Pēc nelielas pauzes atkal sākam publicēt Liepājas domes Apstādījumu uzraudzības komisijas sēžu protokolus. Šajā reizē – 8.augusta sēdes.

Protokolu sagatavoja Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

D A R B A  K Ā R T Ī B Ā
1.Par kokiem Dzintaru ielā 82.
2.Par zirgkastaņas apzāģēšanu Bernātu ielā 26.
3.Atkārtoti par 2 liepu apzāģēšanu pie nama Vaiņodes ielā 20.
4.Par kļavas nozāģēšanu Teodora Breikša ielā 35.
5.Par bērza nozāģēšanu Pīlādžu ielā 4.
6.Par bērza un pīlādža nozāģēšanu Aldaru ielā 8.
7.Par liepas nozāģēšanu Atmodas bulvārī.
8.Par koka apzāģēšanu Atmodas bulvārī 10.
9.Par liepas apzāģēšanu pie nama Klāva Ukstiņa ielā 6.
10.Par kokiem Viršu ielā 9/11.
11.Par 3 koku nozāģēšanu Tebras ielā 4.
12.Par kokiem Uliha ielā 21.
13.Par bērza nozāģēšanu Uliha ielā 23.
14.Par kokiem Roņu ielā 5.
15.Par koku apzāģēšanu pie nama Uliha ielā 35/37.
16.Par papeles apzāģēšanu Brīvostas ielā 3/7.
17.Par bērza un kļavas nozāģēšanu Ventas ielā 23.
18.Par nokaltušiem un bīstamiem kokiem pilsētas apstādījumos.
19.Atkārtoti par kļavas nozāģēšanu pie Dzintaru ielas 3/5.
20.Par koku pretī Dunikas ielas 23 namam.
21.Par liepu bojāšanu Hika ielā 10.
22.Par koku ciršanu Turaidas ielā 22 un Turaidas ielā 24E.
23.Par oša apzāģēšanu Atmodas bulvārī 1.
24.Par koku 6 koku nozāģēšanu Zemgales ielā 8.
25.Atkārtoti par kokiem pie Matīsa Gūtmaņa ielas 16.
26.Par koku Uliha ielā 66.

1.Par kokiem Dzintaru ielā 82
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi nama apsaimniekotāja iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt bērzu un vītolu, kas aug namam Dzintaru ielā 82 piekrītošajā zemesgabalā. Šobrīd ir uzsākta teritorijas labiekārtošana un pēc projekta bērzu bija plānots pārstādīt. Taču, konsultējoties ar speciālistiem, noskaidrots, ka šāda izmēra bērza pārstādīšana ir praktiski neiespējama. Tāpēc tiek lūgta atļauja bērzu nozāģēt. Savukārt vītola atrašanās dabā nesakrīt ar atzīmēm plānā, līdz ar to nav iespējama projekta realizācija. Ja koku nav iespējams nozāģēt, lūgta atļauja apzāģēt tā zarus.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka bērzs ir ar vienpusēju vainagu un, iespējams, bojātu sakņu sistēmu, jo pie sakņu kakla veido daudz atvases. Bērzi slikti pacieš augšanas apstākļu izmaiņas un parasti divu, trīs gadu laikā nokalst. Savukārt vītols ir novecojis, uz stumbra nozāģēto zaru vietās ir lielas rētas, kurās attīstās trupe. Vainagā daudz nokaltušu zaru. Ieteicams likvidēt gan vītolu, gan bērzu un paredzēt jaunus koku stādījumus. Šo 2 koku likvidēšana jāsaskaņo ar Dzintaru ielas 82 dzīvokļu īpašniekiem.
Izdarot korekcijas labiekārtojuma projektā, kas paredz Dzintaru ielas 82, Siguldas ielas 11; Siguldas ielas 13 un Siguldas ielas 15 pagalmu labiekārtojumu, jāparedz papildus stādījumi, kas kompensē šos 2 likvidētos kokus. Ieteicams izvēlēties koku sugas, kuras ir izturīgas pret sausumu un ir saulmīļi, piemēram, priedes, bērzi, ceriņi, kadiķi u.tml.

Ieteikt nama apsaimniekotājam:
pēc koku (bērzs un vītols) ciršanas saskaņošanas ar nama Dzintaru ielā 82 dzīvokļu īpašniekiem organizēt bērza un vītola, kas aug zemesgabalā Dzintaru ielā 82, nozāģēšanu;

paredzēt jaunus koku stādījumus labiekārtojuma projektā, kas paredz Dzintaru ielas 82, Siguldas ielas 11, Siguldas ielas 13 un  Siguldas ielas 15 pagalma labiekārtojumu, kas kompensēs bērza un vītola likvidāciju.       

2.Par zirgkastaņas apzāģēšanu Bernātu ielā 26
Apstādījumu uzraudzības komisija saņēmusi nama apsaimniekotāja iesniegumu, kurā lūgta atļauja apzāģēt zirgkastaņu, kas aug Bernātu ielas 26 pagalmā, jo koks aizsedz dienas gaismu un vēja laikā zari sitas logos.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pagalmā aug zirgkastaņa, kurai ieteicama vainaga pacelšana un zaru retināšana, darbu veikšanai pieaicinot profesionālu koku kopēju.

Atļaut nama apsaimniekotājam organizēt zirgkastaņas, kas aug Bernātu ielas 26 pagalmā, vainagu pacelšanu un kopšanu, darbu veikšanai pieaicinot profesionālu arboristu.     

3.Atkārtoti par 2 liepu apzāģēšanu pie nama Vaiņodes ielā 20
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iedzīvotāja iebildumus pret to, ka viņai ir jākopj koki, kas aug uz pašvaldībai piekrītošās zemes, tas ir Vaiņodes ielas sarkano līniju robežās.

Pilsētas teritorijas plānojumā, pārbaudot 2 liepu novietojumu, kas aug pie nama Vaiņodes ielā 20, konstatēts, ka liepas atrodas Vaiņodes ielas sarkanajās līnijās.

Lūgt p/i "Komunālā  pārvalde" iekļaut 2 liepu, kas aug pie nama Vaiņodes ielā 20, vainagu kopšanu 2017. gada ielas koku kopšanas darbu plānā, ņemot vērā pieejamo finansējumu.

4.Par kļavas nozāģēšanu Teodora Breikša ielā 35
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iedzīvotāja  iesniegumu, kurā lūgta atļauja  nozāģēt koku, kas aug Teodora Breikša ielā 35, jo koks ir iztrupējis un bīstams.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka kļavai, kas aug pagalmā ir nolūzis liels zars un koks ir kļuvis nenoturīgs un bīstams.

Atļaut organizēt kļavas, kas aug Teodora Breikša ielas 35 pagalmā, nozāģēšanu un nepiemērot zaudējumu atlīdzību par šā koka ciršanu.

5.Par bērza nozāģēšanu Pīlādžu ielā 4
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi nama apsaimniekotāja  iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt bērzu, kas atrodas Pīlādžu ielas 4 pagalmā, jo stipra vēja laikā koks apdraud iedzīvotāju un ēkas drošību. Iesniegumam pievienots dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums, kurā bērza likvidēšanu atbalsta 72% dzīvokļu īpašnieku.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka nelielā pagalmā aug liels un vecs bērzs, kura stumbra apkārtmērs ir 2,38 m.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" 19.punktu, kas nosaka, ka pašvaldība atļauju šāda izmēra bērza ciršanai izsniedz pēc Dabas aizsardzības pārvaldes atzinuma saņemšanas.

Atlikt jautājuma izskatīšanu par bērza, kas aug Pīlādžu ielā 4, nozāģēšanu līdz Dabas aizsardzības pārvaldes atzinuma saņemšanai.

6.Par bērza un pīlādža nozāģēšanu Aldaru ielā 8
Apstādījumu uzraudzības komisija atkārtoti ir saņēmusi nama apsaimniekotāja iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt bērzu un pīlādzi, kas aug Aldaru ielas 8 pagalmā, jo koks apdraud īpašumu.

2016. gada 22. februāra sēdē komisija nolēma, ka jūlijā atkārtoti jānovērtē bērza un pīlādža vitalitāte, lai noteiktu, vai remontdarbu laikā kokiem ir būtiski bojāta sakņu sistēma.

Atkārtoti novērtējot kokus, kas aug Aldaru ielas 8 pagalmā, konstatēts, ka bērzs ir spēcīgi augošs, nav pazīmes, kas liecinātu par bojātu sakņu sistēmu. Šobrīd nav objektīva iemesla bērza likvidācijai. Pīlādzim daudz kalstošu zaru, rets un nabadzīgs lapojums. Pieļaujama pīlādža likvidācija, iepriekš komisijā iesniedzot dzīvokļu īpašnieku lēmumu par pīlādža likvidāciju un saņemot koka ciršanas atļauju.

1. Atļaut nama apsaimniekotājam organizēt pīlādža, kas aug Aldaru ielas 8 pagalmā, nozāģēšanu, iepriekš Apstādījumu uzraudzības komisijā iesniedzot dzīvokļu īpašnieku lēmumu par šā koka nociršanu.
2. Neatļaut nama apsaimniekotājam likvidēt bērzu, kas aug Aldaru ielas 8 pagalmā.

7.Par liepas nozāģēšanu Atmodas bulvārī
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi SIA "Evolution Road" iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt koku, kas aug Atmodas bulvārī.  Būvniecības ieceres dokumentācijā izstrādātais risinājums nobrauktuves izbūvei līdz savienojumam ar esošo pievedceļu, kas nodrošina piekļūšanu no Atmodas bulvāra uz esošajiem zemesgabaliem, paredz vienas liepas nociršanu.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka paredzēts likvidēt nokaltušu liepu, kuras stumbra diametrs ir 40 cm.

Zaudējumu atlīdzību par nokaltušu koku netiek noteikta.

Atbalstīt SIA "Evolution Road" iesniegto skici pievedceļa izbūvei, kas paredz nokaltušās liepas, kas atrodas Atmodas bulvārī, likvidāciju un nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šā koka ciršanu.

8.Par koka apzāģēšanu Atmodas bulvārī 10
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi dzīvokļu īpašnieku biedrības "Atmodas bulvāris 10" mājas vecākā iesniegumu, kurā lūgta atļauja apzāģēt kokus, kas aug pie nama Atmodas bulvārī 10 pagalma pusē, jo zari sitas logos.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka vainagu veidošana ieteicama robīnijai un pīlādzim, kas iestādīti tuvu ēkai.

Atļaut dzīvokļu īpašnieku biedrības "Atmodas bulvāris 10" mājas vecākajam organizēt 2 koku, kas aug Atmodas bulvārī 10 pagalma pusē, vainagu sakopšanu, darbu veikšanai piesaistot arboristu.

9.Par liepas apzāģēšanu pie nama Klāva Ukstiņa ielā 6
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi nama apsaimniekotāja lūgumu apzāģēt koku, kas aug pie daudzdzīvokļu dzīvojamā nama Klāva Ukstiņa ielā 6, jo zari bojā ēkas jumtu.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pie nama Klāva Ukstiņa ielā 6 aug liela liepa, kurai nepieciešama vainaga sakopšana, noīsinot zarus, kas bojā ēkas fasādi un guļ uz jumta.

Lūgt Komunālo pārvaldi iekļaut liepas, kas aug pie nama Klāva Ukstiņa ielā 6, vainaga kopšanu 2017. gada ielas koku kopšanas darbu plānā.

10.Par kokiem Viršu ielā 9/11
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi Liepājas pilsētas Sociālā dienesta Sociālās dzīvojamās mājas Viršu ielā 9/11 vadītāja iesniegumu, kurā lūgta atļauja apzāģēt 3 kokus, kas aug ēkai pieguļošajā teritorijā Viršu ielas pusē, un atļauju nozāģēt papeli, kas aug pārāk tuvu šai ēkai, pagalma pusē.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pie nama aug 3 lielas papeles, kurām nepieciešama profesionāla vainagu kopšana, bet pagalmā augošās papels zari un saknes bojā ēku.

Atļaut Liepājas pilsētas Sociālā dienesta Sociālās dzīvojamās mājas Viršu ielā 9/11 vadītājam organizēt 3 papeļu, kas aug Viršu ielā 9/11 apzāģēšanu, darbu veikšanai piesaistot arboristu un 1 papeles nozāģēšanu.

11.Par 3 koku nozāģēšanu Tebras ielā 4
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 3 kokus, kas aug Tebras ielā pie nama Nr.4, jo koki bojā māju.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka pie īpašuma Tebras ielā 4 aug 3 kļavas. Viena kļava aug tuvu ēkai un zari guļ uz jumta, bet divām kļavām veicama vainagu veidošana.

1.Atļaut organizēt kļavas, kas bojā ēkas Tebras ielā 4 jumtu, nozāģēšanu un nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šīs vienas kļavas nociršanu.

2.Lūgt Komunālo pārvaldi organizēt  2 kļavu, kas aug pie īpašuma Tebras ielā 4, vainagu sakopšanu, ņemot vērā ielas koku kopšanai pieejamo finansējumu.

12.Par kokiem Uliha ielā 21
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt koku, kas ieaudzis ēkas Uliha ielā 21 pamatos un  likvidēt koku, kas aug slīpi uz zemesgabala pusi. Iepriekš slīpi augošo liepu bija paredzēts iztaisnot, taču konstatēts, ka tas nav iespējams, jo kokam būtu jānocērt pārāk daudz sakņu.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka Uliha ielā 21, saimniecības ēkas pamatos ir ieaugusi kļava. Šo koku ieteicams likvidēt.

Slīpās liepas, kas aug Uliha ielas alejā, likvidēšanai šobrīd nav objektīva iemesla.

Atļaut likvidēt kļavu, kas ieaugusi ēkas Uliha ielā 21 pamatos un nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šī koka ciršanu.

13.Par bērza nozāģēšanu Uliha ielā 23
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi dzīvojamās mājas Uliha ielā 23 pārvaldnieka iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt bērzu, kas aug Uliha ielā 23, jo koks aug tuvu mājai un apdraud jumta un pamatu konstrukcijas.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka ļoti tuvu dzīvojamai mājai aug liels un vecs bērzs (stumbra apkārtmērs 1,7 m).

Atļaut dzīvojamās mājas Uliha ielā 23 pārvaldniekam organizēt bērza, kas aug Uliha ielas 23 pagalmā, nozāģēšanu un nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šī bērza ciršanu.

14.Par kokiem Roņu ielā 5
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi nama apsaimniekotāja iesniegumu, kurā lūgts apsekot koku, kas aug Roņu ielas 5 pagalmā un atļaut sakopt to vainagus. Lūgta atļauja nozāģēt pagalmā augošo papeli.

Novērtējot kokus dabā, konstatēts, ka pagalmā aug seši bērzi, divas liepas un kļava. Šiem kokiem var veikt vainagu sakopšanu. Nozāģējama papele un nokaltušais pīlādzis.

Tā kā papele aug daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagalmā, pirms koka ciršanas atļaujas saņemšanas komisijā jāiesniedz dzīvokļu īpašnieku lēmums, kur šī koka ciršanu atbalsta vismaz 50% pluss viena balss dzīvokļu īpašnieku.

Atļaut nama apsaimniekotājam organizēt 6 bērzu, 2 liepu un kļavas, kas aug Roņu ielas 5 pagalmā, vainagu sakopšanu. Pirms papeles, kas aug zemesgabalā Roņu ielā 5, nozāģēšanas Apstādījumu uzraudzības komisijā iesniegt šā nama dzīvokļu īpašnieku lēmumu par koka nociršanu un saņemt koka ciršanas atļauju.

15.Par koku apzāģēšanu pie nama Uliha ielā 35/37
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi nama apsaimniekotāja iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt iespēju apzāģēt vainagus kokiem, kas aug Uliha ielā pie nama Nr.35/37, jo koki noēno māju.  

Saskaņā ar Liepājas pilsētas domes apstiprināto (2016.gada 28.janvāra lēmums Nr.7) Liepājas pilsētas apstādījumu koncepcija 2016. – 2019.gadam, liepas, kas aug Uliha ielā, posmā no Kūrmājas prospekta līdz Peldu ielai, paredzēts apzāģēt 2017. gadā.  Pēdējo reizi šie koki apzāģēti 2011. gada novembrī.      

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka Uliha ielas Holandes liepu alejai nepieciešama vainagu kopšana 2017. gadā.

Informēt nama apsaimniekotāju, ka Holandes liepu aleju, kas aug Uliha ielā, posmā no Kūrmājas prospekta līdz Peldu ielai, paredzēts apzāģēt 2017. gadā.

16.Par papeles apzāģēšanu Brīvostas ielā 3/7
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes  iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt zarus papelei, kas aug Brīvostas ielā 3/7, jo zari sitas gar dzīvojamās mājas balkoniem un logiem.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka tuvu daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Oskara Kalpaka ielā 103 aug 4 papeles, kuras atrodas šim namam piekrītošajā zemesgabalā, bet pārējās papeles atrodas zemesgabalā Brīvostas ielā 3/7, kurām ieteicama vainagu sakopšana.

1.Atļaut Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei organizēt papeļu, kas aug Brīvostas ielā 3/7, vainaga kopšanu, darbu veikšanai piesaistot arboristu.
2.Pirms 4 papeļu, kas atrodas pie daudzdzīvokļu dzīvojamā nama Oskara Kalpaka ielā 103, nociršanas, Apstādījumu uzraudzības komisijā iesniegt šā nama dzīvokļu īpašnieku lēmumu par koku ciršanu un saņemt koku ciršanas atļauju.

17.Par bērza un kļavas nozāģēšanu Ventas ielā 23
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt kļavu un bērzu, kas aug Ventas ielā 23, jo koki bojā dzīvojamās mājas jumtu.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka bērzs ir daļēji nokaltis, bet kļavai nepieciešama vainaga sakopšana.

Atļaut organizēt kalstošā bērza, kas aug Ventas ielā 23, nozāģēšanu un nepiemērot zaudējumu atlīdzību par šī koka ciršanu. Kļavai, kas aug Ventas ielā 23, atļauts profesionāli sakopt vainagu.

18.Par nokaltušiem un bīstamiem kokiem pilsētas apstādījumos
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi p/i "Komunālā pārvalde" lūgumu atļaut nozāģēt pilsētas publiskajos apstādījumos apzinātos nokaltušos un bīstamos kokus. Nokaltušie koki konstatēti Papes ielas skvērā, 14. novembra bulvārī, Robežu ielā, pie Karostas kanāla un Graudu ielas skvērā.

Novērtējot situāciju dabā konstatēts, ka Robežu ielā atrodas nokaltis pīlādzis, Papes ielas skvērā (adrese: Priekules iela 17) atrodas 9 nokaltuši bērzi un Priekules ielā – viens nokaltis bērzs, 14.novembra bulvārī divi nokaltuši oši, zemesgabalā Imantas ielā 29, pie tiltiņa pāri gravai – viens iztrupējis ozols, bet skvērā Graudu ielā 30 viena bīstama, iztrupējusi liepa.

Atļaut Komunālajai pārvaldei organizēt nokaltušo un bīstamo koku nozāģēšanu pilsētas publiskajos apstādījumos.

19.Atkārtoti par kļavas nozāģēšanu pie Dzintaru ielas 3/5
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi Liepājas pilsētas domes izpilddirektora E.Rāta 2016. gada 2. augusta pieņemšanas protokolu Nr.359661/2.1.10/346936, kurā tiek uzdots atkārtoti apsekot koku, kas aug Dzintaru ielā pie nama Nr.3/5 un lemt par tā nozāģēšanu.  

2015. gada 20. maija sēdē (protokols Nr.14), izskatot nama pārvaldnieces iesniegumu, kurā lūgta atļauja kļavas, kas aug Dzintaru ielā pie nama Nr.3/5, nozāģēšanai, komisija nolēma, informēt, ka pirms koka ciršanas komisijā jāiesniedz teritorijas labiekārtojuma skice, kurā atzīmēts likvidējamais koks, bet pirms būvatļaujas saņemšanas jāsamaksā zaudējumu atlīdzības par dabas daudzveidības samazināšanu saistībā ar kļavas nociršanu.

2016. gada 30. maija sēdē (protokols Nr.12) komisija atkārtoti skatīja jautājumu par koka nozāģēšanu Dzintaru ielā. Šo iesniegumu iesniedza SIA "WS". Iesniegumam bija pievienots topogrāfiskais plāns, kurā atzīmēts likvidējamais koks, bet nebija norādīts koka ciršanas iemesls. Komisija nolēma neatļaut nozāģēt kļavu, kas aug Dzintaru ielā pie nama Nr. 3/5, jo tam nav objektīva pamatojuma.

Savukārt, 2016. gada 14. jūnija sēdē (protokols Nr.13) komisija skatīja dzīvokļu īpašnieku biedrības "Dzintarnams" iesniegumu, kurā norādīts, ka biedrība uzsākusi projekta izstrādi pagalma labiekārtošanai. Sakarā ar to paredzēts izbūvēt iebrauktuvi, kā dēļ nepieciešama viena koka, kas aug Dzintaru ielā, nociršana. Iesniegumam pievienots tikai topogrāfiskais plāns ar likvidējamo koku.

Lai izvairītos no situācijām, kad komisija nolemj atļaut likvidēt koku un nosaka zaudējumu atlīdzību par koka ciršanu, bet būvvalde izstrādāto projektu neakceptē, pirms lūgt atļauju koka likvidēšanai, komisijā jāiesniedz projekta kopija vai skice, kuru saskaņojis būvvaldes arhitekts un kurā atzīmēts likvidējamais koks un plānotie apstādījumi. Dzīvokļu īpašnieku biedrībai "Dzintarnams" tika nosūtīts komisijas lēmums, kurā komisija nolēma informēt dzīvokļu īpašnieku biedrību "Dzintarnams" ka, lai saņemtu atļauju koku ciršanai:

1.komisijā jāiesniedz labiekārtojuma projekta skice, kas saskaņota ar būvvaldes arhitektu un kurā norādīts likvidējamais koks;
2.jāatmaksā komisijas noteiktā zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu saistībā ar koka ciršanu pilsētā.

Līdz šim brīdim komisijā nav informācijas par šī projekta akceptēšanu būvvaldē.

Ierosinu atļaut likvidēt kļavu, kas aug Dzintaru ielā pie nama Nr.3/5, nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šīs kļavas likvidēšanu, bet projektā paredzēt kompensējošos stādījumus (divus kokus).

Atbalstīt labiekārtojuma projektā paredzētās kļavas, kas aug Dzintaru ielā pie nama Nr.3/5, likvidēšanu. Kļavu atļauts nocirst pēc būvatļaujā ietverto nosacījumu izpildīšanas.

20.Par koku pretī Dunikas ielas 23 namam
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi anonīma autora lūgumu izskatīt iespēju apzāģēt koku, kas atrodas laukumā pretī Dunikas ielai 23. Koks izaudzis liels un aizēno laternu.

Novērtējot situāciju dabā konstatēts, ka laukums pretī Dunikas ielai 23, kura adrese ir Dunikas iela 21, pieder SIA "Reiņu meža iela".  Zemesgabala malā aug vītols un kalstošs bērzs. Vītolu zari aizsedz laternu, bet kalstošo bērzu jānozāģē.

Lūgt SIA "Reiņu meža iela" organizēt nokaltušā bērza, kas atrodas zemesgabalā Dunikas ielā 21,  nozāģēšanu un vītola zaru, kas aizsedz laternu, apzāģēšanu.

21.Par liepu bojāšanu Hika ielā 10
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi informāciju, ka būvdarbu laikā tiek bojāti koki, kas aug Hika ielā 10.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka ļoti tuvu divām liepām, kas aug zemesgabalā Hika ielā 10, ir ierakti žoga stabi. Žoga projektēšanas laikā nav ņemts vērā, ka šeit aug koki un nav rasts risinājums koku stumbru un sakņu saudzēšanai.

Pieņemt zināšanai, ja pasliktināsies divu liepu, kas aug Hika ielā 10, vitalitāte, cēlonis ir veiktie žoga būvdarbi.

22.Par koku ciršanu Turaidas ielā 22 un Turaidas ielā 24E
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 7 papeles un nokaltušu priedi, kas atrodas Liepājas SEZ pārvaldes valdījumā esošajos zemesgabalos Turaidas ielā 22 un Turaidas ielā 24E.

2016.gada 4.aprīļa komisijā (protokols Nr.7) komisija konstatēja, ka Turaidas ielai pieguļošajā teritorijā ir daudz koku, bet par bīstamiem un likvidējamiem uzskatāmi: 2 kalstošas apses, 1 papele ar trim stumbriem un 1 priede ar nokaltušu galotni. Komisijai nebija informācijas par šīs teritorijas īpašnieku vai tiesisko valdītāju.

Novērtējot situāciju atkārtoti, konstatēts, ka zemesgabalā Turaidas ielā 22 likvidējamas 13 novecojušas papeles, bet Turaidas ielā 24E viena kalstoša un bīstama priede.

Atļaut Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei organizēt 13 novecojušu papeļu, kas atrodas Turaidas ielā 22 un kalstošas priedes, kas atrodas Turaidas ielā 24E, nozāģēšanu un nepiemērot zaudējumu atlīdzību par šo koku ciršanu.

23.Par oša apzāģēšanu Atmodas bulvārī 1
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes iesniegumu, kurā lūgta atļauja apzāģēt zarus osim, kas aug Atmodas bulvārī 1, jo zari traucē izgriežamā tilta darbībai.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka osim nepieciešama vainaga pacelšana un nozāģējams viens tievākais stumbrs, kas aug slīpi uz kanāla pusi un nākotnē traucēs tilta darbībai.

Atļaut Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei organizēt oša, kas aug Atmodas bulvārī 1, vainaga pacelšanu un apzāģēšanu, kā arī tievākā stumbra nozāģēšanu.

24.Par 6 koku nozāģēšanu Zemgales ielā 8
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes iesniegumu, kurā lūgta atļauja nozāģēt 3 bērzus un 3 papeles, kas aug Zemgales ielā 8, jo koki aug tuvu dzelzceļam un apdraud tā drošu darbību.

Informēju, ka saskaņā ar  Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" 5.6.apakšpunktu, kas nosaka ka bez pašvaldības atļaujas koku ciršana ārpus meža atļauta dzelzceļa zemes nodalījuma joslā un aizsargjoslā, lai garantētu dzelzceļa infrastruktūras objektu drošu ekspluatāciju un satiksmes drošību. Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu minimālais dzelzceļa aizsargjoslas platums pilsētā gar sliedēm ir 25 m, bet Dzelzceļa likums un uz tā pamata izdotie normatīvie akti nosaka dzelzceļa infrastruktūras izveides un drošas ekspluatācijas prasības.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka Zemgales ielā 8 likvidējami 3 bērzi, viens nolūzis un 3 novecojušas papeles.

1.Atļaut Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei organizēt 6 koku, kas aug dzelzceļa zemes nodalījuma joslā Zemgales ielā 8, nozāģēšanu un nenoteikt zaudējumu atlīdzību par šo koku ciršanu.
2. Informēt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, ka pašvaldības atļauja nav nepieciešama ja tiek likvidēti koki, kas aug dzelzceļa zemes nodalījuma joslā vai aizsargjoslā.

25.Atkārtoti par liepām pie Matīsa Gūtmaņa ielas 16
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi iesniegumu, kurā lūgts atkārtoti izskatīt jautājumu par kokiem, kas aug pie nama Matīsa Gūtmaņa ielā 16. Iesniegumā norādīts, ka "jūlija mēnesī Matīsa Gūtmaņa ielā 16 bija ieradusies Apstādījumu uzraudzības komisija. Sarunas laikā es un mājas iedzīvotāji norādījām uz problēmām, kuras rada Padomju Savienības laikā 2 m no mājas iestādītas liepas:

1. Īrniekiem visu gadu jādzīvo tumsā, ziemā dēļ mazā dienas perioda, vasarā dēļ kokiem. Šajā namā pārsvarā dzīvo pensionāri un invalīdi, kuri nevar atļauties dzīvokļus ar ērtībām, daži iedzīvotāji sirgst ar depresiju, pastāvīgi dzīvojot tumsā - šo faktu iedzīvotāji arī minēja sarunas laikā.
2. Koku zariem beržoties gar māju tiek bojāta mājas fasāde un vēja laikā tiek traucēts nakts miers, kā arī, neiespīdot saules gaismai mājas iekšienē, saglabājas liels mitrums.

3. Mājas iedzīvotājiem ir palielināts elektrības rēķins, jo telpu apgaismojums jādedzina pat dienas laikā.

4. Ļoti grūti dabūt īrniekus, jo jādzīvo tumsā, kā arī īres maksa jāsamazina zem tirgus vērtības, kas rada papildus zaudējumus.

Mēs ar mājas iedzīvotājiem likām lielas cerības uz Apstādījumu uzraudzības komisijas goda prātu un kompetenci, kā arī uz izsludināto publisko apspriešanu, mums likās, ka komisija izprot iedzīvotāju izmisumu un uzņēmējdarbības ierobežojošos faktorus, bet izrādās, ka pašvaldībai nav saistoši iedzīvotāju un nama īpašnieka izteiktie viedokļi un fakti.

Viss iepriekš minētais liek noprast, ka pašvaldība nav ieinteresēta atrisināt šo situāciju, liek maksāt nodokļus un vienlaikus ierobežo uzņēmējdarbību un piespiež iedzīvotājus dzīvot tumsā, jo pašvaldība nav spējīga ik gadu sakopt nepareizi iestādītos koku vainagus."
Iesniegumā lūgts virzīt šo jautājumu atkārtotai izskatīšanai un atrisināt esošo situāciju.

Liepu, kas aug Matīsa Gūtmaņa ielā, vainagu apzāģēšana atrisinās problēmu ar dzīvokļu pārāk lielo noēnojumu un novērsīs ēkas fasādes bojāšanu.

26.Par koku Uliha ielā 66
Apstādījumu uzraudzības komisija ir saņēmusi SIA "Liepājas enerģija" mutisku lūgumu apsekot koku, kas aug Uliha ielā 66. Šajā adresē tiek veikta siltumtrases nomaiņa un koks atrodas uz trases.

Novērtējot situāciju dabā, konstatēts, ka Uliha ielas 66 pagalmā siltumtrase ir izbūvēta saglabājot koku (kļava). Trases būvniecība notikusi maksimāli saglabājot un saudzējot koka saknes. Taču kļava aug slīpi uz kaimiņa īpašumu. Šī koka vainags ir asimetrisks, nepieciešama vainaga sakopšana un atsevišķu zaru redukcija, iespējams pat nostiprināšana ar dinamisko saiti, jo pastāv koka izgāšanās risks.

Saskaņa ar normatīvo aktu prasībām siltumtīklu aizsargjoslā, kas ir noteikta 2 m attālumā katrā pusē no cauruļvada, koki nedrīkst atrasties.

Rekomendēt likvidēt kļavu, kas aug Uliha ielas 66 pagalmā uz izbūvētās siltumtrase. Ja nama Uliha ielā 66 iedzīvotāji nolemj kļavu saglabāt, nepieciešama profesionāla koka vainaga kopšana un nostiprināšana.