Satiksme uz Rīgas − Liepājas šosejas bija bloķēta 12 stundas (1)

BIRKAS:
autoavārija , A9 , satiksme

Atbildīgajiem dienestiem izdevies atbrīvot abas joslas uz Liepājas šosejas pie Lielupes tilta, kur šorīt avarēja kravas automašīnas, aģentūrai LETA norādīja Valsts policijā.

Līdzfinansēs dzīvojamo ēku energoefektivitātes pasākumus

BIRKAS:
domes sēde , siltināšana

Domes sēdē deputāti atbalstīja jautājumu par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un tā piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu mājās.

Stinšu svētku laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi

BIRKAS:
Stinšu svētki Liepājā , satiksme

Šogad Stinšu svētku kultūras programma, tirdziņš, kā arī galvenās aktivitātes notiks Kārļa Zāles laukumā. Gatavojoties tām, pilsētā trīs dienas tiks noteikti ceļu satiksmes ierobežojumi.

Mudina vēl paspēt aplūkot "Ziemas gaismas Liepājā"

BIRKAS:
Ziemassvētki , labiekārtošana , rotājumi

Pašvaldība aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus doties Liepājas ielās un aplūkot daudzveidīgos svētku rotājumus, jo sākot ar pirmdienu, 23.janvāri, sāksies rotājumu demontāža.

Liepājā sācies atkusnis. Plusus sola līdz 26.janvārim

BIRKAS:
laika ziņas , ziema

Latvijā no rietumiem sāk ieplūst silts un mitrs gaiss, tuvākajās diennaktīs visā valstī iestāsies atkusnis, gaidāms apledojums, nelieli nokrišņi un migla, prognozē "Global Forecast System".

Varēs saņemt līdzfinansējumu atkritumu punktu izveidei (3)

BIRKAS:
atkritumi , atkritumu šķirošana , Dome , Mārtiņš Tīdens

Pašvaldības pastāvīgajās komitejās deputāti atbalstīja domes izpilddirekcijas priekšlikums par konkursu līdzfinansējuma saņemšanai atkritumu punktu izveidei.

Kur Liepājā drukāja pirmo latviešu avīzi un etiķetes (3)

BIRKAS:
Juliannas pagalms , vēsture , nekustamais īpašums , Kuģinieku 5 , Fr.Brīvzemnieka 7

Piedāvājam ieskatu Andra Biedriņa un Ināras Heinrihsones 2015.gadā tapušajā pētījumā par industriālās apbūves kompleksu Friča Brīvzemnieka ielā 7 un Kuģinieku 5, par tā īpašniekiem un vēsturi.

Uzstāda jaunus soliņus un atkritumu urnas

BIRKAS:
Komunālā pārvalde , soliņi , Jaunjoži
Soliņš un atkritumu urna starp Dzintaru un Klaipēdas ielu ir uzstādīti pēc iedzīvotāju ieteikuma aptaujā.

Pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma uzņēmums "Jaunjoži" ir  pabeidzis jaunu soliņu un atkritumu urnu piegādi un uzstādīšanu dažādās Liepājas vietās.

Apdrošinātāji prognozē negadījumu skaita pieaugumu

BIRKAS:
apdrošināšana , drošība , Ergo , satiksme

Sniegs, putenis un apledojuma veidošanās Latvijā veicinājuši saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaita palielināšanos, informē apdrošināšanas sabiedrības ERGO.

Kurzemē vispirms gaidāms sniegputenis, tad lietus

BIRKAS:
sniegs , lietus , ziema

Naktī uz ceturtdienu Kurzemē gaidāms sniegputenis, no rīta un dienā arī pārējā Latvijā palaikam snigs un putinās, Kurzemes rietumos sniegu nomainīs lietus, prognozē sinoptiķi.

Decembrī siltuma patēriņš saglabājās iepriekšējā līmenī

BIRKAS:
Liepājas enerģija , apkure

Aizvadītā gada pēdējais mēnesis ārgaisa temperatūras ziņā bija līdzīgs novembrim, līdz ar to arī liepājnieku patērētais siltumenerģijas apjoms nav būtiski mainījies.

Raidījums "Province" ļauj vairāk iepazīt Liepājas tramvaju

BIRKAS:
Liepājas tramvajs , LTV , tramvajs

Tramvaju satiksme Liepājā pastāv nu jau vairāk nekā 100 gadus. Šobrīd pilsētai cauri vijas viena šī sabiedriskā transporta līnija, taču to izbraucot, var iepazīt gan Liepāju, gan tās iedzīvotājus.

Par atkritumu apsaimniekošanu nav noslēgti aptuveni 400 līgumi (4)

BIRKAS:
atkritumi , Liepājas RAS , Mārtiņš Tīdens , EKO Kurzeme , Vides pakalpojumi Liepājai

Liepājas dome sadarbībā ar SIA "Liepājas RAS" īstenos pasākumu kopumu, lai uzlabotu atkritumu apsaimniekošanu Liepājā. Šobrīd līgumi nav noslēgti vēl 400 adresēs.

Nav riska zaudēt elektrifikācijai pieejamo ES finansējumu

BIRKAS:
dzelzceļš , Satiksmes ministrija , ES

Patlaban nav riska zaudēt Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projektam pieejamo Eiropas Savienības (ES) finansējumu. Kā zināms, elektrifikācija plānota arī Liepājas virzienā.

Bērnudārziem dāvinās 755 gaisu attīrošus augus

BIRKAS:
ekoloģija , bērnudārzs Gulbītis , bērnudārzs Rūķītis , bērnudārzs Delfīns , Kristīgā PII , bērnudārzs Sprīdītis

Hibrīdautomobiļu importētājs "Toyota Baltic" vairāk kā 100 Latvijas bērnudārziem šogad dāvinās 755 gaisu attīrošās Areka palmas. Tās tiks arī pieciem Liepājas bērnudārziem.

VUGD aicina būt uzmanīgiem un nekāpt uz ledus!

BIRKAS:
VUGD , drošība , ledus , ezers , Tirdzniecības kanāls

Iestājoties aukstajam laikam, ledū ielūzt un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kuri pastaigājas pa ledu, atgādina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Būvvalde aicina tīrīt jumtus no sniega un lāstekām

BIRKAS:
sniegs , Būvvalde , drošība

Liepājas Būvvalde aicina iedzīvotājus, namu īpašniekus un apsaimniekotājus gādāt par ēku jumtu drošību, sniega un lāsteku novākšanu, lai neciestu cilvēki un nenodarītu kaitējumu īpašumam.

Organizēs darba grupas par Beberliņu un Karostas attīstību (2)

BIRKAS:
Karosta , Beberliņi , Sporta pārvalde , Vital Cities

Eiropas projekta URBACT "Vital Cities" ietvaros no 2017.gada janvāra tiek plānotas regulāras darba grupas tikšanās par Beberliņu un Karostas attīstības virzieniem.

Liepājā sasniguši 8 centimetri sniega, Ventspilī – 15 (1)

BIRKAS:
sniegs , ziema

Naktī uz trešdienu visvairāk snidzis Kurzemē, tostarp Liepājā sniega segas biezums audzis līdz 8 centimetriem, Ventspilī no trim līdz 15, Saldū – no viena līdz 14 centimetriem.

Vai tā tam ir jābūt – pulksteņi tikai dekorācijai? (8)

BIRKAS:
vai tā tam ir jābūt , RED CONCEPT , Kristaps Štobis , Fazer pulkstenis , Dizainers LV , Sv.Trīsvienības katedrāle , Sv.Annas baznīca , rotājumi , Kuršu 31 , viesnīca Kolumbs
Kopš pērnā gada nogales

Pie "Lielā dzintara" redzama eglīte, ko veido pulksteņu ciparnīcas. To darinājis uzņēmums, kura īpašnieks gādā arī par "pareizu" laiku "Fazer"* reklāmas pulksteņa ciparnīcās Liepājas centrā.