Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vasarā pieaug dārza tehnikas un instrumentu zādzības


atlikušas 250 zīmes


Vasarā pieaug dārza tehnikas un instrumentu zādzības

Autors: Signe Šteinberga
Piektdienā, 25. maijā, 2012 | BIRKAS: drošība , zādzība
Izdrukāt Ziņot

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes redzeslokā nonāk aizvien jauni gadījumi, ka lauktehnikas un dārza instrumentu zādzības diemžēl ir šīs sezonas aktualitāte visā Latvijā.

Lai to izskaustu, policija aicina ikvienu zemnieku un lauksaimnieku vēlreiz padomāt par drošības un piesardzības pasākumiem un arī par  to, kā padarīt, piemēram, savu motorzāģi atpazīstamu, bet zaglim neiekārojamu. Piemēram,  iezīmējot to un attēlu ar šo zīmi saglabājot, īpašnieks rūpējas, lai gadījumā, ja zāģi nozags, būtu vieglāk to atrast un atpazīt starp citiem.

Nav noslēpums, ka nozagtie instrumenti un tehnika nereti nonāk tirgū.  Lai aiztaupītu sev šādus nepatīkamus pārsteigumus, visi zemnieki, lauksaimnieki un mežstrādnieki  tiek aicināti rūpēties par savu īpašumu - lauksaimniecības tehniku turēt iespējami tuvāk mājām, lieliski, ja tuvumā ir suns. Jāatceras, ka  vārtiem, garāžām un angāriem, kur tiek glabāti darbarīki un tehnika, noteikti jābūt aizslēgtiem!

Kārtībā ir jābūt arī tehnikas dokumentiem – jābūt norakstītiem numuriem un pilnam tehnikas nosaukumam, pretējā gadījumā, policija īsti nezinās, ko tieši meklēt, kad zādzība jau būs notikusi.

Tāpat jāpatur prātā, ka arī dīzeļdegviela ir garnadžu iekāres objekts. Degvielas zādzības no tvertnēm pēdējā laikā ir kļuvušas par regulāru noziegumu laukos, tādēļ  tehniku pēc darbu beigšanas nedrīkst atstāt uz lauka naktī.

Ja rocība atļauj, tehnikai var pievienot GPS raidītāju un sekot, vai tai nav "pieaugušas kājas” un kurp tā tiek vesta. Gadījumā, ja redzams, ka tehnika ir nozagta un ir iespējams noteikt tās atrašanās vietu, par to  nekavējoties jāziņo policijai.
Lai sokas darbos un vasara ir izdevusies rosīga, ražena un droša!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki