Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

EM: "Liepājas metalurgā" varētu atjaunot ražošanu


atlikušas 250 zīmes


EM: "Liepājas metalurgā" varētu atjaunot ražošanu (9)

Otrdienā, 18. decembrī, 2018 | BIRKAS: FeLM , ražošana , Liepājas metalurgs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ziedonis Safronovs

Maksātnespējīgajā uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" varētu atjaunot ražošanu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Otrdien ministri aiz slēgtām durvīm uzklausīja informatīvo ziņojumu par esošo situāciju "KVV Liepājas metalurgā".

Pēc sēdes Eglītis gan pārrunātā detaļas neatklāja, vien norādīja, ka pastāv vairākas iespējas, kā attīstīt "KVV Liepājas metalurga" teritoriju, tostarp esot daži piedāvājumi, kas paredz atjaunot metalurģijas uzņēmuma darbību.

Konkrētāk par "KVV Liepājas metalurga" teritorijas attīstīšanu valdība varētu lemt 2019.gada janvāra beigās.

Kā ziņots, EM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde un SIA "FeLM" augusta beigās parakstīja nodomu protokolu par industriālā parka attīstību Liepājā, lai nodrošinātu maksātnespējīgā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" vēsturiskās teritorijas efektīvu izmantošanu.

"Industriālā parka izveidei vietā ar unikālu infrastruktūru mērķis ir attīstīt Liepājas pilsētas teritoriju 120 hektāru platībā. Industriālā parka teritorijai tuvāko 15 gadu laikā plānots piesaistīt investīcijas augstas pievienotās vērtības uzņēmējdarbības veikšanai un radīt 1000 jaunas, labi apmaksātas darbavietas, kas sekmēs ekonomisko aktivitāti ne tikai Liepājā, bet dos ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības kopējā izaugsmē," augustā sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka lielāko vēl nepārdoto "KVV Liepājas metalurga" aktīvu - elektrotēraudkausēšanas krāsni - ir pārņēmis Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums "FeLM".

Tāpat vēstīts, ka Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH" 20.martā uzvarēja "KVV Liepājas metalurga" velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN. Austrijas uzņēmums norēķinājies par pirkumu un izsole atzīta par notikušu.

Savukārt 28.martā "KVV Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas - elektrotēraudkausēšanas krāsns - elektroniskā izsole atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus Apvienotās Karalistes uzņēmuma "British Steel" vadīts konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu "KVV Liepājas metalurga" mantu kopumā. Konsorcijs, kurā ietilpst "British Steel", "Greybull Capital" un Igaunijas uzņēmums "Baltic Metal Holding" 17.aprīlī vēstulē "KVV Liepājas metalurga" administratorei Vitai Dikai, "FeLM" valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai "Citadele" apliecinājis ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.


Sludinājums

Jaunliepāja
17:44 | 18/12/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Sapņot nevienam nav aizliegts! Cik es zinu tad kādreiz pastāvēja arī tāda ideja. Uzbūvēt jaunu velmetāvu blakus elektrotēraudliešanas ceham,lai sagataves pa taisno ,vēl karstas, nonāktu velmetavā. Jā,ar labiem nodomiem ir bruģēts ceļš uz elli! Pamodos nosvīdis,gandrīz kā pie krāsns. Jautājums tikai pie kādas , martenā vai ellē?

jopcik
17:58 | 18/12/18
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Kliba suņa murgi . Tas metalurgs arī treknos gados nevienam nebija vajadzīgs .Naudas atmazgāšana . Tik lai kreditu paņemtu un sev maksātu algas 100 000 . Pat grāmatvedej 10 000 . Naudu atskaloja un notinās . Kam viņu tā armatūra vajadzīga Zemas kvalitātes lēta produkcija Peļņas nekādas

Abet
18:33 | 18/12/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Nav vēl apnīcis?

Kamasutra
19:07 | 18/12/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Laikam sadzērušies kandžu, ka delīrija murgus sāk runāt. Liekat mieru sen mirušajiem.

d....šana
19:58 | 18/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

nu cik var di.......st. kauna vispar jau. nihilisms pilnā apmērā. resnās pakalas rāda tautau ka kaut ko dara.

jopcik
08:26 | 19/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vēl samurgojiet ka RIgonda radio ražošanu var atjaunot Smieklis nāk

mečis
11:47 | 19/12/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

jopciks ir jopciks. -Runāt par to, ko nezina un nesaprot. Šīs prognozes rāda, cik ''gudra un zinoša '' ir mūsu ekonomikas ministri un visādi valsts sekretāri- runā par lietām kurus nemaz nesaprot. Tiešām izskatās pēc padomju laika atskaitēm- parādīt lielu rosību, zinot iepriekš, ka nekas nesanāks.
Industriālā parka ideja parādījās jau sen, kad tikko bija skaidrs, ka LM ražošanu atjaunot nebuš iespējams.

jopcik
13:13 | 19/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu tu būsi tas kas saprot a ?

nauris kūsa
16:09 | 19/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Par aizgājējiem tikai labu, vai neko. Nevajag ņirgāties

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki