Pērn 77% no Liepājā saražotās produkcijas tika eksportēta

BIRKAS:
eksports , ražošana , Uldis Sesks

Liepājā 2017.gadā sasniegts augstākais saražotās rūpniecības produkcijas apjoms pēdējos četros gados, turklāt 77% no saražotās produkcijas tika eksportēta.

Ar nosaukuma maiņu tiek uzsākts SIA "CTB" 20. jubilejas gads (3)

BIRKAS:
CTB , ražošana , Cukura 38A , CTB Karjeri , CTB Betons
Jaunuzbūvētā

Viens no Kurzemē vadošajiem kompleksās ceļu būves uzņēmumiem, kas līdz šim bija pazīstams ar kā SIA "Ceļu, tiltu būvnieks", no 6.februāra ir mainījis juridisko nosaukumu uz SIA "CTB".

KBI ciemosies "Buildit Latvia" pārstāvis Matīss Neimanis (1)

BIRKAS:
KBI , 3D printēšana

Piektdien, 23.februārī, Kurzemes Biznesa inkubators rīko neformālu ikmēneša tikšanos biznesa uzsācējiem, šoreiz ar biznesa akselatora "Buildit Latvia" pārstāvi Matīsu Neimani.

Liepājā pērn apmetušies 1,6 procenti Latvijas ārvalstu viesu (1)

BIRKAS:
CSP , tūrisms

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs pagājušajā gadā viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 12,1% salīdzinājumā ar 2016.gadu, sasniedzot 4,951 miljonu, ziņo aģentūra LETA.

Hmieļevskis: Vizītes rezultāti būs redzami gada otrajā pusē (5)

BIRKAS:
SEZ , dzelzceļš , osta , Uldis Hmielevskis

Pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas premjera Māra Kučinska oficiālajā vizītē Baltkrievijā panāktās vienošanās ļauj domāt, ka kravu apjoms Liepājas ostā pieaugs jau šogad.

Var pieteikties biznesa inkubatora gadskārtas brokastīm

BIRKAS:
Biznesa inkubators

Par godu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatora pirmajam darbības gadam 15.februārī notiks dizaina pusdienas ar Miķeli Baštiku.

Ostā stabils kravu apgrozījums ar pozitīvu tendenci

BIRKAS:
osta , SEZ , Juris Matvejevs , Liepaja Bulk Terminal

Gada pirmajā mēnesī Liepājas ostā tika pārkrauti graudi, ro–ro kravas, celtniecības materiāli, arī Brocēnos ražotais cements, antracīts, naftas produkti – kopumā 643 012,67 tonnas.

"Metalurga" izsoļu plānu varētu saskaņot divās nedēļās

BIRKAS:
Liepājas metalurgs , izsole

Tuvāko divu nedēļu laikā AS "KVV Liepājas metalurgs" nodrošinātie kreditori varētu saskaņot maksātnespējas administratora Guntara Kora izstrādāto uzņēmuma mantas izsoļu plānu.

Uzņēmums "Ceļu, tiltu būvnieks" mainījis nosaukumu uz "CTB"

BIRKAS:
CTB

Liepājas ceļu būves uzņēmums SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" mainījis nosaukumu uz SIA "CTB", liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo aģentūra LETA..

Vecajai "Kursas putnu" ligzdai jauns īpašnieks (4)

BIRKAS:
nekustamais īpašums , Attīstības komiteja , Brīvzemnieka 28 , Ķempes 34 , Slapjā 10 , Lauku 17A , Jaunliepājas namsaimnieks , Tējas istaba , Guntis Otaņķis , Kursas putni

Ar Pilsētas attīstības komitejas lēmumu pašvaldība atteikusies no pirmpirkuma tiesībām uz vairākiem nekustamajiem īpašumiem, tostarp ēku Friča Brīvzemnieka iela 28.

Zaļie un viedie uzņēmumi aktīvi izmanto Klastera atbalstu (1)

BIRKAS:
Klasteris , uzņēmējdarbība , KBI

Uzņēmumi, īpaši Kurzemes, jau sešus gadus aktīvi izmanto Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera atbalstu, un šobrīd aprit gads kopš specifiskas atbalsta programmas uzsākšanas.

Dzelzceļa plūsma uz Liepājas ostu būs drošāka un ātrāka

BIRKAS:
SEZ , osta , dzelzceļš , modernizācija , ES

Lai uzlabotu dzelzceļa sastāvu manevrēšanas ātrumu un drošību, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde turpina Liepājas ostas dzelzceļa infrastruktūras pārbūvi un modernizāciju.

"Hesburger" atvērs trešo restorānu Liepājā (20)

BIRKAS:
Hesburger , Vecais vikings , Peders Rathlefs , Stendera 18

Kādreizējās Latvijas 1.Rokkafejnīcas pirmajā stāvā Stendera ielā savu trešo restorānu Liepājā gatavojas attīstīt ātrās ēdināšanas restorānu ķēde "Hesburger".

"Luminor" atstāj Lielo ielu, izvēloties Radio ielu 16 (6)

BIRKAS:
DNB , Nordea , Luminor , Eva Mahte , Radio 16

Apvienotā "DNB" un "Nordea" banka, tagad "Luminor", no abu filiāļu iepriekšējās atrašanās vietas izvēlējusies Radio ielu 16.

Arī Artis Daugins grāmatā "Kā gūt panākumus Latvijā" (11)

BIRKAS:
Artis Daugins , Blue Shock Race , uzņēmējdarbība , Subject: Creativity

Jau otro reizi iznāk grāmata, kurā sabiedrībā atpazīstami biznesa cilvēki dalās savā panākumu pieredzē – "Kā gūt panākumus Latvijā", viņu vidū arī Artis Daugins.

"Tosmares kuģubūvētava" vienojas par parāda saistību dzēšanu

BIRKAS:
Tosmares kuģubūvētava , tiesa , maksātnespēja

Uzņēmums "Tosmares kuģubūvētava" vienojusies ar SIA "KHL-Company", kas tiesā prasa "Tosmares kuģubūvētavas" maksātnespēju, par parāda saistību dzēšanu.

"UPB" apgrozījums pērn bija gandrīz 150 miljoni eiro (5)

BIRKAS:
UPB , ražošana , eksports , manēža , MB Betons , RK Metāls , Aile , UPB Nams , UPB Energy

Saskaņā ar neauditētajiem datiem pērn industriālā holdinga "UPB" apgrozījums auga par 1,4% un sasniedza 149 miljonus eiro, ziņo aģentūra LETA.

"Liepājas enerģijai" kurināmā netrūkst (1)

BIRKAS:
Liepājas enerģija , šķelda , siltums

Pērnā rudens laika apstākļi nebija labvēlīgi kokrūpniecības nozarei, jo daudzviet nebija iespējams iebraukt ar tehniku. Tas atstāja iespaidu arī uz šķeldas piegādēm.

"Liepājas namu apsaimniekotājam" piešķir 1,3 miljonu eiro kredītu (1)

BIRKAS:
SEB banka , LNA , renovācija , siltināšana , Artis Rimma , Altum

"SEB banka" piešķīrusi 1,3 miljonu eiro kredītu "Liepājas namu apsaimniekotājam" septiņu daudzdzīvokļu ēku renovācijai, ziņo aģentūra LETA.

Kučinskis: Valsts no "Metalurgā" ieguldītā varētu atgūt 20 miljonus (3)

BIRKAS:
Liepājas metalurgs , izsole , Māris Kučinskis

Valsts varētu atgūt 20 miljonus eiro no ieguldītās summas uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs", kas ir aptuveni trešā daļa no valsts ieguldītās un vēl neatgūtās summas.