Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Akcija "Latviešu valodai draudzīga vide"


atlikušas 250 zīmes


Akcija "Latviešu valodai draudzīga vide"

Pirmdienā, 28. janvārī, 2013 | BIRKAS: valsts valoda , VVC
Izdrukāt Ziņot

Valsts Valodas centrs (VVC) aicina arī Liepājas puses uzņēmējus piedalīties ikgadējā akcijā "Latviešu valodai draudzīga vide", un informē, ka pagājušajā gadā laureātu vidū bijuši arī liepājnieki

Kā informē VVC, akcijas mērķis ir apzināt, izvērtēt un apbalvot tos apkalpojošās sfēras uzņēmumus (veikalus, viesnīcas, aptiekas, frizētavas, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus), kuros vispilnīgāk ievēro Valsts valodas likuma un citu normatīvo aktu prasības valsts valodas lietojumā. Akcija norisinās sadarbībā ar Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Latvijas Frizieru asociāciju un Aptieku biedrību, bet pieteikties var arī paši uzņēmēji vai dalībniekus var ieteikt arī sabiedrības pārstāvji. Akcija noslēgsies gada nogalē.

Pērnajā gadā VVC atzinību ieguva kopumā 23 uzņēmumi, tai skaitā 9 uzņēmumi Rīgā un Jūrmalā, 4 uzņēmumi Latgalē, 4 – Vidzemē, 3 – Kurzemē, 3 – Zemgalē. Laureātu vidū ir arī Liepājas uzņēmumi–  viesnīca "Līva" un "Jaunrozes aptieka".

Labākos noteica ekspertu komisija, kuras sastāvā ietilpa divi pārstāvji no Valsts valodas centra, pa vienam pārstāvim no iepriekšminētajām asociācijām un Aptieku biedrības, izvērtējot Valodas kontroles nodaļas vecāko inspektoru sastādītos pārbaudes aktus, kā arī uzņēmumu darbības vērtēšanas anketas.

Akcijas mērķis ir godināt tos uzņēmējus, kuri ne tikai veiksmīgi darbojas uzņēmējdarbībā, bet arī godā un ciena valsts valodu – latviešu valodu, pilnībā ievērojot Valsts valodas likuma prasības.

Akciju koordinē Valsts Valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājs. Interesanti vairāk var uzzināt zvanot pa tālruni 67331814 vai sūtot e-pastu: info@vvc.gov.lv


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki