Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina uzmanīties no jumtiem krītošā sniega un lāstekām


atlikušas 250 zīmes


Aicina uzmanīties no jumtiem krītošā sniega un lāstekām

Pirmdienā, 25. janvārī, 2016 | BIRKAS: ziema , sniegs , drošība
Izdrukāt Ziņot

Dienās, kad gaisa temperatūra pakāpusies virs nulles, sniegs no ēku jumtiem sācis slīdēt nost, tāpat sākušas kust lāstekas, kas apdraud gājējus, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem.

Savukārt ēku apsaimniekotājiem vai īpašniekiem jārūpējas, lai jumts būtu notīrīts un neradītu draudus, pretējā gadījumā par to var draudēt sods, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Liepājas reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas traumpunktā aizvadītās nedēļas nogalē pēc palīdzības vērsušies vairāki liepājnieki, kuri guvuši dažādas traumas (sasitumus, izmežģījumus, lūzumus), paslīdot uz slidena seguma.

Uzmanīgiem jābūt arī autovadītājiem, novietojot savas automašīnas, jo aizvadītajā nedēļas nogalē Valsts policijā palīdzību lūguši vairāki liepājnieki, kuru automašīnām no jumtiem krītošs sniegs nodarījis virsbūves bojājumus.

Saskaņā ar 2012.gada 20.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.34 "Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu" ēkas, būvju īpašniekam vai valdītājam ir pienākums notīrīt sniegu un ledu no balkoniem, lodžijām, ēku jumtiem, likvidēt lāstekas, nepieļaut sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju vai trešo personu īpašuma (t.sk. transportlīdzekļu) drošība, nepieciešamības gadījumā norobežot bīstamo (darba) zonu. Par šo noteikumu neievērošanu pārkāpējam piemērojams administratīvas sods - brīdinājums vai naudas sods. Maksimālais naudas sods, kādu uzliek par saistošo noteikumu pārkāpšanu, fiziskai personai - līdz trīssimt piecdesmit eiro, juridiskai personai - līdz vienam tūkstotim četri simti eiro.

Saistībā ar atkusni un sniegu, kas, esot mitrs, kļūst arvien smagāks, arī ledus pilsētas ūdens krātuvēs kļūst nedrošāks, tādēļ iedzīvotāji aicināti uz tā nekāpt, nepakļaujot sevi briesmām.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki