Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Decembrī siltuma patēriņš saglabājās iepriekšējā līmenī


atlikušas 250 zīmes


Decembrī siltuma patēriņš saglabājās iepriekšējā līmenī

Trešdienā, 11. janvārī, 2017 | BIRKAS: Liepājas enerģija , apkure
Izdrukāt Ziņot

Aizvadītā gada pēdējais mēnesis ārgaisa temperatūras ziņā bija līdzīgs novembrim, līdz ar to arī liepājnieku patērētais siltumenerģijas apjoms nav būtiski mainījies.

Decembrī tās bija 30 109 megavatstundas (MWh), informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda,

Salīdzinot 2016. un 2015. gada decembri, pērn tas bijis par 1,7 grādiem vēsāks nekā 2015. gadā, sasniedzot mēneša vidējo ārgaisa temperatūru +3,0 °C. Pilsētas siltumenerģijas patēriņš decembrī attiecībā pret 2015. gada decembra patēriņu bija par 14% jeb 3 720 MWh lielāks.

Lai mainīgo ārgaisa temperatūru ietekmē mājokļos un birojos saglabātu komfortablus apstākļus, ieteicams izvēlēties atbilstošāko ēkas individuālā siltummezgla režīmu. Siltummezglā iespējams uzstādīt gan vēlamo iekštelpu temperatūru, gan norādīt parametrus, pie kuriem siltumenerģijas patēriņš ēkā samazinās vai palielinās – piemēram, darba laikā un nakts stundās siltumenerģijas patēriņu iespējams automātiski samazināt. Pareiza ēku individuālo siltummezglu lietošana nodrošinās komfortablus apstākļus, atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm, kā arī saglabās ekonomisku ēkas kopēju siltumenerģijas patēriņu.

Pērnā gada decembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0152 MWh par kvadrātmetru. Par 36% mazāks patēriņš ir ēkās, kurās īstenoti pilnīgi vai daļēji energoefektivitātes pasākumi, piemēram, veikta ēkas vai to atsevišķu daļu siltināšana, nomainīti logi un durvis u.c. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienoto māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā šeit.

"Liepājas enerģija" arī atgādina, ka līdz ar dzīvojamo ēku aprīkošanu ar sistēmu, kas ļauj sekot līdzi siltumenerģijas patēriņam, katrs klients var saņemt informāciju par tekošo siltumenerģijas patēriņu un iegūtos datus izmantot ēkas iekšējā siltummezgla regulēšanai, kas attiecīgi ļaus efektīvāk patērēt siltumenerģiju.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki