Liepājas Dienvidrietumu mikrorajona galā, pie Rietumkrasta ielas daudzdzīvokļu mājām lepni pastaigājas gulbju ģimene ar astoņiem mazuļiem.

Acīmredzot gulbji savijuši ligzdu un izperējuši mazuļus jau iepriekšējos gados iecienītajā vietā – vienā no dīķiem netālu no Rietumkrasta ielas daudzdzīvokļu mājām un tirdzniecības centra „Baata”, spriež rajona iedzīvotāji.

Krāšņos putnus safotografējis ne viens vien liepājnieks, par tiem priecājas un arī uztraucas daudzi.

„Tas nemaz nav labi, ka putni kļuvuši tik droši. Tas ir neapzinīgu cilvēku darbības rezultāts – viņi putnus baro, pieradina, un, skaties, gulbji jau diedelē pie mašīnām un nāk iekšā kāpņutelpās, turklāt, to viņi nodos tālāk arī saviem mazuļiem,” saka vides speciālists Andris Maisiņš.

Dabas aizsardzības pārvaldes Liepājas reģionālās nodaļas inspektors uzskata, cilvēki nedrīkst savvaļas putnus pieradināt.

Andris Maisiņš: „Ziemā atkal būs problēmas, jo šie gulbji vairs nelidos prom. Cilvēki atkal uztrauksies, ka putni iesalst ledū, ka tiem uzbrūk, ka nav, ko ēst...”

Maisiņš ir pārliecināts, ka vienīgais veids, kā palīdzēt putniem, ir tos nekādā gadījumā nebarot.

„Ja dīķos pietrūks barības, gulbji pārlidos uz ezeru, kur barības ir vairāk, bet tie vismaz pratīs par sevi parūpēties. Pretējā gadījumā putni kļūs pilnībā atkarīgi no cilvēkiem.”

Tieši tāds pat neapzinīgu cilvēku darbības rezultāts esot lapsas, kas savairojušās pilsētās, – tās pievilina atkritumi, ko cilvēki sagāž visur, kur pagadās, un meža zvēriem vairs nav vajadzības gādāt par to pašiem.