LiepU neatraidīs likvidētās RPIVA studentus (4)

BIRKAS:
LiepU , studenti , RPIVA , Ilze Miķelsone , izglītība

Izglītības un zinātnes ministrija Valsts sekretāru sanāksmei iesniegusi rīkojuma projektu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanu ar šā gada 31.augustu.

Cer, ka pedagogu gatavošanas reforma notiks plānveidīgi

BIRKAS:
Māra Zeltiņa , LiepU , izglītība , pedagoģija

Jau informējām, ka tuvāko gadu laikā studijām pedagoģiskajās programmās valstī plānots uzņemt trīs reizes mazāk studētgribētāju. Kā šī reforma varētu skart Liepājas Universitāti?

Ar vēstuli "no Liepājas" kritizē izglītības sistēmu (8)

BIRKAS:
izglītība , Izglītības ministrija

Šonedēļ virkne izglītības darbinieku un organizāciju vairākas reizes ir saņēmuši anonīmu elektronisku vēstuli "no Liepājas", kurā pedagogi tiek mudināti aktīvāk kritizēt izglītības sistēmu.

Izsludina pieteikšanos izglītības projektu konkursam

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , konkurss , izglītība

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde no 11. janvāra izsludina pieteikšanos izglītības projektu konkursam 2017. gadā. Dokumenti tam iesniedzami līdz piektdienai, 3.februārim.

Arī Liepājā aprobēs kompetenču pieeju mācību saturā

BIRKAS:
izglītība , 1.ģimnāzija , bērnudārzs Saulīte , 15.vidusskola

Valsts izglītības satura centrs ir atlasījis 100 no 235 izglītības iestādēm, ko Latvijas pašvaldības nominēja dalībai mācību satura aprobācijā projektā "Kompetenču pieeja mācību saturā".

Zināmi 2017./2018.gada mācību un brīvdienu laiki

BIRKAS:
Izglītības ministrija , izglītība

Valdība otrdien, 13.decembrī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas noteikumu projektu par 2017./2018. mācību gada, semestru un skolēnu brīvlaiku sākuma un beigu laiku skolās.

Pedagogi smeļas iedvesmu jaunajam mācību gadam (1)

BIRKAS:
izglītība , forums , Lielais Dzintars

Koncertzālē "Lielais dzintars" trešdien notika līdz šim vērienīgākais, starptautiska mēroga izglītības forums “Iespēju tilts”, kurš bija veltīts aktuālajai mobilās mācīšanās tēmai.

Jau trešdien notiks starptautisks izglītības līderu forums (1)

BIRKAS:
izglītība , Lielais Dzintars , Iespēju tilts

Trešdien, 24.augustā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks līdz šim vērienīgākais, starptautiska mēroga izglītības forums "Iespēju tilts", ko organizē izglītības uzņēmums "Lielvārds".

Pirmsskolas pedagogu algas plāno palielināt līdz 620 eiro (6)

BIRKAS:
bērnudārzs , Finanšu komiteja , izglītība

Liepājā pirmsskolas pedagogu algas plānots palielināt pakāpeniski – no 1. septembra algu pieaugums katram pedagogam varētu būt vidēji 88 eiro, veidojot 620 eiro mēnesī.

Valsts ģimnāzijas varētu pārņemt 2018./2019.mācību gadā

BIRKAS:
1.ģimnāzija , Izglītības ministrija , izglītība

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valsts ģimnāzijas savā pakļautībā varētu pārņemt 2018./2019.mācību gadā, uzskata Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Pedagogu algām Liepāja no valsts varētu saņemt par 13% vairāk

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , izglītība , budžets

Kā liecina pašreizējie aprēķini un  saskaņā ar pedagogu algu modelī šobrīd iekļautajiem kritērijiem, Liepājas pašvaldībai mērķdotācija varētu pieaugt par 13 procentiem.

Notiks starptautisks izglītības līderu forums "Iespēju tilts"

BIRKAS:
Lielais Dzintars , forums , izglītība , Izglītības pārvalde

Trešdien, 24.augustā, koncertzālē "Lielais dzintars" notiks līdz šim vērienīgākais, starptautiska mēroga izglītības forums "Iespēju tilts", kas būs veltīts mobilās mācīšanās tēmai.

Liepājas skolu modernizācijā ieguldīs 10,4 miljonus eiro (4)

BIRKAS:
izglītība , Izglītības pārvalde , 1.ģimnāzija , Uldis Sesks

Tuvāko gadu laikā desmit Liepājas vispārējās izglītības iestāžu mācību vides modernizācijā ieguldīs 10,4 milj. eiro, preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Uldis Sesks.

Noslēdzot mācību gadu, domē sumina skolu teicamniekus (1)

BIRKAS:
Dome , izglītība , Izglītības pārvalde , teicamnieks

Otrdien, 31.maijā, noslēdzot šo mācību gadu, domē tika svinīgi sveikti 9. – 12. klašu teicamnieki. Apsveikumus un naudas balvas 70 eiro apmērā saņēma 44 gudri un talantīgi jaunieši.

Sesks: Izglītības reformu svarīgākā daļa ir kvalitātes uzlabošana (7)

BIRKAS:
Uldis Sesks , izglītība

Izglītības reformai jābūt vērstai uz kvalitātes uzlabošanu, pārējos jautājumus risinot pēc tam, intervijā "Rietumu radio" stāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Rektori Stokholmā runā par studiju piedāvājumu

BIRKAS:
LiepU , Māra Zeltiņa , izglītība

LiepU rektora vietas izpildītāja Māra Zeltiņa piedalījās Latvijas diplomātisko misiju vadītāju un augstskolu rektoru diskusijā par augstākās izglītības eksportu.

Izsludināts izglītības projektu konkurss 2016.gadam

BIRKAS:
izglītība , Izglītības pārvalde , projekti

Izglītības pārvalde izsludina izglītības projektu konkursu 2016.gadam un aicina iesniegt projektus līdz 22.aprīlim, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sadarbības līguma parakstīšana.

Topošie pedagogi varēs aizvietot skolotājus

BIRKAS:
LiepU , Izglītības pārvalde , izglītība , Kristīne Niedre-Lathere

Šodien Liepājas Universitātes (LiepU) Senāta sēdē savstarpējās sadarbības līgumu uz trim gadiem parakstīja Liepājas Universitāte un Liepājas Izglītības pārvalde.

Vidusskolu absolventi studijām varēs reģistrēties no 1.jūlija

BIRKAS:
izglītība

ktantu reģistrāciju un uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas varēs uzsākt no 2016.gada 1.jūlija.

Pirms 85 gadiem dzimis pedagogs, matemātiķis Gunars Sudmalis

BIRKAS:
Gunars Sudmalis , LiepU , grāmata liepājnieki , matemātika , izglītība

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 85 gadiem dzimis augstskolas mācībspēks, matemātiķis, fiziķis, daudzu zinātnisku darbu autors Gunārs Sudmalis.

Pirms 95 gadiem dzimis pedagogs Ludvigs Grudulis

BIRKAS:
Ludvigs Grudulis , grāmata liepājnieki , 1.ģimnāzija , pedagoģija , izglītība

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 95 gadiem dzimis pedagogs Ludvigs Grudulis, bijis Liepājas 1.septiņu klašu skolas un Liepājas 1.vidusskolas (Valsts 1.ģimnāzijas) direktors.

1.februārī Liepājas skolās sāksies pirmklasnieku reģistrācija

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , izglītība

No 1.februāra, vecāki, kuru bērni jaunajā mācību gadā uzsāks mācības 1.klasē kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām, aicināti doties uz attiecīgo mācību iestādi. un reģistrēt nākamos skolēnus.

Skolēnu sekmes 1. semestrī nedaudz uzlabojušās (1)

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , izglītība

Liepājas skolēnu sekmes šajā mācību gadā nedaudz uzlabojušās, liecina Izglītības pārvaldes apkopotie dati par skolēnu sekmju līmeni šī mācību gada pirmajā semestrī.

Noteikts 2016./2017. mācību gada un semestru sākums un beigas (2)

BIRKAS:
izglītība , Zinību diena

Precizēts. Ar Ministru kabineta (MK) rīkojumu noteikts 2016./2017. mācību gada, semestru un brīvlaiku sākums un beigas skolās, kas īsteno vispārējo pamata un vidējo izglītību.

27.novembrī streikos arī Liepājas Universitātē (5)

BIRKAS:
streiks , LiepU , izglītība , Inta Genese-Plaude

Piektdien, 27.novembrī, Liepājā streikos ne tikai bērnudārzi un skolas, bet izglītības un zinātnes darbinieku streikā piedalīsies arī Liepājas Universitātes (LiepU) 101 darbinieks.

Pedagogu streikā piedalīsies 850 izglītības iestādes, arī Liepājā (13)

BIRKAS:
LIZDA , izglītība , streiks

Nākamajā nedēļā paredzētajā streikā piedalīsies 850 izglītības iestādes, apvienojot 22 490 pedagogus un zinātnes darbiniekus. Arī Liepājā streiks guvis plašu atbalstu.

Vilnis Vitkovskis tiekas ar piketētājiem pie Liepājas domes šā gada 14.maijā.

Vitkovskis: Vidusskolu apvienošana ir "stipri iesprūdusi" (6)

BIRKAS:
Vilnis Vitkovskis , izglītība , 10.vidusskola , 12.vidusskola

Jautājums par vidusskolu apvienošanu Liepājā ir "stipri iesprūdis", sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

DALP 5.vidusskola.

Nākamgad Liepājā vidusskolā – vismaz 58, 10.klasēs – vismaz 22

BIRKAS:
izglītība , Izglītības pārvalde , noteikumi

Ministru kabinets otrdien, 13.oktobrī, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos priekšlikumus par minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai.

Ģimnāzija un sešas vidusskolas var pretendēt uz ES naudu (4)

BIRKAS:
izglītība , ES , 1.ģimnāzija , 2.vidusskola , 5.vidusskola , 6.vidusskola , 7.vidusskola , 12.vidusskola , 15.vidusskola

Mācību vides uzlabošanai Latvijā būs pieejami 162,8 miljonu eiro ES fondu finansējuma, taču skolām ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem, bet ne visas Liepājas skolas to spēj.

Pārrunā pirmsskolas izglītības aktualitātes

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , izglītība , bērnudārzs , Vilnis Vitkovskis

Vicemērs Vilnis Vitkovskis tikās ar privāto izglītības iestāžu vadītājām, lai pārrunātu situāciju ar valsts līdzfinansējuma pārtraukšanu privātajām izglītības iestādēm no 2016. gada 1.janvāra.