Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biroju ēka atkal kļūs par viesnīcu – "Art Hotel Roma"


atlikušas 250 zīmes


Biroju ēka atkal kļūs par viesnīcu – "Art Hotel Roma" (28)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 15. janvārī, 2018 | BIRKAS: Romas dārzs , Art Hotel Roma , Ivars Kesenfelds , Zivju 3 , Berči , Nikolajs fon Ramedlovs , Vilhelms Rīge , Gunārs Silakaktiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Vēsturiskā, Berči projektētā ēka Zivju ielā 3, kurā agrāk atradās "Romas viesnīca" (Hotel de Rome), bet tagad – galvenokārt biroji, šogad atkal kļūs par viesnīcu.

Kā portālu irliepaja.lv informēja projekta pasūtītājas – SIA "Zivju iela" – valdes loceklis Ivars Kesenfelds, ir uzteikti nomas līgumi ēkas 2.stāva  telpu nomniekiem (tostarp arī irliepaja.lv), "jo vēsturiskajās viesnīcas telpās atkal būs viesnīca".

Tās nosaukumus būs "Art Hotel Roma", pastāstīja Kesenfelds.

Viesnīcas atjaunošanas pirmajā kārtā būs 30 numuri. Vismaz trešā daļa no tiem –  ar divām istabām.   Pārsteidzoši, bet ēkas otrajā stāvā vēsturiskās viesnīcas aura ir labi saglabājusies.

Iespējams, ka "Art Hotel Roma" būs "bezzvaigžņu" viesnīca, sacīja Kesenfelds, piebilstot: "Tas nenozīmē, ka viesnīca būs sliktāka par zvaigžņotajām."

Ēkas rekonstrukcijas projekta autors ir arhitekts Agris Padēlis-Līns.

Vēsturiska uzziņa
Vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš "Hotel de Rome" dēvē par vienu no lepnākajām Liepājas viesnīcām. "Hotel de Rome" jeb "Romas viesnīca" saukta arī citos, bijušo īpašnieku vārdos – Ramedlova tirdzniecības nams, Rīges nams, Drātu nams. Padomju laikos tā bija viesnīcas "Līva" filiāle.

Nama būvprojekts, kura autors ir Pauls Makss Berči, apstiprināts 1881.gadā, pirmo reizi ekspluatācijā ēka nodota 1882.gadā kā viesnīca un kā tirdzniecības nams. Pēc tam pārbūvēta 1891.gadā un vēl sešas reizes pēc tam. Šobrīd ēka turpina pārtapt septīto reizi.

Pēc nama otrās pārbūves tā īpašnieks Drāts pagrabu paplašināja un ierīkoja, kā tagad teiktu, dažādu vīnu vairumtirdzniecības bāzi. Pagrabā, visapkārt rondo tipa iekšpagalmam, bija izbūvēts pusotrs desmits atsevišķu nišu – katrai vīna markai sava. Nama pirmspēdējais īpašnieks Juris Jaunzems šajās pagraba nišās bija iecerējis izveidot Romas jeb, kā to dēvēja sarunvalodā – latgaļu pirti, bija izbūvētas pat trīs milzīgas burbuļvannas. Taču šo projektu izjauca uznākusī globālā ekonomiskā krīze.

Ēkas labajā pusē izbūvētas kāpnes uz otro stāvu, sauktas par baronu kāpnēm, jo tieši Kurzemes baroni – no Aizvīķiem, no Medzes utt., bija tie, kas mēdza apmesties "Romas viesnīcā". Kāpņu galā, virs otrā stāva kāpņu laukuma vēl šodien redzama stiklota griestu daļa (krāsainā mozaīka gan nav oriģināla), virs kuras jumtā izbūvēts tubuss – tāda kā divslīpņu telts, kas ļāva izgaismot kāpņu laukumu.

Ēka un tās iekštelpas ir vairākkārt pārbūvētas, jo katrs nākamais īpašnieks vēlējies tajā kut ko mainīt un uzlabot. Pirmajā gadu desmitā – no 1881. līdz 1891.gadam "Romas viesnīca" bija divi atsevišķi stāvoši korpusi, kuriem pa vidu gāja iela, kas savienoja Zivju ielu ar Stendera ielu. Pēc 1891.gada izeju uz Stendera ielu aizmūrēja ciet, bet no Zivju ielas puses viesnīcas pagalmā varēja iebraukt vieglie ormaņi ar ekipāžām.

20.gadsimta sākumā Drāti atkal viesnīcu paplašināja – no 26 līdz 36 numuriņiem. Viesnīcā bija veļas mazgātava, moderna virtuve ar gāzes degļiem, telefons, darbojās ēdienu lifts.

"Romas viesnīca" nebija pati dārgākā viesnīca Liepāja, tāda bija "Pēterburgas viesnīca" Lielās ielas un Hāgedorna (Teātra) ielas stūrī.

Ar "Romas viesnīcu" saistīti trīs īpašnieku uzvārdi – Nikolajs fon Ramedlovs (Ramedloff), Vilhelms Rīge un Drātu ģimene. 1871.gadā Liepājā ieradās Pauls Makss Berči un noslēdza darba līgumu, kļūdams par pilsētas galveno arhitektu. Taču ar dažiem Liepājas patriciešiem Berči, acīmredzot, bijis pazīstams jau agrāk, vēl tad, kad pildīja viena no arhitektiem pienākumus Dinaburgas jeb Daugavpils dzelzceļa administrācijā.

1878.gadā Berči saņēma pasūtījumu no Liepājas policijas šefa Nikolaja fon Ramedlova par viņa dzīvojamās mājas būvprojekta izstrādi un arī būvuzraudzību. Ramedlovu villa saglabājusies līdz mūsu dienām, un tās adrese šodien ir Bāriņu iela 26. Tā ir pirmā Berči projektētā dzīvojamā māja Liepājā, šobrīd diemžēl nožēlojamā stāvoklī. Ēka ir interesanta ar to, ka nekad nav tikusi pabeigta otrā stāva oranžērija ar spraišļotu stiklojumu.

1891.gadā Ramedlovu apsūdzēja kukuļņemšanā, arestēja un konfiscēja mantu. 1907.gadā Ramedlova atraitne pilsētai lūgusi pensiju, bet pilsēta viņai atteikusi. Līdz ar šo faktu Ramedlovu stāsts Liepājā beidzas.

"Romas viesnīcas" projektu Ramedlovs arhitektam Berči pasūta 1881.gadā. Tobrīd viņš ir bagāts, varens un tic savai nākotnei. Maskavā un Pēterburgā noskatījies iespaidīgos Jeļisejeva tirdzniecības namus ar veikalu pasāžām, un pasūta Berči tieši tādu pašu, amfilādes tipa veikalu plānojumu.

Kad Ramedlovi zaudē visus savus īpašumus, "Romas viesnīcu" izsolē nopērk Berči draugs, būvuzņēmējs, vairāku ķieģeļnīcu īpašnieks, miljonārs Vilhelms Rīge. Rīge dzīvoja divstāvu koka namā Uliha ielas un Kūrmājas prospekta stūrī. Viens no viņa reprezentācijas namiem bija ēka Kūrmājas prospektā 21, bet kantoris un būvmateriālu veikals atradās Valdemāra 14, ēkā, kurā atradās arī amerikāņu konsulāts.

Pēc Rīges nāves 1894.gadā "Romas viesnīcu" kādu laiku pārvalda pārvaldnieks, bet pēc tam Rīges ģimene pārdod to tirgotājiem Drātiem. Drāti apvienoja abus korpusus, izbūvēja papildu kāpnes, un ierīkoja vērienīgu vīna pagrabu. Vēlāk Drāti viesnīcā ievilka arī ūdensvadu.

"Romas viesnīca" konkurēja ar līdzvērtīgo "Hamburgas viesnīcu", kas piederēja rūpniekiem Štrupiem un atradās Rožu laukuma pretējā pusē, tur, kur šobrīd iekārtots Kurzemes skvērs.

Pirmā pasaules kara laikā "Romas viesnīcā" bija apmetušies vācu ķeizariskās armijas virsnieki. 1920.gadā Drāti viesnīcu pārreģistrēja uz mazbērnu vārda un turpināja viesnīcu biznesu. Pamazām mainījās klientūra – vairs nebrauca baroni, lielie zemes īpašnieki, mežziņi, viņu vietu ieņēma vienkāršāki ļaudis – latvieši.

1939.gadā Drāti repatriējās uz Vāciju, taču, nenokārtojuši līdz galam dokumentus, skaitījās ēkas īpašnieki līdz pat 1991.gadam, kad saņēma atpakaļ denacionalizēto īpašumu.


Sludinājums

HJK
21:58 | 14/01/18
ZIŅOT
(-12)
(8)
+

Kāpēc tad vajag bez zvaigznēm viesnicu, ja var ar zvaigznēm. Tur jau kaut kas nav riktīgi-noteikti kaut kāda afēra. Interesanti vai kazino arī būs?

.
22:52 | 14/01/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

nezinu

.
22:52 | 14/01/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

nezinu

:)
22:11 | 14/01/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Tad jau Līvu točna izkonkurēs.

kj
22:46 | 14/01/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

tur ir slikta skanu izolācija 2 stāvā ......jāpiedomā

;)
22:55 | 14/01/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Nevienu viesnicu neesmu redzējis, kurai nav zvaigžņu....

:)
14:41 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

bet kesim pie kājas, viņam nepatīk zvaigznes

n,nf
07:03 | 15/01/18
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Nu labi bet diezgan aizdomīgi Izdzīt birojus kas maksā labu naudu un patstāvīgi . Vietā saņem ,nezināmu un neregulāru skaitu viesnīcas viesu .Līva jau pustukša stāvēja viņam . Cenas bija jānolaiž līds Hostel līmenim. Nekādu naudas plūsmu nevar prognozēt . Jāiegulda liela nauda remontā un iekārtošanā Diezgan dīvaini .

Jajeblonskis
21:45 | 15/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Promenāde?
Tu to lažu kautkā ironiski pieminēji? Nu baigi smagais sarkasms tev...

Ritvars
08:46 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(18)
+

Tāpēc jau laikam šamie tika no Līvas izdevīgi vaļā, jo Līvā , lai izdzītu padomiju, būtu jāiegulda ļoti liela nauda. Gan jau kesītis no tās romas uztaisī konfekti, līdzīgi kā promenade. Cik saprotu, tad naudā kesītim nav problēmu, ja var sapirkties gleznas strēķiem.

Liepājnieki dzīvo
09:39 | 15/01/18
ZIŅOT
(-3)
(11)
+

90% no visām ātro kredītu kompānijām pieder A. Kesenfeldam un tur ir milzīga peļņa, tā kā ar naudu nav problēmu.

Students
10:00 | 15/01/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Kas attiecas uz viesnicu zvaigznēm, tad tas ir apsurds, ja nav informācija, kāda līmena viesnīca tā ir..

Ivars
12:16 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Vismaz būs intriga, ja iepriekš nobuko viesnicu un iepriekš nezini, kādā līmenî tā būs.

Lipas
12:22 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(21)
+

Tā jau ir , ja kāds Liepājā kaut ko grib būvēt, atvērt, obligāti atrodas tie, kuri zin kas ir jādara ar svešu naudu- kā būvēt viesnīcas, kā darbojās viesnīca. Tas ir kā ar sportu- visi zin kā lābāk trenēt komandas, kā spēlēt, piem. futbolā, izņemot pašus trenerus. Liepāja kļūst ar vien nožēlojāmāka. Mums ir jāpriecājās par to, ka kāds uzdrošinās darboties, lai kaut kas jauns atkal parādas pilsētā. Apsveicam Kesenfeldu un jebkuru, kurš kaut ko grib mainīt mūsu kādreiz skaistajā pilsētā! Lai veicās!!!

Izturību un veiksmi!
12:53 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

O jā, Liepāja ir ekspertu pilsētā. pie tam plaša profila -jebkurā jautājumā.

IK
14:44 | 15/01/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Lūdzu piedodiet, mīļie liepājnieki, ja kaut ko daru nepareizi.

Jajeblonskis
21:40 | 15/01/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Būtu labāk šo lapeli attīstijis. Savādāk tās ziņas te tādas sājas. Viss monopols liepajniekiem.lv
Nolikt 1 reportieri kas klausās municipālās frekvenci un taisīt reportāžas pirms ziņas vispār līdz Bāriņu ielai nonākušas!
Uztaisīt normālu sludinājumu sadaļu, forumu bez spama. Izkonkurētu seska portālu mēneša laikā.

Jajeblonskis
16:19 | 15/01/18
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Varbūt īpašnieki saož to biroju klapēšanos ciet tendenci?
Kā nekā krīze nāk. Tikai pirms krīzes ieguldīt naudu nav prātīgi, kur nu vel viesnīcā. Esošās viesnīcas tukšas stāv pusgadu, vasarā uz 3-4 mēnešiem kautko nopelna, un tad knapi veģetē pa ziemu.
Loģiskāks bizness būtu pārtikas veikals Ezerkrastā, a to mums te monopols.

betonam
23:53 | 15/01/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

PIIETEIK DZERT

Jajeblonskis
21:32 | 15/01/18
ZIŅOT
(-5)
(0)
+

Nu, bet ko ta darīs ziemā? Tie kantori tur bij šādi tādi, kājāmgājējiem paredzēti, bet vismaz kautkādu īri maksā arī ziemā.
Viesnīcas ziemā ir reāli tukšas! Daži dāņu viesstrādnieki nevar pat 1 mazu viesu namu piepildīt.
Nesaprotu kā tie "biznesmeņi" vispār tikuši pie starta kapitāla? Prāta tur iekšā nav. Eskimosu ledusskapju tirgoņi.

zinātājs
17:16 | 15/01/18
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Cik zinu, tad Kesenfelds, kā sociāli jūtīgs un atbildīgs liepājnieks, to viesnicu tanī Romas mājas otrā stāvā ierīko tikai tāpēc, ka Seska kungs vairākkārt presē un citos plašsaziņas līdzekļos netieši ir pārmetis uzņēmējiem, ka vasarās bieži, kad ir pilsētā lielie pasākumi, trūkst vietas viesnīcās. Kesenfelda kungs kā vienmēr smeļas idejas un garīgo spēku no pilsētas Domes.

kjhggt n
07:45 | 16/01/18
ZIŅOT
(-5)
(0)
+

Var jau izremontēt pa bargu naudu pa smuko To nummuriņu tur nebūs daudz jo vietas maz skata pa logu pilnīgi nekāda Pa labi roķenes siena , pa kreisi Biedrības mūris . Vispār logu nav Uz Stendera ielas pusi grausts pretī un tipogrāfijas mūris Mašinu nav kur novietot Cik izmaksas uz darbiniekiem Nekad tas pasākums neatpelnīsies A no birojiem katru mēnesi staboili varēja štukas 5 pacelt

&&&
08:36 | 16/01/18
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Cik saprotu no komentiem, tad tur nekas jēdzīgs nesanāks.

Davila
07:38 | 20/01/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Labdien,
Nekustamā cilvēki ir tie, kuri zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šī Dāma LYSE man deva aizdevumu 50000 eiro bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās, sazināties ar viņu. Tāpēc, pateicoties tai, es tagad mana vietējā lielveikalā, tas ir mans pestītājs. Šodien es nezinu, ko darīt, tāpēc, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu un sekot tā vadlīnijām, un jūs būsiet apmierināti ar 48 stundas maksimāli. Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, tas var jums palīdzēt, e-pasts :
lysemarie3@gmail.com

Justin
18:16 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:16 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:16 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Justin
18:16 | 12/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: sloanslimited@gmail.com

Email : sloanslimited@gmail.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki