Birka: rudens

Nedēļa Latvijā būs rudenīgi vēsa un lietaina

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Šajā nedēļā Latvijā būs jūtams rudens – gaiss būs vēss un gaidāms arī lietus, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Arī Liepājā labots 18.novembra siltuma rekords

BIRKAS:
18.novembris , laika ziņas , rudens

Gaisa temperatūrai pakāpjoties nedaudz virs +10 grādiem, trešdien vismaz septiņās meteoroloģisko novērojumu stacijās pārspēts 18.novembra siltuma rekords, arī Liepājā.

Vējš nolauzis arī šo koku Veidenbauma ielā.

Spēcīgākās brāzmas skārušas Liepāju – 25,5 metri sekundē (1)

BIRKAS:
vētra , rudens

Vakar spēcīgākās vēja brāzmas skārušas Liepāju – tur maksimālais brāzmu ātrums bijis 25,5 metri sekundē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Piecās stundās nolijis 2,5 reizes vairāk nekā piecās nedēļās (1)

BIRKAS:
laika ziņas , lietus , rudens

Svētdienas naktī un agrā rītā nokrišņu daudzums Liepājā aptuveni piecu stundu laikā sasniedza 16 milimetru, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā pēdējās piecās nedēļās kopā.

Liepājā pārspēts 12.oktobra aukstuma rekords (2)

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Pirmdienas rītā trijās novērojumu stacijās – Daugavpilī, Liepājā un Pāvilostā – labots 12.oktobra minimālās gaisa temperatūras rekords. Turpmākās naktis būs nedaudz siltākas.

Sākas astronomiskais rudens, bet diena vēl ir garāka par nakti

BIRKAS:
rudens , Miķeļdiena

Trešdien, 23.septembrī pulksten11.21 Zemes ziemeļu puslodē beidzas astronomiskā vasara un iestājas rudens. Pagaidām diena vēl ir garāka par nakti, informē BNS.

"Red Sun Buffet" aicina ar ziediem vērsties pret rudens pelēcību

BIRKAS:
Red Sun Buffet , rudens

Kokteiļbārs "Red Sun Buffet", vēršoties pret rudens pelēcību, sestdien, 29.novembrī, pulksten 22 sadarbībā ar Liepājā bāzēto ziedu interneta veikalu "pukubode.lv" rīkos "Puķu nakti".

Novembra sākums būs silts, bez ievērojamiem nokrišņiem

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Novembra pirmajā nedēļā laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas – dienas būs salīdzinoši siltas un būtiski nokrišņi nav gaidāmi, LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Kā redzams grafikā no www.meteo.lv, gaidāmas divas aukstas naktis.

Tuvākajās dienās arī Liepājā gaidāms sals

BIRKAS:
rudens , sals

Tuvākajās diennaktīs vidējā gaisa temperatūra Latvijā, arī Liepājā, pazemināsies līdz –1..–3 grādiem, un šāds temperatūras režīms ir raksturīgs decembrim, nevis oktobrim.

Anticiklona ietekme var saglabāties arī nākamnedēļ

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Laikapstākļus Latvijā nosaka anticiklons, kas gādā par sausu un pārsvarā saulainu laiku, un anticiklona ietekme varētu saglabāties arī nākamnedēļ.

Beigusies astronomiskā vasara un sācies rudens

BIRKAS:
rudens

Otrdien pulksten 5.29 beidzās astronomiskā vasara un iestājās rudens. Otrdiena Latvijā būs aukstākā diena kopš pavasara. Saulainākā un vējainākā diena būs Kurzemē.

Līdz gada beigām zaļos atkritumus var nodot bez maksas

BIRKAS:
atkritumi , Liepājas RAS , poligons Ķīvītes , rudens

SIA "Liepājas RAS" informē, ka poligonā "Ķīvītes" Grobiņas novadā privātpersonas zaļos atkritumus (koku lapas, zarus, zāli, dārzeņus un kritušos augļus) var nodot bez maksas.

Izsludina bērnu un jauniešu nometņu konkursu rudenim

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , nometne , rudens

Liepājas Izglītības pārvalde izsludina Bērnu un jauniešu nometņu projektu konkursu. Organizēšanas laiks – rudens brīvdienas.  Projektu iesniegšanas termiņš ir 1.oktobris.

Šonedēļ gaisa temperatūra vietām pakāpsies līdz +21 grādam

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Lai arī šī nedēļa gaidāma vēsāka nekā iepriekšējā, saulē gaisa temperatūra vietām Latvijā vēl aizvien var pakāpties līdz plus 21 grādam. Silta nedēļa būs arī Liepājā.

Pagājušajā naktī – pirmās salnas. Liepājā jau nulle grādu

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Pagājušajā naktī atsevišķās vietās uz zāles virskārtas ir konstatēta salna, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Brīvdienās laiks uzlabosies, varbūt 1.septembris paies bez lietus

BIRKAS:
laika ziņas , Zinību diena , rudens

Šīs nedēļas nogalē Latvijā būs mazāk nokrišņu un dienas kļūs nedaudz siltākas. 1.septembris varētu būt sauss un visai saulains, liecina pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.

Naktī uz otrdienu lielā Latvijas daļā gaidāma vētra

BIRKAS:
vētra , rudens , laika ziņas

Tuvākajās diennaktīs vairākās Eiropas valstīs plosīsies vētra. Latvijā stiprākais vējš gaidāms naktī uz otrdienu, kad Kurzemē ātrums brāzmās var sasniegt 30 m/s.

Festivālā “Zemlika” būs spēles un darbnīcas bērniem

BIRKAS:
Zemlika , festivāls , rudens

Mūzikas, mākslas un ražas festivālā “Zemlika” 26.oktobrī no 11 līdz 17 A. Kronvalda Durbes vidusskolā notiks “Krāsu karuseļa” spēles, rotaļas un radošās darbnīcas bērniem.

Nākamnedēļ gaisa temperatūra tuvosies siltuma rekordiem

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Jaunnedēļ Eiropas lielākajā daļā gaidāms neparasti silts laiks, un arī Latvijā pēc auksta nedēļas sākuma gaisa temperatūra būtiski paaugstināsies, arī, protams, Liepājā.

Liepājas mākslinieku 2012.gada rudens izstāde.

Aicina iesaistīties kopizstādē „Māksla@Liepāja”

BIRKAS:
muzejs , izstāde , rudens

Arī šogad Liepājas muzejs aicina māksliniekus piedalīties Liepājas un apkārtnes mākslinieku mūsdienu vizuālās mākslas kopizstādē.

Astronomiskais rudens ar lietu un vējiem ir klāt (1)

BIRKAS:
rudens , laika ziņas

Svētdien neilgi pirms pusnakts, pulksten 23.44, sācies astronomiskais rudens, kad nakts un diena būs vienāda garuma, bet turpmāk naktis kļūs garākas par dienu, ziņo LETA.

Skvērā pie

Liepājā diennaktī nolijusi puse mēneša normas

BIRKAS:
lietus , rudens , laika ziņas

Līdz 3.septembra rītam nokrišņu daudzums Latvijā vidēji sasniedzis 28 milimetrus jeb 40 procentu no mēneša normas. Liepājā nolijusi vairāk nekā puses mēneša normas.

Vakarā un naktī vēl bagātīgi līs, jūrā gaidāma vētra

BIRKAS:
laika ziņas , vētra , rudens

Pirmdiena Latvijā ir vēsākā diena kopš pavasara – divos dienā gaisa temperatūra Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +11 grādiem Alūksnē līdz +15 grādiem Jelgavā.

Aicina nodot zaļos atkritumus

BIRKAS:
atkritumi , Liepājas RAS , rudens , EKO Kurzeme , Nordia

Rudens sezonā, laikā, kad aktuāla ir pagalmu, dārzu un parku sakopšana, "Liepājas RAS" aicina izmantot iespējas nodot dārzu un parku atkritumus.

Piektdien naktī un no rīta piekrastē vējš pāraugs vētrā (1)

BIRKAS:
vētra , osta , rudens

Sākot no ceturtdienas vakara, Latvijas piekrastē pastiprināsies ziemeļrietumu vējš, kas naktī Kurzemes piekrastē, piektdienas rītā arī Vidzemes piekrastē pāraugs vētrā.

Liepājā pārspēts siltuma rekords. Šodien +16,9 grādi (1)

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Sestdien vismaz 12 meteoroloģisko novērojumu stacijās fiksēts jauns 20.oktobra maksimālās gaisa temperatūras rekords. Liepājā bija +16,9 grādi, Rucavā +18 grādi.

Piektdien gaidāma rekordaugsta gaisa temperatūra

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Piektdien, atvasarai nostiprinot savas pozīcijas Eiropā, gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +19 grādu un daudzviet tiks pārspēts 19.oktobra siltuma rekords.

Eiropas satelītuzņēmums 5.oktobrī pulksten 9.

Lielus vētras postījumus Liepājā neprognozē (1)

BIRKAS:
rudens , vētra

Jauns ciklons no Lielbritānijas ļoti strauji virzās uz austrumiem un pastiprinās, tādēļ piektdienas vakarā gaidāma viena no lielākajām vētrām pēdējos gados.

Būs lietišķās mākslas un floristikas kopizstāde "Rudenī"

BIRKAS:
izstāde , rudens , Kursa , klubs Efeja , Latviešu biedrības nams

Otrdien, 2.oktobrī, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā notiks kopizstāde "Rudenī" atklāšana. Tā būs apskatāma visu mēnesi.

No trešdienas bieži līs un dienas kļūs vēsākas

BIRKAS:
laika ziņas , rudens

Otrdien Latvijā gaiss sasils līdz +26 grādiem un tikai vietām uzlīs, turpmākajās dienās visā valstī bieži gaidāms lietus un gaisa temperatūra  nepārsniegs +17 grādu.