Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Ekers Stividors LP" – Liepājas SEZ un brīvās zonas statuss


atlikušas 250 zīmes


"Ekers Stividors LP" – Liepājas SEZ un brīvās zonas statuss (1)

Autors: Sarmīte Pujēna; LETA
Otrdienā, 22. septembrī, 2015 | BIRKAS: Liepājas osta LM , Ekers Stividors LP , SEZ , osta
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas osta

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde piešķīrusi SEZ uzņēmuma, kā arī brīvās zonas statusu SIA "Ekers Stividors LP", kas pārņēmusi AS "Liepājas osta LM" aktīvus.

Kravu pārkraušanas pakalpojumu sniedzējs Rīgas ostā SIA "Ekers Stividors LP" ("Ekers") no bankas pārņēmis Liepājas ostas stividorkompānijai AS "Liepājas osta LM" piederošos aktīvus, žurnālistus pēc 21.septembrī notikušās valdes sēdes informēja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Kā sacīja Krieviņš, "Ekers" iegādājies uzņēmuma aktīvus, un "Liepājas osta LM" kā uzņēmums joprojām pastāv un turpina apkalpot atsevišķus Liepājas ostas uzņēmumus – “Dan Store”, “Cemex”, “Ferro Terminal”, tomēr uzņēmuma darbinieki pamazām pāriet strādāt uz "Ekers".

"Redzam, ka līdz ar "Ekers" ienākšanu Liepājas ostā palielinājies jēlcukura un kokskaidu granulu pārkraušanas apjoms," sacīja Krieviņš.

Liepājas SEZ valde nolēmusi piešķirt "Ekers" Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu, kā arī brīvās zonas statusu, kas uzņēmumam ļauj savā teritorijā lietot bezakcīzes degvielu, kā arī nosaka izdevīgāku PVN kustību.

"Ekers" plāno attīstīt noliktavu saimniecību un piesaistīt ilgtermiņa klientus, kuri ir gatavi piedalīties ostas infrastruktūras attīstībā, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu Liepājas ostas attīstību. Kā vēstulē Liepājas SEZ valdei norāda uzņēmuma pārstāvji, "Ekers" plāno arī novērst draudus, kas saistīti ar esošo "Liepājas ostas LM" neskaidro un nestabilo finanšu situāciju, kas ne tikai nerada priekšnosacījums kravu apjoma pieaugumam, bet arī potenciāli apdraud esošo kravu plūsmu.

"Ekers LP" plāno sadarboties arī ar citiem Liepājas ostas termināliem, izmantojot savu tehniku, tādējādi uzlabojot Liepājas ostas efektivitāti un konkurētspēju un iespēju robežās nodrošinot sadarbību ar "Liepājas ostu LM", tādējādi arī radot apstākļus komercdarbības veikšanai un parādsaistību segšanai.

"Ekers" īpašumā ir portālceltņi un cita ostas tehnika, kas šobrīd uzstādīta četrās Liepājas ostas. Tāpat "Ekers" īpašniekam SIA "GS Stividoring" pieder vairāk nekā 20 tehnikas vienību, kuras atrodas Rīgas ostā un kuras nepieciešamības gadījumā var tikt pārvietotas, lai nodrošinātu liela apjoma kravu pārkraušanu.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, izvērtējot līdzšinējo darbību piestātnēs, kurās izvietota komercsabiedrībai piederošā tehnika, ir iespējams būtiski uzlabot šo piestātņu darbības efektivitāti, lai izvairītos no kravu zaudējumiem un saglabātu analoģiskus apstākļus komercsabiedrībām, kas darbojas attiecīgajās piestātnēs uz apakšnomas pamata.

Saskaņā ar sākotnējo plānu, "Ekers" plāno pakāpeniski palielināt pārkrauto kravu apjomu un līdz 2022.gadam sasniegt 2,5 miljonus tonnu gadā.

Uzņēmumā plānotas 70 darbavietas, kas nākotnē varētu tikt palielinātas līdz 90.

"Ekers" sniedz stividoru, kravu ekspedīcijas, kuģu aģentu un muitas brokeru pakalpojumus.

Aģentūra LETA ziņo, ka šā gada 7.septembrī "Liepājas osta LM" valstij bija parādā vairāk nekā 966 000 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta reģistros pieejamā informācija. Gada sākumā uzņēmuma nodokļu parāds pārsniedza 1,24 miljonus eiro.

Kā ziņots, AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas administrators Haralds Velmers 2014.gada septembrī noslēdza līgumu ar Krievijas privātpersonu Konstantīnu Gončarovu par kompānijas meitasuzņēmuma "Liepājas osta LM" 95,2% akciju iegādi. Kompānijas akciju kontrolpaketi administrators pārdeva par 150 000 eiro.

Kā iepriekš sacīja Velmers, pircējs uzņēmumu iegādājies ar visām tā saistībām, kuru kopējais apjoms pārsniedza 12 miljonus eiro.


Sludinājums

njāa
18:01 | 22/09/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

viss saliekas pa savām vietām, tad jau drīz varēs pensionēties....

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki