Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

No karstā ūdens krāna var tecēt krāsains ūdens


atlikušas 250 zīmes


No karstā ūdens krāna var tecēt krāsains ūdens

Otrdienā, 11. oktobrī, 2016 | BIRKAS: Liepājas enerģija , apkure , remonts
Izdrukāt Ziņot

Otrdien, 11.oktobrī, iekrāsos tehnisko ūdeni pilsētas siltumtīklos, lai tajos konstatētu iespējamās noplūdes, informē SIA "Liepājas enerģija" pārstāve Agija Tērauda.

Pilsētas siltumtīklos cirkulējošā tehniskā ūdens iekrāsošana ar fluorescējošu krāsvielu, kas ūdenim piešķir zaļgandzeltenu nokrāsu, nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu, skaidroja "Liepājas enerģijas" pārstāve.

"Ūdens iekrāsošana ir viens no efektīvākajiem un operatīvākajiem veidiem, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Ja kāds no karstā ūdens sildītājiem ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa krānu tekošo ūdeni zaļgandzeltenā krāsā. Bojājumu gadījumā iekrāsojas tikai karstais ūdens, bet aukstā ūdens krāsa nemainās," skaidroja Tērauda.

Ūdenim pievienotā krāsviela spīd speciālā apgaismojumā, bet ne tumsā. Kā uzsvēra "Liepājas enerģijas" pārstāve, šī pārtikas krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai. Zaļganais ūdens nevar sabojāt arī sadzīves priekšmetus.

Ja karstā ūdens apgādes sistēmā parādās fluorescējoši zaļš ūdens vai šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas apkārtējā vidē, iedzīvotāji aicināti nekavējoties par to ziņot uzņēmumam "Liepājas enerģija", zvanot pa tālruni 63488866 vai 29112732.

Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu "Liepājas enerģija" parasti veic divas reizes gadā, kad ūdens kļuvis blāvi zaļš. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, ievadot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki