Prognozē 500 miljonu eiro investīcijas ēku renovācijā (1)

BIRKAS:
energoefektivitāte , siltināšana , LABEEF

Finanšu piesaistes fonda LABEEF mērķis ir piešķirt 500 miljonus eiro ēku renovācijas projektiem Latvijā turpmākajos 10 gados. Par to interese jau ir arī no Liepājas.

Vēsturiskā ēka Fr. Brīvzemnieka ielā 34 kļuvusi bīstama (25)

BIRKAS:
Friča Brīvzemnieka 34 , Friča Brīvzemnieka 35 , Būvvalde , drošība , Pauls Demme
Friča Brīvzemnieka 34

Pagājušajā nedēļā divstāvu koka ēkas Friča Brīvzemnieka ielā 34 fasāde tika apklāta ar zaļu tīklu. Tas darīts, lai novērstu apdraudējumus apkārtējiem, informē Būvvalde.

Iekārtos skvēru Ganību ielā, izcirtīs 52 kokus aizsargjoslā

BIRKAS:
Apstādījumu uzraudzības komisija , koki , Janševska 17 , Ganību 163 , Dzērves 14 , Darbnīcu 8 , 14.novembra bulvāris 31/33 , Brīvības 86 , Sadales tīkls
Skvērs Ganību 163.

Piedāvājam iepazīties ar Apstādījumu uzraudzības komisijas 6.februāra sēdes lēmumiem. Protokola izrakstu sagatavoja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Apstādījumu koncepciju dzīvē īsteno pamazām

BIRKAS:
apstādījumi , labiekārtošana , Lāčplēša dārzs , Jaunā ostmala , Gulbju dīķis

Pērn janvāra sākumā tika apstiprināta pilsētas apstādījumu attīstības koncepcija un plāns turpmākajiem trim gadiem. Kā veicies? Ko plānots darīt šogad?

Ziema uz brīdi sedz Liepāju ar sniegu (galerija) (1) Trešdienas sniegputenis Liepājā

BIRKAS:
sniegs , ziema

Pēc krietna pārtraukuma trešdien Liepāju atkal klāja sniega kārta. Ciklons, kas nāca no rietumiem, uz mūsu pilsētu nobirdināja 4,4 centimetrus sniega, kas visai ātri sāka kust.

Neliek mieru Gūtmaņa ielas liepām (4)

BIRKAS:
Apstādījumu uzraudzības komisija , koki , Liepājas autobusu parks , J.Dubelšteina 14 , Hika 8 , stadions Daugava , Jūrmalas parks 4 , Klaipēdas 124 , Cieceres 39 , Priekules 20 , Egļu 15 , Kungu 55 , Veidenbauma 3 , Vidusceļa 19/21 , Pļavu 9 , Matīsa Gūtmaņa 16 , Mežu 48 , Cukura 8/16
Ja reiz neļauj kokus nozāģēt, tad tos apzāģē tā, lai pēc tam tie vairs nezaļotu.

Piedāvājam iepazīties ar Apstādījumu uzraudzības komisijas 30. janvāra sēdes lēmumiem. Protokola izrakstu sagatavoja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa. 

Līdzfinansēs dokumentācijas sakārtošanu ēku siltināšanai

BIRKAS:
siltināšana , Altum , Dome

Iedzīvotāji var pieteikties uz pašvaldības līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās, informē dome.

"Altum" programmā pieteiktas 18 mājas no Liepājas (1)

BIRKAS:
Altum , siltināšana , Vītolu 27/33 , Roņu 1 , Krūmu 55 , Ed. Veidenbauma 2A , Aldaru 8 , Mežu 55

Attīstības finanšu institūcija "Altum" informē, ka tās daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, kas ilgs līdz 2022.gadam, pieteiktas jau 100 ēkas, no kurām 18 ir no Liepājas.

Vēl var pieteikties atkritumu savākšanas punktu izveidei

BIRKAS:
konkurss , atkritumi

Vēl līdz 28.februārim Liepājas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tiek aicinātas piedalīties konkursā par līdzfinansējuma saņemšanu sadzīves atkritumu savākšanas punktu izveidei 2017.gadā.

Pagarina termiņu skolas jaunbūves projekta konkursam

BIRKAS:
mākslas vidusskola , konkurss , mūzikas vidusskola

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola par nedēļu pagarinājusi termiņu, līdz kuram var iesniegt pieteikumus iepirkumā par ēkas jaunbūves projektēšanu un autoruzraudzību.

No Liepājas gada būves finālā – tikai šosejas posms (2)

BIRKAS:
konkurss , gada būve , A9 , rekonstrukcija

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2016" žūrija finālam izvirzījusi 20 Latvijā pērn ekspluatācijā nodotas būves, aģentūru LETA informēja Latvijas Būvnieku asociācijas pārstāve Aija Zūle.

Sākas nolietoto elektropreču vākšanas akcija

BIRKAS:
Štepseles ceļojums , Liepājas RAS , konkurss

Nolietoto elektropreču vākšanas akcija "Štepseles ceļojums", ko jau septīto reizi organizē atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Liepājas RAS", šogad sākas 20.februārī.

Plānota stadiona "Daugava" ēkas un ģērbtuvju pārbūve

BIRKAS:
ES , domes sēde , stadions Daugava , energoefektivitāte , rekonstrukcija
Stadions

Ceturtdien domes sēdē deputāti atbalstīja projekta par energo efektivitātes paaugstināšanu stadiona "Daugava" ģērbtuvju ēkā tālāku virzīšanu un iesniegšanu ES fondu investīciju piesaistei.

No jūras Liepājas pusē izcelti septiņi maluzvejnieku tīkli

BIRKAS:
Valsts vides dienests , jūra , maluzvejnieki

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori februārī konstatējuši nelegālas zvejniecības aktivizēšanos Baltijas jūras piekrastē un kopš mēneša sākuma izcelti jau septiņi zivju tīkli.

Nedēļas nogalē sāksies ciklonu periods

BIRKAS:
laika ziņas , lietus , ziema
Tuvākie vērā ņemamie nokrišņi Liepājā tiek paredzēti pirmdien.

Sākot ar šīs nedēļas nogali, laika pstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, līdz ar to nākamajās nedēļās bieži gaidāmi nokrišņi un brāzmaini vēji, prognozē "Global Forecast System".

Karostā norisināsies Zemessardzes apmācības (2)

BIRKAS:
zemessardze , Karosta , mācības

18. un 19. februārī Karostā notiks Zemessardzes 44. kājnieku bataljona apmācības. Mācību norise plānota Tērvetes, Artilērijas un Jātnieku ielu tuvumā, kā arī teritorijā līdz Ziemeļu fortiem.

Dārza vai Dārzu? Meža vai Mežu? Dzintara vai Dzintaru? (19) Liepājas ielu pareizie, nepareizie un dažādie nosaukumi

BIRKAS:
valsts valoda , nekustamais īpašums , pašvaldības policija , Dārza iela , Mežu iela , Dzintaru iela

Portāla lasītājs Igors jautā, kāpēc daudzās ielās Liepājā ir zīmes ar atšķirīgiem ielu nosaukumiem. Vai tā tam jābūt? Ko par to saka pašvaldība, kā vērtē pašvaldības policija?

Fr. Brīvzemnieka ielas sākums vairs nav tikai gājējiem (5)

BIRKAS:
Fr. Brīvzemnieka iela , VUGD , satiksme

Veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā Fr. Brīvzemnieka ielas sākumā, posmā no promenādes līdz Dzirnavu ielai. Tagad šis posms vairs nav paredzēts tikai gājējiem.

Veco kapu aizstāvji izcīna nelielu uzvaru (3)

BIRKAS:
Vecie kapi , Dome , budžets , Gunārs Ansiņš , Optimistu pulks , vēsture , piemineklis , Kaiju 31

Aizvadītajā Finanšu komitejas sēdē un arī ceturtdien, 16.febuārī, balsojot par grozījumiem budžetā, deputāti lems par finansējuma piešķiršanu, lai sāktu saglābt Vecos kapus.

Silakaktiņš: Par Vecajiem kapiem domājot (9)

BIRKAS:
Vecie kapi , Voldis Prancāns , piemineklis , vēsture , Berči , Kaiju 31 , Gunārs Silakaktiņš
Vecie kapi.

Kārtējo reizi uzvirmojušas emocijas par notiekošo Vecajos kapos. Arī šajās saltajās dienās liepājniekiem, un vispirms jau "Optimistu pulka" veterāniem, nav vienaldzīgs šis "karstais" punkts.