Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Dati liecina, ka pērn Liepājā pieaudzis tūristu skaits


atlikušas 250 zīmes


Dati liecina, ka pērn Liepājā pieaudzis tūristu skaits (1)

Piektdienā, 28. februārī, 2014 | BIRKAS: tūrisms , LRTIB , Summer Sound , Rally Liepāja , SPA
Izdrukāt Ziņot
FOTO: LRTIB

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par tūrisma attīstību pilsētā un novados 2013.gadā, un tie ir visai pozitīvi.

Statistika liecina, ka tūristu plūsma Liepājā un Lejaskurzemē pieaug, informē Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mārketinga speciāliste Linda Finka.

LRTIB ik gadu apkopo informāciju par biroja apmeklētāju plūsmu. 2013.gadā tūrisma informācijas biroju apmeklējuši 19 783 tūristi, kas ir absolūti lielākais apmeklētāju skaits visā Tūrisma informācijas biroja pastāvēšanas vēsturē. Vērtējot pret 2012 gadu, biroja apmeklētāju skaits pieaudzis par 22%. Visvairāk tūristu, protams, ierodas jūnijā, jūlijā un augustā, kad Liepājā notiek daudz vērienīgu pasākumu, ir piemērots laiks atpūtai pludmalē, un, galu galā, ir atvaļinājumu laiks lielai daļai strādājošo gan Latvijā, gan Eiropā. Šajos mēnešos kopējais tūrisma informācijas biroja apmeklētāju skaits mēnesī pārsniedz 11 tūkstošus. Visvairāk birojā pēc informācijas iegriezušies tūristi no Lietuvas (24,81%), Vācijas (17,98 %), Krievijas (20,12%). 2013.gadā palielinājies arī Somijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un ASV tūristu skaits tūrisma informācijas birojā.

Pērn populārākajos un apmeklētākajos pasākumos Liepājā līdera vietu ieņem rallijs "Kurzeme" (ap 35 000 apmeklētāju) un un mūzikas festivāls "Summer Sound" (ap 25 000 apmeklētāju. Lielu atzinību apmeklētāju vidū iemantojis tradīcijām bagātais Līvu tirgus un pasākums bērniem "Lielmutis Fricis un Lielmute Marta", pulcinot katrā no pasākumiem pa 7 000 apmeklētāju. Ar lielu atzinību tika novērtēta izstāde "Ražots Liepājā", kas pulcēja kopumā 30 000 dalībniekus un apmeklētājus. Savukārt Liepājas novados par populārākajiem pasākumiem atzīmējami "Vikingu diena Seeburg Grobiņā" (10 000 apmeklētāji) un Zvejnieku svētki Pāvilostā (3250 apmeklētāji).

Arī pilsētas un rajona naktsmītnēs klientu skaits ir palielinājies. Pieaudzis ārzemju tūristu uzturēšanās ilgums gan Liepājā – vidēji 2,26 dienas. Joprojām novērojama arī tendence, ka naktsmītnēs palielinās Latvijas tūristu viesu skaits: pilsētā 71,74%, novados 74,83%.

Kā populārāko tūrisma apskates objektu Liepājā var minēt Liepājas Olimpiskā Centra SPA kompleksu ar 260 000 apmeklētājiem gada laikā. Būtiski ir pieaudzis apmeklētāju skaits Liepājas muzejam – no 28 509 apmeklētājiem 2012.gadā līdz 46 356 2013.gadā. Novados – vislielāko apmeklētāju interesi izpelnījies Kalvenes Zoo "Cīruļi" ar 12 302 apmeklētājiem. Apmeklētāju interesi iekarojusi arī Pāvilosta ar Akmeņraga bāku (3100 apmeklētāji) un Pāvilostas muzeju (2905 apmeklētāji).


Sludinājums

pelecis
00:42 | 01/03/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu nu.. Kur tad neprātīgais ziemas rallija apmeklētāju "pieplūdums"?? Ja būtu, tad līknei janvāra/februāra mēnešos būtu kaut nedaudz jāuzlec uz augšu vai ne tā? Sanāk, ka vai nu šis grafiks galīgi neatspoguļo patieso ainu vai arī (visticamāk) vienkārši neviens nafig nebrauc uz to ziemas ralliju... Skatītāji vietējie, bet viesnīcas pilnas tikai ar apkalpojošo personālu un dalībniekiem.
Starpcitu pagaišgad tāpat kā šogad, solīja publicēt datus ar reālu statistiku par rallija pienesumu pilsētas ekonomikā..Kā pagaišgad tāda statistika neparādijās, tā arī šogad klusums. Bet paši esam vainīgi, jo ātri aizmirstam. Uzskatu, ka domei būtu jāatskaitās par ieguldījuma atdevi ziemas rallijā. Konkrētais raksts un grafiks parāda, ka atdeves nav!
Cik tika pārdotas biļetes pagaišgad un cik šogad?Tādas informācijas nav un nebija. Rallija organizētājiem būtu pienākums veikt analīzi kautvai tajā, cik un kādas valsts pārstāvji iegādājas biļetes. Vai portāls varētu uzdot šos jautājumus atbildīgajiem?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki