepadomājot, cietušā likvidē zādzības pierādījumus (2)

BIRKAS:
zādzība , drošība , kriminālprocess

Pirmdien, 16.janvārī, ap pulksten 19 Eduarda Tisē ielā sieviete konstatēja, ka no dzīvokļa ir nozagts televizors "Samsung", radot aptuveni 200 eiro lielus materiālos zaudējumus.

Aicina pasargāt sevi no saslimšanas ar gripu

BIRKAS:
gripa , drošība

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina par gripas sezonas sākumu un aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību gan profilaksei, gan tās savlaicīgai konstatēšanai un ārstēšanai.

CSDD atkal piedāvā drošas ziemas braukšanas konsultācijas

BIRKAS:
CSDD , drošība

Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB) autovadītājiem piedāvā bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas.

Apdrošinātāji prognozē negadījumu skaita pieaugumu

BIRKAS:
apdrošināšana , drošība , Ergo , satiksme

Sniegs, putenis un apledojuma veidošanās Latvijā veicinājuši saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaita palielināšanos, informē apdrošināšanas sabiedrības ERGO.

Ugunsdzēsējiem Kurzemē viens izsaukums – uz Vites ielu

BIRKAS:
VUGD , ugunsgrēks , Vites iela , drošība

Laika posmā no 11.janvāra pulksten 6.30 līdz 12.janvāra pulksten 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Kurzemē saņēma vienu izsaukumu uz ugunsgrēku.

Četros mēnešos Liepājā lasītas 26 lekcijas par drošību

BIRKAS:
VUGD , drošība

Viens no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) uzdevumiem ir organizēt un veikt prevencijas pasākumus izglītības iestādēs bērniem un jauniešiem.

Pašvaldības policija pieķer četrus līmes ostītājus

BIRKAS:
narkotikas , nepilngadīgie , drošība , ledus

6.janvārī ap pulksten 16.15 pašvaldības policijas darbinieki patrulējot Siena ielā, ievēroja jaunieti, kurš, pamanot operatīvo transportlīdzekli, kļuva nervozs un kaut ko ielika jakas kabatā.

VUGD aicina nesatraukties par it kā iesalušiem gulbjiem

BIRKAS:
VUGD , putni , ledus , drošība

Piektdien pulksten 14.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Grobiņu, kur iedzīvotāji ziņoja par Grobiņas dīķa ledū iesalušu gulbi.

Kurzemē zvanot 110, turpmāk savienos ar Liepāju

BIRKAS:
Policija , drošība

Sākot ar janvāri, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir notikusi pāreja uz vienoto operatīvās vadības nodaļu, kura atrodas Liepājā, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Ugunsdzēsējiem Liepājā viens izsaukums – deguši sodrēji

BIRKAS:
Brīvības iela , drošība , VUGD

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem viens bija Liepājā.

VUGD aicina būt uzmanīgiem un nekāpt uz ledus!

BIRKAS:
VUGD , drošība , ledus , ezers , Tirdzniecības kanāls

Iestājoties aukstajam laikam, ledū ielūzt un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kuri pastaigājas pa ledu, atgādina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Būvvalde aicina tīrīt jumtus no sniega un lāstekām

BIRKAS:
sniegs , Būvvalde , drošība

Liepājas Būvvalde aicina iedzīvotājus, namu īpašniekus un apsaimniekotājus gādāt par ēku jumtu drošību, sniega un lāsteku novākšanu, lai neciestu cilvēki un nenodarītu kaitējumu īpašumam.

Informē, kā pašvaldības policija strādājusi aizvadītajos svētkos (1)

BIRKAS:
Ziemassvētki , Jaunais gads , drošība , atskurbtuve , pašvaldības policija

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā apkopojusi aizvadīto Ziemassvētku un Jaunā gada svinību "rezultātus", informē pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Pārbaudē gūst apstiprinājumu, ka "Ostmalas" ēka ir droša (8)

BIRKAS:
t/c Ostmala , drošība , BVKB

Otrdien, veicot ārpuskārtas pārbaudi tirdzniecības centrā "Ostmala", Kārļa Zāles laukumā 8, gūts apstiprinājums jau iepriekš izskanējušajai informācijai, ka tirdzniecības centra ēka ir droša.

Atzinumu par "Ostmalas" drošību uztic būvekspertiem (3)

BIRKAS:
Aigars Štāls , Rimi , t/c Ostmala , drošība , Būvvalde

Liepājas Būvvalde tirdzniecības centra "Ostmala" drošību vairs nekontrolē, jo to pirmdien un arī šodien, 3.janvārī, jau veic sertificēti būveksperti, portālam sacīja Būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

"Rimi": signalizācijas ieslēgšanās bija tehniska kļūme (6)

BIRKAS:
t/c Ostmala , Rimi , drošība

Tirdzniecības centrā "Ostmala", kur pēdējo dienu laikā četras reizes ieslēgusies trauksmes signalizācija un veikta evakuācija, signalizācijas ieslēgšanās notika tehniskas kļūmes rezultātā.

Ugunsdzēsējus brīvdienās traucēja tikai "Ostmalas" dēļ (1)

BIRKAS:
VUGD , t/c Ostmala , drošība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka aizvadītās nedēļas nogale Liepājā pagāja samērā mierīgi. Saņemts tikai viens uzsaukums  – svētdien atkal uz "Ostmalu".

Svētku laikā aicina ievērot drošības pasākumus

BIRKAS:
drošība , pirotehnika , salūts

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde vēlreiz atgādina par piesardzību svētku uguņošanas laikā. Kā jau katru gadu, arī šogad Liepājā būs vērojams svētku salūts.

"Ostmalā" konstatē plaisas sienās. Būs jāveic tehniskā apsekošana (15)

BIRKAS:
t/c Ostmala , drošība , Būvvalde

Papildināts (2). Piektdien pulksten 16.17 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atkal saņēma izsaukumu no tirdzniecības centra "Ostmala". Nekavējoties notika tā evakuācija.

Sinoptiķi brīdina par stipru vēju priekšpusdienā

BIRKAS:
vētra , drošība , VUGD

Sinoptiķi brīdina, ka otrdien priekšpusdienā vējš rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs līdz 15–19 m/s, piekrastē līdz 20–22 m/s, bet jūras piekrastē vēja brāzmas līdz pat 25 m/s.

Mediķi: svētku laikā saudzē veselību un izvairies no traumām

BIRKAS:
drošība , neatliekamā palīdzība , Ziemassvētki

Vēlot sirsnīgus un mierīgus svētkus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atgādina par piesardzību svētku laikā.

VUGD aicina: svētkos atcerieties par drošību!

BIRKAS:
Ziemassvētki , drošība , VUGD

Ik gadu Ziemassvētku un Jaunā gada svinību laikā vairāki cilvēki dažādos negadījumos cieš vai iet bojā savas neuzmanības, nezināšanas vai pārgalvības dēļ! Tādēļ svarīgi ir domāt par drošību!

Aicina šoferus svinēt apdomīgi: visā Latvijā būs reidi

BIRKAS:
Ziemassvētki , drošība , reids

Gaidāmo svētku laikā, no 23. decembra līdz 2.janvārim, visā Latvijas teritorijā ceļu policija rīkos profilaktiskus reidus, lai pastiprināti uzraudzītu un kontrolētu ceļu satiksmes drošību.

Zaķu ielā dzīvojamās mājas dūmvadā deguši sodrēji (2)

BIRKAS:
ugunsgrēks , VUGD , drošība

Vakardien pulksten 14.33 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Zaķu ielu kur dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji.

Policija atkārtoti atgādina par piesardzību sabiedriskās vietās (2)

BIRKAS:
sabiedriskais transports , drošība , kabatzagļi

Otrdien, 20.decembrī, ap pulksten 8.20 Brīvības ielā kāda sieviete, izkāpjot no pilsētas autobusa, konstatēja, ka no virsjakas pazudis mobilais telefons "Samsung Galaxy J5".

PVD aicina pievērst uzmanību produktu derīguma termiņiem

BIRKAS:
Ziemassvētki , PVD , drošība

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina pircējus, iegādājoties pārtiku svētku galdam, pievērst uzmanību produktu derīguma termiņiem, īpaši Ziemassvētku laikā.

Aizvadīts reids velosipēdistu un gājēju drošībai

BIRKAS:
drošība , reids , Esi redzams

Vakar policija rīkoja reidu ar mērķi pievērst pastiprinātu uzmanību mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem diennakts tumšajā laikā.