Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ašeradens atturīgi vērtē iespējas palīdzēt "British Steel"


atlikušas 250 zīmes


Ašeradens atturīgi vērtē iespējas palīdzēt "British Steel" (1)

Trešdienā, 23. maijā, 2018 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , British Steel , Ekonomikas ministrija , ražošana
Izdrukāt Ziņot

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens atturīgi vērtē valdības iespējas palīdzēt Lielbritānijas kompānijai "British Steel" atjaunot metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbību.

Ministrs intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" informēja, ka patlaban "British Steel" sagaida valdības atbalstu, turpretī valdība vērtē, vai vispār sākt šīs sarunas, ziņo LETA.

"Patlaban precīzas detaļas neesam apsprieduši, bet, ņemot vērā iepriekšējos piedzīvojumus, atturīgi raugos uz šādu sadarbību," teica Ašeradens.

Jau ziņots, ka konsorcijam, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi "British Steel", "Greybull Capital" un Igaunijas uzņēmums "Baltic Metal Holding", interesē maksātnespējīgā "KVV Liepājas metalurga" ("Liepājas metalurgs") darbības atjaunošana, nevis aktīvu iegāde, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra "Greybull Capital" partneris Daniels Goldsteins.

Viņš norādīja, ka nevēlas detalizēti komentēt, kāpēc konsorcijs izstājās no "Liepājas metalurga" pārdošanas procesa pagājušā gada vasarā, bet atzīmēja, ka patlaban "šķiet ir iespēja kompānijas iegādi veikt konstruktīvā veidā", tāpēc aprīļa vidū konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" mantu kopumā. "Iepriekšējā pieeja lielākoties bija izsolīt aktīvus, bet šādā procesā mēs nebijām ieinteresēti. Mūs interesē veidot biznesu. Bizness un aktīvi ir atsevišķas lietas. Lai bizness veiksmīgi veidotos, ir aktīvi jāiesaistās visām ieinteresētajām pusēm, un tieši uz to mēs ceram. Aktīvi, protams, ir svarīgi, bet tas nav noteicošais. Tas, ka tev būs noteikti aktīvi, vēl nenozīmē, ka būsi veiksmīgs, " teica Goldsteins.

"British Steel" vadītais konsorcijs 17.aprīlī vēstulē "KVV Liepājas metalurga" administratorei Vitai Dikai, Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmuma "FeLM" valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai "Citadele" apliecinājis savu ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

Vēstulē teikts, ka "British Steel" konsorcijs ir gatavs parakstīt nodomu protokolu ar pašreizējiem "KVV Liepājas metalurga" īpašniekiem par uzņēmuma aktīvu iegādi.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.


Sludinājums

Metalurgs
17:59 | 24/05/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tikai Latvijas ekonomikas ienaidnieks var ignorēt pārrunas ar konsorciju, kas ir spējīgs atjaunot metalurģisku Latvijas nozari.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki