Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lasītājs: Ar lāpstu pret traktoru?


atlikušas 250 zīmes


Lasītājs: Ar lāpstu pret traktoru? (18)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 18. janvārī, 2016 | BIRKAS: sniegs , Komunālā pārvalde , Tranzīts L
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Sniegs, kas lielākoties visus priecē, pilsētā tomēr sagādā arī rūpes un prasa smagu darbu. Lāpstas cilātāji šajā darbā nevar konkurēt ar traktoriem un citu ielu tīrīšanas tehniku.

Aizvadītās nedēļas nogalē kāds portāla lasītājs, kurš jau vairākas dienas bija cīnījies ar sniegu, tīrot savai mājai piegulošo ietvi, pamanīja, ka traktors, kas tīra ielu, krustojumā esošajai gājēju pārejai aizstūmis priekšā pusmetru augstu valni.

“Redzot, kā bērni mokās, lai tiktu pāri ielai, ņēmu lāpstu un sastumtajā valnī izraku taciņu, lai var normāli tikt uz gājēju pārejas. Nepagāja ilgs laiks, un gar manu māju aizbrauca “Tranzīts L” mazais traktors, kas tīrīja uz tās pašas ietves izbūvēto velojoslu. Un atkal gājēju pārejai priekšā bija sastumts valnis! Traktors mierīgi aizbrauca, bet es ņēmu lāpstu un atkal cīnījos ar sniegu un smagajiem ledus gabaliem.”

Iepriekš Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls medijiem izplatīja relīzi, kurā ēku un gruntsgabalu īpašniekiem un namu apsaimniekotājiem skaidroja, kā pareizi jātīra ietves. Atsaucoties uz 2012. gada 20.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.34 “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu", Štāls norādīja, ka “tīrot īpašumam piegulošās ietves, namīpašumu apsaimniekotājiem, īpašniekiem, valdītājiem jānotīra arī ietvju daļas, kas pieved pie gājēju pārejām/krustojumiem/luksoforiem”.

Taču, kā norāda lasītājs, pieminēto noteikumu sadaļā “Veloceliņu un gājēju pāreju mehanizētās tīrīšanas noteikumi” skaidri pateikts:

“Veloceliņu un gājēju pāreju mehanizētā tīrīšana notiek centralizēti, ko organizē Liepājas pilsētas pašvaldība.”

Tad nu iznāk, ka pašvaldība ne tikai nevadās pati no saviem noteikumiem un neprasa to no uzņēmumiem, ar kuriem noslēgusi līgumus, bet arī neciena pašvaldības vietā darbu izdarījušo iedzīvotāju pūles un labo gribu, uzskata lasītājs.

Ziema vēl nav galā, un sniegs droši vien uzsnigs ne reizi vien. Varbūt visiem ietvju, ielu un celiņu tīrītājiem vajadzētu rīkoties pēc principa, ko ievēro ceļu satiksmes noteikumos – ka vislielākās priekšrocības ir vismazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem? Šajā gadījumā – individuālajiem ietvju tīrītājiem.

No sēdēšanas pie liela vai maza traktora un kravas auto stūres šoziem neviens sniega tīrītājs Latvijā vēl nav nomiris. 72 gadus vecs kungs, kas sniegu tīrīja ar lāpstu, – gan.

Un vēl – klanoties un kalpojot motoriem, varbūt šīs pilsētas Komunālajam dienestam derētu atcerēties, ka Liepājā vēl ir palikusi arī tāda izmirstoša un tāpēc saudzējama kategorija kā kājāmgēji. Viņiem nevajag sāls tonnas, un Komunālā dienesta salīgto sniega stūmēju palīdzība arī nepieciešama tikai tajos gadījumos, kad citi šā paša dienesta salīgtie ielu tīrītāji sastūmuši sniega kalnus priekšā gājēju ceļiem un pārejām.

Sludinājums

Y
06:27 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(19)
+

Štālam par pārāk gudriem padomiem jāpieliek pie algas un jāatlaiž no darba.

Gatis
08:57 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Piektdien milzīgs sniega valniks bija aizstumts prkekšā ceļam no garāžu kooperatīva Spīdolas ielas galā.

Leitis
09:14 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Pilnībā piekrītu rakstā izteiktajam viedokli. Bez tam pats arī tīru pie savas mājas trotuāru un lidzīga problēma, bet vissliktāk bija, kad manu izbrauktuvi no sētas aizstuma ielu tīrāmā mašīna.
Nu ne pilnībā, bet puse bij gan. Tad nācās iespringt normāli, jo steidzos un mašinu no sētas neizdabūt.

Varu apmierināt
09:54 | 18/01/16
ZIŅOT
(-20)
(3)
+

Sarmīte atkal nav dabūjusi! Aizej pie kārtīgiem vīriem, lai Tevi vienreiz apmierina!

Sarmīte
10:28 | 18/01/16
ZIŅOT
(-1)
(21)
+

Diez vai. Tev visa enerģija izkūp komentārus rakstot

Pilnīga taisnība
10:39 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(25)
+

rakstā teiktajam, arī pāri ielai pat par pārejām brīžiem nevar tikt, jo sniega vaļņi aizstumti priekšā un arī autobusos brīžam nevar iekāpt!

arbeitlos
12:14 | 18/01/16
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

un tas notiek laika kad Liepaja loti augsts bezdarba limenis...

xt
16:56 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Un domā, ka daudz gribētāju būs strādāt par velti un skaties ka vēl parādā nepaliec. Ja nepatiks, kā strādā - sods 350 eiro.

Autovadītājs
14:37 | 18/01/16
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Pagājušogad laikam tīrīja kāds cits, nevis Tranzīts L. Tad mazās un tā jau šaurās centra šķērsieliņas tiešām notīrīja. Sniegu aizveda. Traktors mazliet pagaidīja, kamēr auto īpašnieki savus auto no netīrītās ielas daļas pārvieto uz notīrīto. Šīs sadarbības rezultātā ielas bija daudz tīrākas. Tagad šķiet, ka traktorus vada iesāceji, kas tik vien māk, kā radīt darbu autovadītājiem, kuri ziemā vēlas izmantot savus spēkratus. Galu galātransporta noevasi maksājam par 12 mēnešiem. Neviens mums par dīkstāves mēnešiem šo nodevu nesamazina.

Palasiet
15:38 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

SIA "Tranzīts L" tīra veloceliņus ar traktortehniku nevis centra mazās šķērsielas.

kājāmgājēja
08:12 | 20/01/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Brīvības,Cukura un Dūņu veloceliņi ir neizbrienami,cilvēki pārvietojas pa braucamo daļu!Tas ir normāli?????

lai
18:33 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

stals panem bernu ratinus vAi invalida ratinus un pamegina izbraukt skersielas Zirnu un Kalku ielu krustojumus.Tapat ari citviet.

minik
14:29 | 20/01/16
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

ziemā ir jābrauc ar ragaviņām nu ne jau ratiem. tā ka ieliec bērnu ragaviņās un velc.

Laalaa
19:03 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Tiešām iesaku Štāla kungam paņemt zobos savus mīļos noteikumus, kurus tik naski citē un izbraukt kādu līkumu par pilsētu ar bērna ratiņiem. Lai pamēģina tikt pāri tiem vaļņiem, kurus uz ietvēm ir sastūmuši traktori.

Ui
22:30 | 18/01/16
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

DOMES KUNGI,atbrauciet uz Karostu-tur vēl šorīt pieturas no pagājšonedēļ uzsnigušā sniega neattīrītas! Mikriņš, piebraucot pie lepnā pieturas sniega vaļņa, durvis var atvērt vien 20 cm un uz aizrādījumu atcērt, lai pasažieri paņem līdzi sniega lāpstas!
Visa Studentu rotas ielas lielākā daļa atstāta bez gājēju celiņiem-ejam no un uz dārziņu ar bērnu pie rokas pa ielas braucamo daļu, kur braucēji pat nekautrējas mums uztaurēt!
Kāda jēga no smalkākā rajona bērnudārza, ja līdz viņam man ar bērnu jābrien pa sāls un sniega maisījumu uz ielas braucamās daļas???
Un vēl-kad vienreiz Karostas pieturās iztīrīs līdz augšai piekrautās miskastes?

Ui un fui
22:56 | 18/01/16
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Man ir priekšlikums - lai dome izsniedz visiem, kas vēlas, sniega lāpstu, un tad katrs kādu krustojumu paraks, lai var tikt pāri, un visiem būs labi! Citādi omītes kā tādas kalnu kazas rāpjas pāri sniega kalniem, uzkalniem un pakalniem...

to minik
19:00 | 20/01/16
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

ka zidaini var likt ragavinas.Vai tev lasteka ir trapijusi pa galvu?

aa
19:15 | 20/01/16
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Вот такая интересная техника выходит на улицы канадских городов, чтобы очистить их от снега. Трактор чистит дороге в Канаде, а срам по этому поводу между депутатами.... Ничего нового,твою мать сколько же безмозглых в городской думе……......
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=O__7fD1cMnk

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki