Tuvākie vērā ņemamie nokrišņi Liepājā tiek paredzēti pirmdien.

Nedēļas nogalē sāksies ciklonu periods

BIRKAS:
laika ziņas , lietus , ziema

Sākot ar šīs nedēļas nogali, laika pstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, līdz ar to nākamajās nedēļās bieži gaidāmi nokrišņi un brāzmaini vēji, prognozē "Global Forecast System".

Prognozes liecina, ka sals valdīs visu nedēļu

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

Latvijā visu šo nedēļu saglabāsies sals un laiks būs pārsvarā saulains, prognozē "Global Forecast System". Naktī uz otrdienu un trešdienu Liepājā temperatūra pazemināsies līdz –13 grādiem.

Liepājā sācies atkusnis. Plusus sola līdz 26.janvārim

BIRKAS:
laika ziņas , ziema

Latvijā no rietumiem sāk ieplūst silts un mitrs gaiss, tuvākajās diennaktīs visā valstī iestāsies atkusnis, gaidāms apledojums, nelieli nokrišņi un migla, prognozē "Global Forecast System".

Visbiezākā sniega sega šorīt ir Liepājā – 8 centimetri (1)

BIRKAS:
sniegs , ziema , laika ziņas

Visbiezākā sniega sega līdz šim rītam ir izveidojusies Liepājā – 8 centimetri, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Nedēļas sākumā būs ap plus 10 grādiem; vēlāk kļūs dzestrāks

BIRKAS:
laika ziņas , ziema

Šīs nedēļas sākumā Latvijā vietām gaisa temperatūra pakāpsies līdz plus 10 grādu atzīmei, arī Liepājā, taču nedēļas otrajā pusē laiks atkal kļūs dzestrāks.

Jūras līmenis Karostas

Jūrā saglabājas zems ūdens līmenis; atkāpsies vēl vairāk (1)

BIRKAS:
jūra , laika ziņas , pludmale , Karosta

Visā Latvijas piekrastē saglabājas zems ūdens līmenis, Kurzemā jūra atkāpusies līdz zemākajai atzīmei kopš 2014.gada februāra, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Nedēļa Latvijā būs rudenīgi vēsa un lietaina

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Šajā nedēļā Latvijā būs jūtams rudens – gaiss būs vēss un gaidāms arī lietus, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Noslēdzoties sezonai, ūdens temperatūra daudzviet vēl +18

BIRKAS:
vasara , laika ziņas , pludmale , jūra

15.septembrī Latvijā oficiāli noslēdzas peldsezona, un ūdens temperatūra daudzās peldvietās vēl ir +18 grādu, liecina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Sauļojoties Latvijā, joprojām var gūt iedegumu

BIRKAS:
ultravioletais starojums , pludmale , laika ziņas

Saules ultravioletais starojums dienas vidū Latvijā aizvien pakāpjas līdz vidējam līmenim, tāpēc sauļojoties vēl var gūt iedegumu, informē aģentūra BNS.

Liepājā stundas laikā nolīst desmit dienu norma

BIRKAS:
lietus , laika ziņas

Liepājā pērkona lietusgāzes stundas laikā atnesa 20 mm nokrišņu, kas ir gandrīz dekādes norma, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Šogad iespējama karstākā Jāņu diena

BIRKAS:
Līgo , laika ziņas

Gaisa temperatūra Jāņu naktī šogad nepārspēja 2013.gada siltuma rekordu, bet Jāņu diena var kļūt par karstāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Ultravioletās radiācijas indekss sasniedzis jaunu rekordu

BIRKAS:
laika ziņas , pludmale , ultravioletais starojums

Trešdien Rucavā, izklīstot mākoņiem un spoži spīdot saulei, ultravioletās radiācijas indekss pakāpās līdz 8,4 punktiem, kas ir augstākā atzīme novērojumu vēsturē.

Aicina būt piesardzīgiem stipra vēja un negaisa laikā (2)

BIRKAS:
drošība , vētra , laika ziņas , Komunālā pārvalde

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju piektdien, 17.jūnijā, dienas laikā Latvijā pastiprināsies vējš līdz 15–17 m/s, informē pašvaldība.

Liepājā zāles virskārtā fiksēts mīnus 6 grādu sals (3)

BIRKAS:
laika ziņas , salna

Šorīt vietām Latvijā zāles virskārtā fiksēta salna – temperatūra sasniegusi mīnus 5, mīnus 6 grādus, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Liepājā fiksēts jauns 1.jūnija karstuma rekords

BIRKAS:
vasara , laika ziņas

Šodien ir atkārtots līdzšinējais 1.jūnija karstuma rekords gan visai Latvijai, gan sasniegts jauns Liepājai, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Pieaugs vasaras dienu skaits, laika apstākļi kļūs tropiskāki (2)

BIRKAS:
laika ziņas , tūrisms , vasara , ziema , VARAM , jūra

Pēdējās desmitgadēs Latvijā strauji paaugstinās vidējā gaisa temperatūra un pieaug vasaras dienu skaits, kad ir vismaz plus 25 grādus silts, raksta aģentūra LETA.

Liepājā gaisa temperatūra sasniegusi plus 19,5 grādus

BIRKAS:
pavasaris , laika ziņas

Otrdien Kurzemē, jūras piekrastē, gaisa temperatūra pārsniegusi plus 19 grādu atzīmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi, raksta LETA.

Liepājā pārspēts februāra pirmās dekādes siltuma rekords

BIRKAS:
ziema , laika ziņas

Trešdienas priekšpusdienā Liepājā gaisa temperatūra uz brīdi pakāpās līdz +8,8 grādiem, pārspējot ne tikai 10.februāra, bet arī mēneša pirmās dekādes siltuma rekordu.

Arī 10.februārī tiek prognozēti jauni siltuma rekordi.

Otrdien Liepājā labots dienas siltuma rekords

BIRKAS:
laika ziņas , ziema

Otrdien, 9.februārī, trīs meteoroloģisko novērojumu stacijās, arī Liepājā, ir laboti siltuma rekordi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Naktī spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājā

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Aizvadītajā naktī spēcīgākais vējš bijis Liepājā – tur brāzmu spēks bijis 23 metri sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi.

Vakar spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājas ostā

BIRKAS:
vētra , laika ziņas

Vakar spēcīgākās vēja brāzmas ir fiksētas Daugavgrīvā un Liepājas ostā, kur brāzmu ātrums sasniedzis 25 metrus sekundē, LETA uzzināja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Piekrastē vēja ātrums brāzmās sasniedz 20 metrus sekundē

BIRKAS:
laika ziņas

Ceturtdien, 28.janvāra, pēcpusdienā Kurzemes piekrastē vēja ātrums brāzmās sasniedzis 20 metrus sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Prognozes liecina, ka vējš visstiprāk Liepājā pūtīs ceturtdien ap pulksten 17.

Ceturtdien gaidāms stiprs vējš un temperatūras rekordi

BIRKAS:
laika ziņas , vētra , ziema

Ceturtdienas naktī un priekšpusdienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+8 grādiem, vietām kritīs 28.janvāra siltuma rekords. Pēcpusdienā kļūs nedaudz vēsāks.

Paaugstinoties temperatūrai, arī Liepājā prognozē lokālus plūdus (2)

BIRKAS:
laika ziņas , ziema , plūdi

Latvijai strauji tuvojas siltums, tuvākajā diennaktī gaisa temperatūra pakāpsies līdz –1..+3 grādiem, otrdienas pēcpusdienā – līdz 0..+5 grādiem, bet naktī uz ceturtdienu jau līdz +5..+8 grādiem.

Prognozes liecina, ka sniegs varētu sākt kust, sākot no svētdienas pēcpusdienas.

Sniega izvešana no Liepājas ielām turpināsies (1)

BIRKAS:
sniegs , Komunālā pārvalde , ielu tīrīšana , laika ziņas , ziema

Naktī uz piektdienu, 22. janvāri, no centra ielām uz atbērtni Meldru ielā aizvestas 127 autokravas jeb 2413 kubikmetru sniega. Visus plānotos darbus naktī tomēr neizdevās paveikt.

Liepājā sniega sega palielinājusies līdz 34 centimetriem

BIRKAS:
laika ziņas , sniegs

Aizvadītās diennakts laikā Liepājā sniega sega palielinājusies līdz 34 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Sestdienas naktī Liepājā tiek prognozēti mīnus 12 grādi.

Snigšana un sals saglabāsies līdz nākamās nedēļas sākumam

BIRKAS:
laika ziņas , ziema , sniegs

Sals un neliela snigšana Latvijā saglabāsies līdz pat nākamās nedēļas sākumam, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Gaidāmas arī stipras brāzmas.

Gaisa temperatūra sasniegusi līdz šim augstāko atzīmi šogad

BIRKAS:
ziema , sniegs , laika ziņas

Naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra Rucavā pakāpās līdz nulle grādiem, Liepājā – līdz –0,6 grādiem, un tik silts laiks šogad Latvijā piedzīvots pirmo reizi, raksta aģentūra BNS..

Ceturtdien pulksten 9 sals gandrīz sasniedza 20 grādu atzīmi.

Nākamo nakti sola vēl aukstāku, bet turpmāk paliks siltāk

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

Vēl nākamajā naktī minimālā gaisa temperatūra Latvijā var sasniegt mīnus 29 grādu atzīmi, Liepājā mīnus 22, taču pēc tam tā pakāpeniski paaugstināsies.

Svētdienas rīta Liepājā bija mīnus 17,4 grādi. Vakarā snigs

BIRKAS:
ziema , sals , laika ziņas

svētdienas rītā pulksten 7 viena no zemākajām gaisa temperatūrām valstī (mīnus 17,4 grādi) bija Liepājā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.