Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina informēt par applūstošām vietām pilsētā


atlikušas 250 zīmes


Aicina informēt par applūstošām vietām pilsētā

Otrdienā, 26. janvārī, 2016 | BIRKAS: sniegs , plūdi , Komunālā pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Lai iespējami ātri novērstu kritisku situāciju no straujās sniega kušanas, Komunālā pārvalde aicina iedzīvotājus informēt par vietām, kur veidojas lielas peļķes un nepieciešama to atsūknēšana.

Lūgums zvanīt operatīvajam dežurantam pa tālruni 22011963 – visu diennakti, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Lai mazinātu ielu applūšanu, Komunālā pārvaldes Ziemas dienests ir organizējis gūliju jeb lietus ūdens uztvērējaku attīrīšanu no apledojuma, sniega un sadzīves atkritumiem ielu krustojumos.

Lietus notekūdeņu kanalizācijas sistēmu un iekārtu, t.sk., gūliju uzturēšanu Liepājā veic SIA "Kurzemes būvserviss" , ar kuru iepirkuma konkursa rezultātā Komunālā pārvalde ir noslēgusi līgumu. Uzņēmējam ir nepieciešamie resursi, tostarp tehnika ūdens atsūknēšanai applūšanas gadījumā.

Komunālā pārvalde kopīgi ar uzņēmuma "Liepājas ūdens" speciālistiem ir apzinājusi rezerves tehniku gadījumiem, ja lietus ūdens novadīšanas sistēmas pietiekami efektīvi neuzņems strauji kūstošo sniegu un uzturētāji visus uzdevumus nespēs paveikt.

Šobrīd gan pilsētā plaši plūdi netiek prognozēti.

Ir veikta Cietokšņa kanāla jeb Melnupītes ieteces jūrā papildu apsekošana. Ieteces tīrīšana pēdējo reizi notika 28. decembrī, paveiktie rakšanas darbi nodrošina liekā ūdens aiztecēšanu jūrā. Tas ir svarīgi, lai neapplūstu Zaļās birzs un Jaunās pasaules mikrorajona ielu posmi.  

Pastāvīgi tiek novēroti krustojumi, kur lielu lietavu gadījumos veidojas peļķes. Piemēram, Republikas un Ģimnāzijas ielas, Vītolu un Graudu ielas krustojums, kur gūlijas ir pievienotas pilsētas sadzīves kanalizācijai un ne vienmēr spēj efektīvi aizvadīt visas ūdens masas.

Sliktāka situācija var veidoties mazajās grants seguma ielās Liepājas ezermalā, pie kurām nav grāvju. Aina labāka būs uz ielām, gar kurām plešas vaļējo grāvju sistēma, taču arī šeit, atsevišķās vietās, caurtekas ledus un sniega dēļ var nefunkcionēt kā vajag. Palu apdraudēta ir arī Zirgu sala un Attekas sala.

Liepājā atkusnis nav iestājies ļoti strauji – jau otro diennakti pilsētu klāj bieza migla, tāpēc sniegs kūst pakāpeniski.

Meteorologu prognozes rāda, ka tuvākajās dienās ne tikai turpināsies ledus kušana gaisa temperatūras ietekmē, bet gaidāms arī lietus, kas šo procesu paātrinās. Prognozes rāda vēja pastiprināšanos, kas veicinās ūdens līmeņa celšanos Tirdzniecības kanālā.

Sazinoties:
1) pa diennakts mobilo telefonu: 22011963;
2) pa epastu: info@kpliepaja.lv;
3) izmantojot twitter kontu: @kpliepaja,
iedzīvotāji Komunālo pārvaldi var informēt par pilsētas ielu stāvokli ziemas sezonā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki