Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atkārtoti izsludina iepirkumu jaunajam Liepājas cietumam


atlikušas 250 zīmes


Atkārtoti izsludina iepirkumu jaunajam Liepājas cietumam (3)

Pirmdienā, 08. oktobrī, 2018 | BIRKAS: cietums , iepirkums
Izdrukāt Ziņot

VAS "Tiesu namu aģentūra" (TNA) atkārtoti izsludinājusi atklātu konkursu jaunā Liepājas cietuma pārprojektēšanai, autoruzraudzībai un būvniecībai.

Tas paredz būvniecības apjomu samazinājumu salīdzinājumā ar sākotnējo būvprojektu, aģentūrai LETA pavēstīja TNA pārstāvis Agris Balodis.

Pērn septembrī valdošās koalīcijas partijas vienojās atlikt Liepājas cietuma būvniecību, lai rastu papildu līdzekļus prioritāru pasākumu īstenošanai. Jaunākie plāni paredz cietuma būvniecību sākt 2020.gadā. Turklāt pirmajā izsludinātajā būvniecības iepirkumā iesniegtie piedāvājumi pārsniedza projektam pieejamo finansējumu, tāpēc attiecīgo iepirkumu tika nolemts pārtraukt, izsludinot jaunu.

Lai samazinātu būvniecības izmaksas, TNA kā konkursa organizētājs sadarbībā ar Ieslodzījumu vietu pārvaldi (IeVP) vienojās par izmaiņām būvprojektā, kuras iespējams veikt, saglabājot ēkas funkcionalitātes, drošības un ekspluatācijas efektivitātes prasības.

Interesentiem piedāvājumi jāiesniedz līdz šā gada 14.decembrim. Paralēli projektēšanas, autoruzraudzības un būvniecības konkursam šomēnes tiks izsludināts arī atklāts konkurss būvniecības darbu būvuzraudzībai. Visus piedāvājumus iecerēts izvērtēt līdz nākamā gada 1.martam.

Atbilstoši valdības uzdevumam, pēc iepirkumu rezultātu apkopošanas par jaunā cietuma kopējām būvniecības izmaksām, tiks sagatavots ziņojums Ministru kabinetam. Ja valdība atbalstīs nepieciešamā finansējuma piešķiršanu, tiks noslēgts līgums ar iepirkuma uzvarētāju.

Jaunā Liepājas cietuma projekts paredz vairākas inovācijas, kas līdz šim nav bijušas Latvijas cietumu sistēmā, bet jau ir kļuvušas par objektīvi pamatotu prasību, plānojot investīcijas jaunu cietumu izbūvē citur Eiropā, skaidroja Balodis. Piemēram, visas dzīvojamo korpusu dzelzsbetona sienas tiks būvētas ar papildu antiradioviļņu metāla sietu, kas bloķē mobilos sakarus un nodrošina ieslodzīto izolāciju, tiks izvietotas infrasarkanās videokameras un ieviesta kameru durvju slēdzeņu tālvadība, kas dod iespēju samazināt apsardzes darbinieku skaitu. Tāpat šajā cietumā būs nepieciešams mazāk apsargu, pateicoties sargposteņu izvietojumam, savukārt cietuma telpu izvietojums izslēgs kontaktu iespējamību ieslodzīto starpā viņu pārvietošanas laikā.

Liepājas cietumā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Visā kompleksā ietilpst astoņas dažādas ēkas. Kopējā teritorijas platība ir 305 116 kvadrātmetri, kopējais apbūves laukums – 64 053,7 kvadrātmetri, kopējā telpu platība – 51 092 kvadrātmetri.

Komplekss atradīsies 5,6 kilometru attālumā no Liepājas centra. Kā viens no galvenajiem faktoriem cietuma projektēšanā tika izvirzīta gan ieslodzīto, gan arī darbinieku drošība, klāstīja Balodis. Cietumu kompleksā ietilps ieslodzīto dzīvojamie korpusi. Jaunajā cietumā ir piedomāts pie ieslodzīto resocializācijas un nodarbinātības iespējām, paredzēts plašs nodarbinātības centrs ar darba iespējām ieslodzītajiem, kā arī izglītības centrs ieslodzīto apmācībām, piebilda TNA pārstāvis.

Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma nolikumu izstrādājusi TNA sadarbībā ar Tieslietu ministriju, IeVP, Latvijas Būvinženieru savienību un zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" Latvijas biroju. Sākotnējo Liepājas cietuma būvprojekta izstrādi uzraudzīja Igaunijas Valsts nekustamo īpašumu aģentūra, kura īstenojusi jau vairākus līdzīgus cietumu projektus Igaunijā pēc valsts neatkarības atgūšanas.

Būvniecības procesa īstenošanu un uzraudzību Tieslietu ministrija deleģējusi TNA, kas tehniski nodrošina un organizē iepirkumu. Savukārt cietuma izbūvei nepieciešamās prasības nosaka IeVP, kas arī būs faktiskais jaunā cietuma lietotājs. Gala lēmumu par projekta realizāciju pieņem Ministru kabinets. Projektu iecerēts pabeigt līdz 2023.gada 31.martam.

Kā vēstīs, pērn izsludinātajā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas – "Re&Re" un "UPB". Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecināja, ka "UPB" darbus piedāvāja veikt par kopumā 114 miljoniem eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt "Re&Re" – par 123,4 miljoniem eiro.


Sludinājums

Ha
13:02 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Labs, vēlēšanu rezultāti sagaidīti, tātad vajadzēs jaunu cietumu.. ;)

liepājnieks
23:03 | 08/10/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Dievs, atpesti! No kauna un negoda, no paša objekta! Tā arī atļauts tiem, kā te minēja - grupējumiem, nerēķinoties ar tautas gribu, pilsētu uz mūžu mūžiem padarīt par cietumnieku pilsētu? Par ko mums tas?!

&&&
04:01 | 09/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Liepājas cietuma projekts ir NA biznesa projekts. Ja tas tā turpināsies, tad šo cietumu neuzbūvēs, jo būvniecības izmaksas būs neadekvāti augstas.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki