Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

A/s UPB iegādājusies nepabeigtu SIA "Rietumu krasts" namu


atlikušas 250 zīmes


A/s UPB iegādājusies nepabeigtu SIA "Rietumu krasts" namu (8)

Piektdienā, 07. decembrī, 2012 | BIRKAS: Rietumkrasts , UPB , Uldis Pīlēns
Izdrukāt Ziņot

A/s UPB iegādājusies nepabeigtu jauna projekta daudzdzīvokļu ēku Liepājā, plānojot piesaistīt pilsētai speciālistus, raksta laikraksts "Dienas Bizness".

"Mēs ticam, ka Liepāja ir industriāls centrs ar lielu potenciālu, taču lielākā problēma patlaban ir jaunu, spējīgu speciālistu piesaiste," īpašuma iegādi pamato a/s UPB valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns. Pat labi izglītotiem, perspektīviem jauniem cilvēkiem mājokļa iegāde un iekārtošana ir teju nereāla, neieslīgstot lielās kredītsaistībās. Mājokļa pieejamība varētu būt ļoti labs iemesls jaunu cilvēku izvēlei dzīvot un strādāt Latvijā, uzskata projekta virzītāji. Vienlaikus īres dzīvokļi neierobežo darbaspēka mobilitāti.

Izvēlas labāko
Izsolē a/s UPB no Swedbank grupas uzņēmuma Ektornet Management Latvia iegādājusies 24 dzīvokļu jaunbūvi Liepājā, dzīvojamajā masīvā, ko 2006.–2008.g. būvēja tagad jau maksātnespējīgā SIA Rietumu krasts. Kopā ar tirdzniecības centru Baata dzīvojamais rajons veido mazstāvu apbūvi Liepājas dienvidrietumos, tieši pie jūras. Izvēle uz šo objektu kritusi galvenokārt tāpēc, ka UPB holdinga uzņēmumi Rietumu krasta objektiem piegādāja būvkonstrukcijas, pazīstams ir arī projektētājs – arhitekts Andris Kokins, līdz ar to ir aptuveni zināma objekta kvalitāte un paredzams nepieciešamo ieguldījumu apjoms, norāda U. Pīlēns. Projekts paredz pabeigt jaunbūvi, īstenojot pilnu energoefektivitātes kompleksu, kā arī labiekārtot dzīvokļus, aprīkojot ar sadzīves tehniku un mēbelēm. Mājokli par pieņemamu īres cenu varēs iegūt inženiertehniskie un citi industriālajā vidē vajadzīgie speciālisti. "Krīzē, ņemot vērā darbaspēka ārkārtīgi lielo mobilitāti, mēs saredzam iespēju piedāvāt labus dzīves apstākļus tuvu industriālai videi," skaidro UPB vadītājs. "Tas noteikti nebūs mūsu pamatbizness, taču tāpat kā pilsēta, arī mūsu uzņēmums ir ieinteresēts labu speciālistu piesaistē," viņš piebilst. Īres dzīvoklis Liepājā neizslēdz iespēju saglabāt dzīvesvietu kādā citā vietā, ja cilvēks, piemēram, nedēļas nogalē vēlas atgriezties mājās. Ja projekts Liepājā pildīs iecerēto mērķi, iespējams, līdzīgus projektus a/s UPB varētu īstenot arī citos Latvijas potenciālajos industriālajos centros. Vienlaikus laba sadzīves infrastruktūra veicinātu arī investoru interesi veidot jaunus uzņēmumus, viņš uzskata. Tādā veidā pilsēta iegūtu gan darba vietas, gan cilvēkus, savukārt jauniešiem tas būtu stimuls studēt inženierzinātnes un atgriezties Latvijā.

Ideja par šādu īres namu aizgūta Skandināvijā, DB pastāstīja U. Pīlēns. Latvijā līdz šim tāda prakse nav bijusi. Dzīvojamās mājas jaunajiem speciālistiem gan bija populāras padomju laikos.

Ideja nav jauna
Neatkarības gados ideja par dzīvojamo māju būvniecību darbinieku vajadzībām bija Gunāra Ķirsona uzņēmumam Lido, kas gan netika realizēta. Dienesta viesnīcas iekārtojuši vairāki zivju apstrādes uzņēmumi – galvenokārt viesstrādnieku vajadzībām.

Ventspils pašvaldība savulaik uzbūvēja rindu mājas augstskolas pasniedzējiem, kā arī renovēja vienu daudzdzīvokļu māju pasniedzēju izmitināšanai. Pašvaldībā ir gadījumi, kad piemērotus dzīvokļus no pašvaldības dzīvojamā fonda piešķir pedagogiem, policistiem un citiem pilsētai nepieciešamiem speciālistiem, DB informēja Ventspils domē.

Tendence pieaugs
Nekustamā īpašuma kompānijas Balsts vadītājs Aigars Zariņš atzīst, ka viņam ir zināmi daži gadījumi, kad uzņēmumi piedāvā speciālistiem, vidēja līmeņa vadītājiem un citiem darbiniekiem dzīvesvietu. "Uzskatu, ka nākotnē šāds papildlabums, ko piedāvās darba devējs, būs vēl izplatītāks, ņemot vērā, cik sarežģīti ir atrast un noturēt speciālistus. Ar runām un algām, šķiet, vairs nepietiek," uzskata speciālists. Viņš arī atzīst, ka pašlaik tā saukto jauno projektu iegāde varētu būt izdevīga, lai tos pirktu, remontētu, taču tas, protams, ir atkarīgs no objekta atrašanās vietas un prasītās cenas. Savukārt nekustamo īpašumu kompānijas Latio īres nodaļas vadītājs Ģirts Krūmiņš teic, ka neesot dzirdējis par šādiem darījumiem vai uzņēmumu plāniem izveidot īres namus saviem darbiniekiem. Viņaprāt, diez vai to uzņēmēji var atļauties. Ir notikuši darījumi ar namīpašumiem, kad investori iegulda līdzekļus ēku atjaunošanā ar mērķi mājokļus tālāk izīrēt, viņš norāda. Tāpat globālās kompānijas, kas ir pārstāvētas Latvijas tirgū, saviem augsta līmeņa speciālistiem, vadītājiem mēdz īrēt mājokli, bet tie nav namīpašumi. "Starptautiskās kompānijas saviem darbiniekiem parasti izvēlas lielus, kvalitatīvus, labus īpašumus, ko, darba līguma termiņam beidzoties, mēdz turpināt īrēt nākamais darbinieks, kas Latvijā nonāk rotācijas rezultātā. Šādu darījumu nav daudz un tie kopējo situāciju tirgū neietekmē," apgalvo Ģ. Krūmiņš.


Sludinājums

Urrā!
12:39 | 07/12/12
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Pareizs lēmums! Kvartāls atdzīvosies!

btr
13:06 | 07/12/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

ideja laba ... panem stradat pie sevis cilvekus ar potencialu,iedod dzivokli un tadejadi piesaista darbinieku kantorim uz ilgu jo ilgu laiku :)

Sarmīt
15:09 | 07/12/12
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Uūū, Sarmīt, uūūū! Kur analītiskais raksts - atbilde publikācijai: Shēmošana jeb Kā pa lēto atpirkt savas saistības. Sarmīt, tauta gaida!! Ja Tu nevari, tad vismaz lai Indra kaut ko uzraksta - tur jau arī arhitektūras tēmu klāt var pietamborēt..:))

v
16:49 | 07/12/12
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Kāds sarmītei sakars ar rakstu? Vajag taču aknas izārstēt, nevis internetā savu žulti gāzt!

vertu
15:18 | 07/12/12
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Citādi jau grūti noturēt speciālistus par algu 280 ls uz rokas

vertu to
18:27 | 07/12/12
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

beidz akstities ... Liepaja sen vairs neviens specialists zem latiem 700 menesi nestrada vai ari esat talu no realitates

vertu
19:31 | 07/12/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

pie Pīlēna strādā ... esmu ļoti tuvu realitātei

DrOpers
21:00 | 09/12/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

kas tad tu par speciālistu? Slotas? tā ir pārdevējas alga.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki