Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņu


atlikušas 250 zīmes


Būs seminārs ar mērķi dibināt Tiešās pirkšanas pulciņu

Pirmdienā, 27. oktobrī, 2014 | BIRKAS: seminārs , Kursas putni
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 1.novembrī, no pulksten 11 līdz 15 kafejnīcā "Kursas putni", Friča Brīvzemnieka ielā 28, Liepājā notiks bezmaksas seminārs "Personīgi. Ēdiens.".

Tā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās Tiešās pirkšanas kustības darbību, kā arī uzzināt par to, kāda ir mūsdienu pārtikas ražošanas sistēmas ietekme uz vidi un mums.

Semināra pirmajā daļā dalībniekiem būs iespēja pašiem aizdomāties un uzzināt par to, kas ir svarīgākais izvēloties pārtiku, laikā, kad mūsdienu pārtikas apgādes sistēma vērtējama kā bezpersoniska, produkti satur daudz ķīmijas un pesticīdus, kā arī to ražošana samazina mūsu iespējas nākotnē audzēt pilnvērtīgu uzturu.

Otrajā daļā paredzēta praktiska darbošanās Tiešās pirkšanas pulciņa izveidē – ņemot vērā to, ka pulciņu darbību nodrošina pulciņu biedru brīvprātīgās dežūras, semināra dalībniekiem būs iespēja izmēģināt katru no tām, imitējot pirmo pasūtījumu, sadarbībā ar kādu no vietējiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kurš piegādās produktus tieši uz semināra norises vietu.

Semināri norisinās pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam, kampaņas "Personīgi. Ēdiens." ietvaros, un tos organizē Latvijas zemes draugi, sadarbībā ar Tiešās pirkšanas kustību.   

Rīgā jau darbojas 11 tiešās pirkšanas pulciņi, ārpus galvaspilsētas tie dibināti Cēsīs, Siguldā, Valmierā, Ikšķilē, Smiltenē un Ādažos. Tiešās pirkšanas pulciņu dabības pamatā ir draudzība starp pircēju un zemnieku, brīvprātības princips pircējiem pašiem organizējot pasūtījumu, kā arī atbalsts tieši bioloģiskajiem lauksaimniekiem. Ražotājiem sadarbojoties ar Tiešās pirkšanas pulciņiem, ietaupās laiks un izmaksas, savukārt pircējs iegūst bioloģisku produktu par ražotāja cenu.

Lai pieteiktu savu dalību Liepājas semināram, līdz 29.oktobrim rakstīt uz kristine@zemesdraugi.lv vai zvanīt 29117445. Papildu informācija: Ilze Grunska tālr. 29830259

Vairāk informācijas par Tiešo pirkšanu
www.tiesapirksana.lv
www.twitter.com/tiesapirksana
www.facebook.com/tiesapirksana


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki