Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pēc lietavām situācija Liepājā esot labāka nekā Rīgā


atlikušas 250 zīmes


Pēc lietavām situācija Liepājā esot labāka nekā Rīgā

Otrdienā, 03. septembrī, 2013 | BIRKAS: Uldis Sesks , lietus , plūdi , Komunālā pārvalde , apgaismojums
Izdrukāt Ziņot

Situācija pēc vakardienas lielajām lietavām Liepājā nebija tik kritiska kā pēc lielāka lietus Rīgā, kur ielas nākas slēgt satiksmei, "Rietumu Radio" atzina Liepājas mērs Uldis Sesks.

Viņš piebilda, ka iepriekš arī Liepājā pārplūdušo ielu dēļ bijusi traucēta satiksme, raksta LETA.

"Vairākās Liepājas ielās rekonstrukcijas laikā ir izbūvēta atbilstoša lietusūdens novadīšanas sistēma," skaidro Sesks, norādot, ka pārāk liels ūdens uzkrājums vakar veidojies arī rekonstruētajās ielās. To Liepājas mērs skaidro ar jaunajām gūlijām, kas nelaižot cauri lielās koku lapas, kas nobloķē gūliju. Lapas novācot, ūdens no ielas aizplūstot. Mērs pieļauj, ka atsevišķās vietās gūlijas varētu būt jāmaina.

Viņš arī aicina iedzīvotājus un namu apsaimniekotājus operatīvi ziņot uzņēmumam "Komunālā pārvalde" par pārplūdušiem ielu posmiem vai pašiem attīrīt nobloķētās gūlijas. Pilsētas komunālo dienestu rīcību lietavu seku novēršanā Liepājas mērs vērtē izvairīgi.

Kā ziņots, stipro lietavu dēļ vairākas Liepājas ielas ir pārplūdušas, policija aicina autovadītājus ievērot piesardzību un samazināt braukšanas ātrumu, "Rietumu Radio" vakar atzina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļdienesta nodaļas priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Kā novērojis Ukstiņš, stiprā lietus dēļ lielas peļķes šorīt veidojušās Bāriņu un Ādu ielas krustojumā, daudz ūdens sakrājies arī Bāriņu un Kungu ielas malās. Kā atzina VP pārstāvis, situācija pēc lielākām lietavām Liepājā ir slikta, jo applūst samērā daudz ielu, piemēram, vairāki maģistrālās Ganību ielas posmi.

"Iebraukšana peļķē var radīt akvaplanēšanu, kas satiksmē ir bīstama parādība," sacīja Ukstiņš. Viņš uzsver - lai no akvaplanēšanas izvairītos, autovadītājiem pirms peļķēm jāsamazina ātrums, lai spētu transportlīdzekli savaldīt. "Nekad nevar zināt, cik peļķe dziļa," piebilda Ukstiņš.

Kā informēja uzņēmuma "Komunālā pārvalde" pārstāvis Aigars Štāls, Liepājā pašlaik strādājot trīs brigādes, kas no lapām un zariem attīra gūlijas, caur kurām tiek novadīts lietusūdens. Piesārņotās gūlijas Štāls min kā galveno iemeslu, kāpēc uz vairākām Liepājas ielām veidojas peļķes. Savukārt Republikas un Ģimnāzijas ielas krustojumā uzstādīts sūknis, kas sūknē krustojumā sakrājušos ūdeni. Ūdens tiekot atsūknēts arī Siļķu ielā.

Vairākās vietās pilsētā lietus dēļ bija pazudis ielu apgaismojums, taču ap pulksten 22 tas tika atjaunots.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki