Pirmās deviņas šuvējas ir pabeigušas Latvijas Veļas ražotāju asociācijas (LATVERA) sadarbībā ar Nodarbinātības aģentūru (NVA) rīkotos šūšanas iekārtu operatoru apmācību kursus.

Tie sākās pagājušā gada oktobrī, un uzsākušas darbu Liepājas šūšanas uzņēmumos, "Rietumu Radio" informēja NVA Liepājas nodaļas vadītāja Dace Baumane norādot, ka kopumā plānots apmācīt 60 šuvējas, raksta LETA.

Pirmā pērn oktobrī nokomplektētā kursantu grupa mācības pabeigusi pagājušā gada nogalē, savukārt otrā grupa – ap 12 potenciālo šuvēju – mācības plāno beigt šā gada februāra sākumā.

Kā pastāstīja Baumane, mācības pirmajā grupā kopumā uzsākuši 12 bezdarbnieki, taču profesionālās kvalifikācijas eksāmenu sekmīgi nokārtojuši 9. Kā uzskata Baumane, tā ir normāla situācija, jo šuvēju darbs nav viegls un ne visi kursu dalībnieki atbilst šūšanas uzņēmumu prasībām un spēj strādāt tik ātri, cik nepieciešams.

Pērn kopumā mācības sākušas 36 šuvējas, bet šogad vēl plānots apmācīt 24 – jaunu apmācību grupu plānots nokomplektēt līdz martam. Kā atzina Baumane, atrast mācīties gribētājus nav nemaz tik vienkārši, kaut arī kursu dalībniekiem mācību laikā tiek maksāta stipendija un tiem, kuri nedzīvo Liepājā, bez maksas nodrošināta vieta kopmītnē.

Par kursiem informēti arī Kuldīgas, Ventspils un citu Kurzemes pilsētu NVA filiāļu vadītāji.

Kā ziņots, lai risinātu darbaspēka problēmu, Latvijas Veļas ražotāju asociācija (LATVERA) aicina pieteikties bezdarbniekus trīs mēnešu šūšanas iekārtu operatoru apmācību kursiem. Tos pabeidzot un sekmīgi nokārtojot kvalifikācijas eksāmenu, vismaz pusgadu būs garantēts darbs kādā no Liepājas šūšanas uzņēmumiem, iepriekš informēja LATVERA valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadarovičs.

Kā informēja Hadarovičs, pirmās grupas apmācības sāksies oktobrī un tās sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) veiks Liepājas Valsts tehnikums. Šādi apmācību kursi, kā uzskata LATVERA pārstāvis, ir viens no veidiem, kā risināt darbaspēka trūkumu šūšanas uzņēmumos un atturēt bez darba palikušos Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotājus pamest Latviju.

Kā vienu no lielākajiem ieguvumiem Hadarovičs min to, ka ikvienam kursu beidzējam, kurš sekmīgi nokārtos kvalifikācijas eksāmenus, vismaz pusgadu būs garantēts darbs kādā no šūšanas uzņēmumiem. "Tālākais jau būs atkarīgs no paša darbinieka – ja darba devēju darbs apmierinās, tad viņš būs tikai priecīgs šuvēju paturēt darbā arī pēc šiem sešiem mēnešiem," sacīja Hadarovičs. Mācību laikā kursu dalībnieki saņems 70 latu stipendiju, kursantiem, kuri nedzīvo Liepājā, nodrošina bezmaksas dienesta viesnīcu.

Plānots, ka pusotru mēnesi kursu dalībnieki apgūs teoriju, bet otru pusi – praktiskas iemaņas. Sākot mācības, to dalībnieki jau būšot piesaistīti kādam konkrētam uzņēmumam un līdz ar to pastiprināti apgūs zināšanas un darba iemaņas, kas konkrētajam uzņēmumam ir nepieciešamas.

Apmācībai var pieteikties personas vecumā no 18 gadiem, kurām ir vismaz pamatizglītība. Vecuma ierobežojums, kā norādīja Hadarovičs, nav noteikts, un apgūt jaunu profesiju gaidītas arī sievietes, kas sasniegušas 50 gadu vecumu. "Galvenais, lai būtu vēlme strādāt," piebilda LATVERA pārstāvis.

Apmācībām var pieteikties Liepājas Valsts tehnikuma Profesionālās izglītības kompetences centrā.

Jau ziņots, ka pašlaik NVA Liepājas filiāles datubāzē ir reģistrētas 102 vakances. Vispieprasītākās profesijas, kā informēja Baumane, ir šūšanas iekārtu operatori.