Atsaucoties portāla publikācijai "Pasūta, samaksā un pēc tam – uz nagliņas?”, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš sniedz savu skaidrojumu.

Atbildot uz portāla irliepaja.lv paustajiem jautājumiem, es vispirms gribu paust patiesu prieku, ka portāla lasītājiem nav vienaldzīgas pilsētas attīstības ieceres un apkārt notiekošais. Tā nav tikai tukša frāze, bet es patiesi tā domāju, jo jebkuram attīstības plānošanas dokumentam ir svarīgi, lai iedzīvotāji to pieņemtu, atzītu un saskatītu kā kopīgu visas pilsētas nākotnes vērtību – uz kādu Liepāju mēs virzāmies, kādu vēlamies to redzēt un kā to panāksim.

Arī attiecībā uz pludmales tematisko plānojumu pašvaldības redzējums pilnībā sakrīt ar rakstā pausto – tas ir jēgpilns un vērtīgs plānošanas dokuments. Cita lieta: mums vēl ir jātiek līdz šī plāna īstenošanai. Tas ir plāns nākamajiem desmit gadiem, un paredz kompleksu pludmales un apkārtējās zonas labiekārtošanu, tai skaitā pie trijām galvenajām izejām uz pludmali – Jūrmalas ielas, Peldu ielas un Roņu ielas galā. Tā īstenošanai finansējumu vēl meklējam, un skatāmies arī uz iespējām piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Runājot par jaunajiem soliņiem parkā, izvēle šajā gadījumā bija pavisam vienkārša – mēs varējām gaidīt, kad atvērsies kādas no ES fondu programmām, caur kurām piesaistīt līdzekļus kompleksa pludmales tematiskā plānojuma īstenošanai, tai skaitā soliņu nomaiņai un vides labiekārtošanai. Otra izvēle – nevilcināties, un spert vismaz pirmos soļus, par pilsētas budžeta līdzekļiem uzstādot 15 soliņus ar atkritumu urnām pie desmit izejām uz pludmali. Mēs izvēlējāmies šo otro izvēli un joprojām savas domas neesmu mainījis. Soliņi ir izvietoti kā pagaidu risinājums, un var tikt integrēti kā elementi, vēlāk īstenojot pludmales tematiskajā plānojumā paredzētos labiekārtojumus.

Ik vasaru pašvaldībā tiek saņemti liepājnieku, un īpaši gados vecu cilvēku, lūgumi pēc jauniem soliņiem, lai, iznākot no pludmales varētu apsēsties un atpūsties, noslaucīt smilšainās kājas u.tml. Tas izskan gandrīz katrā tikšanās reizē ar iedzīvotājiem, tādēļ raudzījāmies uz to kā vienu no prioritātēm. Kādam šie soliņi var nepatikt, vēl kādam likties lieki, taču ļoti liela liepājnieku daļa tos ir gaidījuši un novērtē.

Negribu piekrist, ka plānojums ir tikai papīrs, ko uzspraust „uz nagliņas” (kā raksta portāls irLiepaja.lv). Ir skaidrs, ka visu iecerēto pludmales sakārtošanu ar labiekārtotām izejām uz pludmali vai laipu līdz Dienvidu molam mēs nevarēsim veikt uzreiz vienā piegājienā. Taču šāds plānojums mums ļauj uz šo vīziju virzīties soli pa solim. Zinot, kādu vēlamies redzēt savu pludmali, varam arī pakāpeniski pie šī rezultāta nonākt.

Atgādināsim, portāls rakstīja, ka pludmales zonā parādījušies jauni akcenti – pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma SIA "EKO Kurzeme", solot trīs gadu garantiju, piegādājusi un uzstādījusi 15 soliņus un atkritumu urnas pie 10 izejām uz pludmali (to izmaksas ar PVN ir 7591,39 eiro). Taču šie soli krāsas ziņā atšķiras un tādiem pašiem, kas uzstādīti iepriekš, turklāt pludmalē un parka zonā ir vēl virkne dažāda stila solu, urnu un apgaismes lampu, kas rada paviršu un haotisku iespaidu.

Pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, atbildot uz portāla jautājumu, vai soliņi atbilst izstrādātajam pludmales tematiskajam plānojumam, sacīja: "Nē tie nav izvietoti atbilstoši un saistībā ar Pludmales tematisko plānojumu, šo soliņu izvietošanas un iepirkuma iniciatīva man ir neskaidra, un tā uztverama kā pagaidu situācija".