Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Četri soļi, kas jāveic, ja vajadzīgs baseins


atlikušas 250 zīmes


Četri soļi, kas jāveic, ja vajadzīgs baseins

Ceturtdienā, 16. maijā, 2019 | BIRKAS: reklāmraksts , 1A.lv
Izdrukāt Ziņot
Foto: Pixabay.com
Foto: Pixabay.com

Ne visiem ir palaimējies dzīvot pie upes, ezera vai jūras vai kādas citas ūdens tilpnes, taču vasaras karstumā ikviens vēlas atvēsināties ūdenī, tāpēc gluži labi noder piemājas baseins.

Ja arī tu apsver iegādāties vai izveidot mājas pagalmā jaunu baseinu, seko šiem četriem soļiem, lai izvēle būtu nekļūdīga.

Apzini platību
Vispirms nepieciešams apzināties, kur tieši baseinu novietot un cik liela platība šim mērķim ir pieejama. Ir svarīgi, lai baseins netraucētu citām dārza funkcijām, piemēram, lai bērni tajā spēlējoties nevarētu apšļakstīt tos, kuri pusdieno terasē. Tāpat jārēķinās, ka ap baseinu būs slapja zeme un var rasties dubļi. Kad vieta ir izvēlēta, izmēriet pieejamo platību, atstājot arī nelielu rezervi ap baseinu, lai tam būtu arī ērti piekļūt. Tāpat padomā, vai būs vieta arī sauļošanās krēsliem ap baseinu, kuros būs gan patīkami pašam pavadīt laiku, gan būs ērti pieskatīt bērnus, kas dauzīsies ūdenī. 
 
Izvēlies veidu
Ja vēlies nopietnu baseinu un ir pieejamas atbilstošas finanses, iespējams veidot izflīzētu betona baseinu. Tādam nepieciešama arī ūdens novades un filtrēšanas sistēmas, tāpēc šāda baseina izveidi nepieciešams uzticēt profesionāļiem. 
Ja vēlies sezonāli lietojamu baseinu, ko var vajadzības gadījumā noņemt vai pārvietot, iespējams iegādāties piepūšamos vai saliekamos baseinus. Tie pieejami dažādos augstumos un izmēros, bet jārēķinās, ka:
 
Maziem bērniem pietiks ar 75-90 cm augstu baseinu;
Bērniem no 5 gadu vecuma jau var iegādāties baseinu, kas būs 120 cm augsts;
Ja baseins domāts pieaugušajiem, iespējams iegādāties pat 1,5 m augstu baseinu.
 
Pārvietojamu baseinu iegāde ir ne vien krietni lētāka, bet arī atvieglo baseina kopšanu, jo betonētos baseinus ir daudz rūpīgāk jātīra un to parasti dara izmantojot ķīmiskos attīrīšanas līdzekļus.
Foto: Shutterstock.com
 
Pielāgo formu
Piepūšamie baseini visbiežāk ir apaļas formas, taču, ja baseins nepieciešams bērniem, būs iespējams atrast arī citus nestandarta izmēra un formas baseinus. Turklāt bērniem domātie āra baseini parasti ir arī košās krāsās un ar dažādām interesantām apdrukām, vai pat var izskatīties kā pirātu kuģis. Ja esi izdomājis pirkt saliekamo plastmasas vai metāla karkasa baseinu, tad formas var būt visdažādākās – lai gan apaļš baseins ir ļoti praktisks, varbūt Tavam dārzam labāk derēs taisnstūra vai astoņstūra forma. Šī izvēle ir ļoti svarīga tad, ja vēlies dārza ainavā iekļaut patstāvīgu baseinu, jo to vēlāk mainīt nebūs iespējams. Šādos gadījumos vispraktiskākie būs taisnstūra baseini, jo tos būs ērtāk pārklāt ar pārsegu ziemas laikā.
 
Izvēlies papildu aprīkojumu
Iekārtojot baseinu, nevar aizmirst par noderīgu papildu aprīkojumu, kā piemēram, pumpi baseina piepūšanai. Tāpat lielākiem un augstākiem baseiniem noderēs kāpnītes, pa kurām ērti iekāpt ūdenī. Ja baseins domāts maziem bērniem, papildus var iegādāties arī slidkalniņu, kas radīs lielu jautrību, kad mazie ūdens prieku baudītāji šļūks iekšā ūdenī. Ja dārza baseini ir ar lielu ūdens tilpumu, tam nepieciešams arī ūdens sūknis, kas to regulāri attīrīs no tajā iekritušajiem netīrumiem. Bieži vien šie sūkņi ir pieejami komplektā ar baseinu, bet, ja tā nav, tos iespējams iegādāties arī atsevišķi. 
 
Lai labāk saprastu, kāda tipa āra baseini ir pieejami, ienāc interneta veikalā 1a.lv un apskati plašo bērnu un pieaugušo baseinu piedāvājumu!
 
*Šī ir pasūtīta maksas publikācija, kas tapusi sadarbībā ar interneta veikalu 1A.lv.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki