Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pēc lietus komunālie dienesti strādājuši visu nakti


atlikušas 250 zīmes


Pēc lietus komunālie dienesti strādājuši visu nakti

Otrdienā, 30. jūlijā, 2013 | BIRKAS: plūdi , lietus , Gunārs Ansiņš , Liepājas ūdens , Vēsma Lēvalde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Igors Šošins.

Liepājas komunālo dienestu un uzņēmuma "Liepājas ūdens" pārstāvji strādājuši visu nakti, lai pēc pērkona negaisa izraisītajām spēcīgajām lietavām Liepājā novērstu plūdu draudus.

Tā "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Kā informēja Ansiņš, vakar tika ieslēgti pilnīgi visi sūkņi, kas novada lietusūdeņus no Liepājas ielām, informēja Ansiņš. Viņš izsaka pateicību dienestiem, kas bija iesaistīti vakar nakts darbos, un slavē tos par "pietiekami operatīvo rīcību". "Diezgan sarežģīta situācija bija vienā no Jaunās ielas posmiem," jautāts par to, kuras ielas applūdušas, sacīja Ansiņš, norādot, ka šorīt situācija pilsētā ir normāla.

"Liepājā vairāku gadu desmitu laikā būvēts, īpaši nerūpējoties par lietusūdens novadīšanas sistēmas atdalīšanu no kanalizācijas sistēmas," ielu pārplūšanas iemeslus stipru nokrišņu laikā min Ansiņš. Viņš norāda, ka, realizējot jaunos ielu rekonstrukcijas projektus, šī problēma pakāpeniski tiekot novērsta, bet tas prasot daudz laika.

Spēcīgo lietusgāžu laikā vakar pēc pulksten 21 bija applūdusi arī Zirņu iela, kur tikai pirms gada pabeigta vērienīga rekonstrukcija. Žurnāliste Vēsma Lēvalde aģentūrai LETA atzina, ka spēcīgo lietavu kulminācijas laikā viņa mazliet bažījusies, vai neapplūdīs arī viņas privātmāja Ziņu ielā. Par laimi, tas neesot noticis, taču neesot izslēgts, ka ir vietas pilsētā, kas applūdušas vairāk, pieļāva Lēvalde.

Lietus ūdens notekas un kolektori varētu būt paredzēti vidējam nokrišņu daudzumam un tik stipru lietavu laikā, kā tas Liepājā bija vakar, lietus ūdens kanalizācijas sistēma vienkārši nespēj uzreiz novadīt visu ūdeni, pieļāva Lēvalde.

Pašlaik ūdens no Zirņu ielas esot aizplūdis.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki