Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Latvijā beigusies gripas epidēmija


atlikušas 250 zīmes


Latvijā beigusies gripas epidēmija

Pirmdienā, 14. maijā, 2012 | BIRKAS: gripa
Izdrukāt Ziņot

Slimību profilakses un kontroles centrs paziņojis par gripas epidēmijas beigām, jo divu nedēļu laikā nevienā no pilsētām gripas izplatība nepārsniedza epidēmijas līmeni.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja epidemioloģe Raina Nikiforova, pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu turpināja samazināties, un vidēji šī slimība tika konstatēta 2,8 pacientiem uz 100 000 iedzīvotāju. Saslimšanas gadījumi ar gripu tika reģistrēti Daugavpilī un Rīgā. Liepājā vēl marta beigās bija epidēmijas līmenis.

Kopumā šogad gripas epidēmija sākusies neierasti vēlu, tāpēc tā arī beidzās vēlāk nekā iepriekšējos gados, sacīja Nikiforova. Tāpat šogad mainījušies arī noteikumi, kas nosaka, kad drīkst paziņot par epidēmijas beigām.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām gripas sezonām šosezon saslimstības intensitāte bija zemāka, teica epidemioloģe. Nedēļā, kad bija reģistrēta vislielākā infekcijas izplatība, ar gripu slimoja 240 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju. Tomēr šajā gripas sezona līdz šim reģistrēti deviņi nāves gadījumi gripas pacientiem. Visi mirušie gripas pacienti bija vecumā no 62 gadiem, un viņiem bija citas hroniskas saslimšanas.

Kopumā šosezon reģistrēti 1346 laboratoriski apstiprinātie gripas gadījumi, tostarp pieciem pacientiem gripa konstatēta pagājušajā nedēļā.

Par gripas epidēmijas sākumu tika paziņots 5.martā. Par epidēmijas sākumu tiek paziņots, ja vismaz vienā no monitoringa teritorijām gripas intensitātē nedēļas laikā pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, bet par gripas epidēmijas beigām paziņo, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringā teritorijām šis rādītājs nepārsniedz 100 pacientu uz 100 000 iedzīvotāju.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki